Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Konkretna i sprawna ekipa.Jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam.

1 pokoj

,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Polecam usługi Pana Krzysztofa. Kompleksowa obsługa, wszystko poszło sprawnie i profesjonalnie. Bardzo dobry i częsty kontakt i elastyczne podejście.

2 pokojowe,

,
Trasa: Rzeszów - Wrocław

Bardzo dobra współpraca, super kontakt, transport zgodnie z ustaleniami. Polecam

1/2vana

Klient: Ewelina O.
,
Trasa: Kraków - Zurych

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, rzeczowo a także bez nerwów zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby wszystkie kartony były skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie rzeczy dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć ilość i wymiary mebli oraz paczek. Przygotowanie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, dla przykładu okna, obrazy, miski, a także część mebli. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także ryzyko zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że sklepy chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych i w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te pozornie drobne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować powinno się również kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Dokładnie podaj terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść przedmioty a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków i szczególnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, rzeczowo a także bez nerwów zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby wszystkie kartony były skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie rzeczy dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć ilość i wymiary mebli oraz paczek. Przygotowanie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, dla przykładu okna, obrazy, miski, a także część mebli. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także ryzyko zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że sklepy chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych i w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te pozornie drobne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować powinno się również kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Dokładnie podaj terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść przedmioty a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków i szczególnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Świętochłowice już od 150!

Zleć przeprowadzkę