Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo zaradny uczynny człowiek. Szybko można się dogadać. Bardzo sprawna bez problemowa realizacja zlecenia. Gorąco polecam.

stól okrągły 1,2 m i wys 70 cm

,
Trasa: Münster - Wrocław

Rewelacyjny transport, zaopiekowanie stołem i dostawa z transportem na 10-te piętro. SUPER!!!

stół 160x80

Klient: Joanna K.
,
Trasa: Warszawa - Katowice

Polecam przewoźnika

barek

Klient: Sergiej G.
,
Trasa: Białystok - Kraków

Przygotowanie do transportu


Być może właśnie zamierzasz nabyć nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby trafiły do Twojego domu. Może chcesz sprezentować bliskiej osobie komodę, łóżko czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz dostarczyć je do klienta. Jeśli poszukujesz transportu mebli, możesz wystawić zlecenie na Clicktrans.pl, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to uczynić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy wydaje się problematyczny, jednak wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Zaplanowanie transportu


Przede wszystkim należy opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich trzymałeś. W ten sposób zmniejszysz ciężar. Unikniesz również ryzyka zniszczenia ruchomych części oraz samych sprzętów. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę w trakcie transportu, a niewyjęty z kanapy koc sprawi, że mebel będzie ważył więcej. Dlatego sprawdź dokładnie, czy wszystko zostało wyciągnięte z wnętrza mebli. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcić i przewozić je w częściach? Przewóz małych elementów jest znacznie prostszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada wady. Zabiera niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale również, po dostarczeniu na miejsce przeznaczenia, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie zwykle nie wpływa pozytywnie na jakość i konstrukcję mebli. Mimo tego przewóz niewielkich elementów jest prostszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedyną opcją, zwłaszcza, jeśli chodzi o duże meble, takie jak szafa czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie pozostawienie ich w całości. Sprawdź wcześniej, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy szersze przedmioty uda się bez trudu przenieść. 


Należy mieć na uwadze, że nie wszystkie meble da się rozkręcić. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby transportować meble w częściach, weź pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Skręcenie mebli może okazać się trudniejsze niż rozłożenie ich na części. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: gwoździe, zaślepki itd. Nietrudno je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne składanie mebli, zrób kilka zwięzłych notatek, przypominających, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Części należące do danego mebla umieść w jednym opakowaniu oraz opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, inna torebka dla śrubek z biurka. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji i błędów podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozmontowanie mebli samodzielnie jest nieładne bądź nawet niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, zatem poproś kogoś o pomoc. 


Zabezpieczenie mebli


Szczególnie istotną sprawą jest zabezpieczenie mebli. Należą one do przedmiotów, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom podczas transportu. Z tego powodu odpowiednie zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości musisz zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne elementy zawinąć w folię bąbelkową czy matę. Sprawa jest znacznie bardziej utrudniona, jeśli zrezygnujemy lub nie mamy możliwości rozłożenia mebli. Przede wszystkim warto zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet jeśli przewozimy meble bez rozkręcania ich, elementy ruchome, takie jak szuflady albo półki, lepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki muszą być zamknięte oraz dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się podczas podnoszenia bądź w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych w trakcie przygotowania mebli do przewozu. Sporo potrzebnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej trudne do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch znajdziesz w każdym dużym sklepie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz też tekturę. Jeśli trzymasz w mieszkaniu nieużywane kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową lub zabezpiecza wykorzystując tekturę, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy wykorzystać zwłaszcza podczas ochrony elementów najbardziej narażonych na uszkodzenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy dekorowane i ze szkła. Oprócz foli bąbelkowej i tektury możesz użyć też zabezpieczenia styropianowe lub koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Prawdopodobnie podczas transportu meble przez pewien okres będą stały na mokrej czy zabrudzonej nawierzchni, np. na schodach czy przy drodze. W celu uniknięcia zabrudzeń czy zniszczeń, warto ochronić spód mebli. Szczególnej ostrożności wymagają również meble z obiciami bądź tapicerowane, bo materiały łatwo przypadkowo pobrudzić bądź rozerwać.


Warunki przewozu


Jeśli meble są już rozłożone i odpowiednio zabezpieczone, pozostaje sprawa samego transportu. Przewoźnik musi dostać informację, czy interesuje Cię sam transport czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna też zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble lub która wysyła je do Ciebie. Pamiętaj więc o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także znać wymiary oraz ciężar ładunku. Zmierz zatem każdy przedmiot i przekaż Przewoźnikowi konkretne dane. Niektórzy przewoźnicy oferują także zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i zapytaj zleceniobiorców, w jaki sposób warto zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz ogarnąć to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który gwarantuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt przewozu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i ciężaru mebli wybranych do transportu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma także to, czy usługa dotyczy tylko przewozu, czy wliczony w nią jest także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest oczywiście odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, na trasie Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Być może właśnie zamierzasz nabyć nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby trafiły do Twojego domu. Może chcesz sprezentować bliskiej osobie komodę, łóżko czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz dostarczyć je do klienta. Jeśli poszukujesz transportu mebli, możesz wystawić zlecenie na Clicktrans.pl, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to uczynić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy wydaje się problematyczny, jednak wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Zaplanowanie transportu


Przede wszystkim należy opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich trzymałeś. W ten sposób zmniejszysz ciężar. Unikniesz również ryzyka zniszczenia ruchomych części oraz samych sprzętów. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować komodę w trakcie transportu, a niewyjęty z kanapy koc sprawi, że mebel będzie ważył więcej. Dlatego sprawdź dokładnie, czy wszystko zostało wyciągnięte z wnętrza mebli. 


Następnie powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcić i przewozić je w częściach? Przewóz małych elementów jest znacznie prostszy. Jednak rozkręcanie mebli posiada wady. Zabiera niemało czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale również, po dostarczeniu na miejsce przeznaczenia, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie zwykle nie wpływa pozytywnie na jakość i konstrukcję mebli. Mimo tego przewóz niewielkich elementów jest prostszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedyną opcją, zwłaszcza, jeśli chodzi o duże meble, takie jak szafa czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie pozostawienie ich w całości. Sprawdź wcześniej, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy szersze przedmioty uda się bez trudu przenieść. 


Należy mieć na uwadze, że nie wszystkie meble da się rozkręcić. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby transportować meble w częściach, weź pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Skręcenie mebli może okazać się trudniejsze niż rozłożenie ich na części. Składają się one z wielu drobnych części, takich jak: gwoździe, zaślepki itd. Nietrudno je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne składanie mebli, zrób kilka zwięzłych notatek, przypominających, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Części należące do danego mebla umieść w jednym opakowaniu oraz opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, inna torebka dla śrubek z biurka. Dzięki temu unikniesz dezorganizacji i błędów podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozmontowanie mebli samodzielnie jest nieładne bądź nawet niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, zatem poproś kogoś o pomoc. 


Zabezpieczenie mebli


Szczególnie istotną sprawą jest zabezpieczenie mebli. Należą one do przedmiotów, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom podczas transportu. Z tego powodu odpowiednie zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości musisz zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne elementy zawinąć w folię bąbelkową czy matę. Sprawa jest znacznie bardziej utrudniona, jeśli zrezygnujemy lub nie mamy możliwości rozłożenia mebli. Przede wszystkim warto zabezpieczyć wszystkie ruchome części. Nawet jeśli przewozimy meble bez rozkręcania ich, elementy ruchome, takie jak szuflady albo półki, lepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki muszą być zamknięte oraz dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się podczas podnoszenia bądź w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych w trakcie przygotowania mebli do przewozu. Sporo potrzebnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, są raczej trudne do zdobycia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch znajdziesz w każdym dużym sklepie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz też tekturę. Jeśli trzymasz w mieszkaniu nieużywane kartony, nie musisz jej nawet kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową lub zabezpiecza wykorzystując tekturę, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy wykorzystać zwłaszcza podczas ochrony elementów najbardziej narażonych na uszkodzenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy dekorowane i ze szkła. Oprócz foli bąbelkowej i tektury możesz użyć też zabezpieczenia styropianowe lub koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Prawdopodobnie podczas transportu meble przez pewien okres będą stały na mokrej czy zabrudzonej nawierzchni, np. na schodach czy przy drodze. W celu uniknięcia zabrudzeń czy zniszczeń, warto ochronić spód mebli. Szczególnej ostrożności wymagają również meble z obiciami bądź tapicerowane, bo materiały łatwo przypadkowo pobrudzić bądź rozerwać.


Warunki przewozu


Jeśli meble są już rozłożone i odpowiednio zabezpieczone, pozostaje sprawa samego transportu. Przewoźnik musi dostać informację, czy interesuje Cię sam transport czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Zastanów się, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna też zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble lub która wysyła je do Ciebie. Pamiętaj więc o uzgodnieniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także znać wymiary oraz ciężar ładunku. Zmierz zatem każdy przedmiot i przekaż Przewoźnikowi konkretne dane. Niektórzy przewoźnicy oferują także zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i zapytaj zleceniobiorców, w jaki sposób warto zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz ogarnąć to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który gwarantuje tę usługę. Pamiętaj jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim ogłoszeniu. 


Koszt przewozu mebli


Ceny transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i ciężaru mebli wybranych do transportu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma także to, czy usługa dotyczy tylko przewozu, czy wliczony w nią jest także rozładunek i załadunek. Poza tym, znacząca jest oczywiście odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, na trasie Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Mielec już od 50 zł!

Zleć transport mebli