Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku. Na bieżąco byłem informowany o przewidywanym czasie dostawy. Zdecydowanie polecam!!!

Buggy

,
Trasa: Kamocka Wola - Rybnik

Znakomity kontakt z uzytkownikiem. Towar dostarczony w stanie nienaruszonym. Ogromne dzieki dla kierowcy. Pozdrawiam

kanapa rogowka

,
Trasa: Wodzisław Śląski - Hofheim am Taunus

Rzetelni i punktualni... praca z takimi ludzmi to sama przyjemnosc. Goraco polecam

kia besta pusty

Klient: Seun A.
,
Trasa: Rzgów - Attendorn

Przygotowanie do transportu


Możliwe, że zamierzasz nabyć nowe meble i myślisz nad tym, co zrobić, żeby trafiły do Twojego mieszkania. Może pragniesz kupić komuś komodę, sofę bądź biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz przetransportować je do klienta. Jeśli szukasz transportu mebli, możesz opublikować zlecenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Transport mebli niekiedy wydaje się kłopotliwy, jednak wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Przygotowanie do transportu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. W ten sposób zmniejszysz ciężar. Unikniesz także ryzyka zniszczenia ruchomych elementów i samych sprzętów. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę podczas transportu, a niewyjęty z kanapy koc spowoduje, że mebel będzie ważył więcej. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza sprzętów. 


Potem powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Przewóz mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Lecz rozkręcanie mebli posiada wady. Zajmuje sporo czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, lecz również, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie zwykle nie wpływa pozytywnie na jakość i konstrukcję mebli. Jednak przewóz niewielkich części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedyną opcją, w szczególności, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, prostsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź jednak, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy większe meble da się bez trudu przenieść. 


Należy pamiętać, że nie wszystkie meble da się rozłożyć. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble rozłożone, miej na uwadze kilka istotnych rzeczy. Składanie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na części. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: gwoździe, kołki itp. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny mieć miejsce wszystkie części. Aby usprawnić ponowne skręcenie mebli, zrób kilka zwięzłych notatek, przypominających, gdzie pasują dane części. Elementy należące do danego mebla zbierz w jednym opakowaniu i podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla śrubek z biurka. W ten sposób unikniesz dezorganizacji i błędów podczas prób dopasowania elementów do danych mebli. Pamiętaj także o tym, że rozmontowanie mebli w pojedynkę jest trudne lub nawet niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, więc poproś kogoś o pomoc. 


Zabezpieczenie mebli


Bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom w trasie. Z tego powodu odpowiednie zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości należy zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne części zawinąć w folię bąbelkową czy tkaninę. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, jeśli zrezygnujemy albo nie mamy opcji rozmontowania mebli. Przede wszystkim warto ochronić wszystkie ruchome części. Nawet w przypadku gdy transportujemy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak szuflady albo drążki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Wszystkie drzwiczki muszą być zamknięte i ponadto zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się podczas noszenia czy jazdy. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych podczas przygotowania rzeczy do przewozu. Wiele przydatnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają trudne do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Użyć możesz też tekturę. Jeśli trzymasz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową lub zabezpiecza z użyciem tektury, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy użyć zwłaszcza w trakcie zabezpieczania elementów szczególnie narażonych na zniszczenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy frezowane i szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz wykorzystać także zabezpieczenia styropianowe bądź koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Możliwe, że podczas przewozu meble przez jakiś czas będą stały na mokrej bądź zabrudzonej nawierzchni, np. na schodach albo przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń bądź zniszczeń, warto ochronić spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami i tapicerowane, bo materiały łatwo przypadkowo ubrudzić bądź przedziurawić.


Warunki transportu


Jeśli meble są już rozkręcone i właściwie zabezpieczone, pozostaje sprawa samego transportu. Przewoźnik musi dostać informację, czy interesuje Cię jedynie transport czy cała usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie samodzielnie znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna też zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble lub która wysyła je do Ciebie. Pamiętaj zatem o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także poznać wymiary i ciężar mebli. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i przekaż Przewoźnikowi szczegółowe dane. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj Przewoźników, w jaki sposób warto zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Miej na uwadze jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim zleceniu. 


Koszt transportu mebli


Koszty transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i wagi mebli przeznaczonych do przewozu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma także to, czy usługa tyczy się tylko transportu, czy wliczony w nią jest też rozładunek i załadunek. Poza tym, kluczowa jest oczywiście odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania to 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Możliwe, że zamierzasz nabyć nowe meble i myślisz nad tym, co zrobić, żeby trafiły do Twojego mieszkania. Może pragniesz kupić komuś komodę, sofę bądź biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą mebli i musisz przetransportować je do klienta. Jeśli szukasz transportu mebli, możesz opublikować zlecenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Transport mebli niekiedy wydaje się kłopotliwy, jednak wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Przygotowanie do transportu


Najpierw musisz opróżnić meble ze wszystkich rzeczy, które w nich przechowywałeś. W ten sposób zmniejszysz ciężar. Unikniesz także ryzyka zniszczenia ruchomych elementów i samych sprzętów. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę podczas transportu, a niewyjęty z kanapy koc spowoduje, że mebel będzie ważył więcej. Dlatego zwróć uwagę, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza sprzętów. 


Potem powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Przewóz mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Lecz rozkręcanie mebli posiada wady. Zajmuje sporo czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, lecz również, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie skręcić. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie zwykle nie wpływa pozytywnie na jakość i konstrukcję mebli. Jednak przewóz niewielkich części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że mimo wszystko rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na wysokie piętro budynku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest zapewne jedyną opcją, w szczególności, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy kanapa. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, prostsze będzie nierozkładanie ich. Sprawdź jednak, jaką szerokość mają klatki schodowe i czy większe meble da się bez trudu przenieść. 


Należy pamiętać, że nie wszystkie meble da się rozłożyć. Jednak w większości przypadków jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble rozłożone, miej na uwadze kilka istotnych rzeczy. Składanie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na części. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: gwoździe, kołki itp. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny mieć miejsce wszystkie części. Aby usprawnić ponowne skręcenie mebli, zrób kilka zwięzłych notatek, przypominających, gdzie pasują dane części. Elementy należące do danego mebla zbierz w jednym opakowaniu i podpisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla śrubek z biurka. W ten sposób unikniesz dezorganizacji i błędów podczas prób dopasowania elementów do danych mebli. Pamiętaj także o tym, że rozmontowanie mebli w pojedynkę jest trudne lub nawet niemożliwe. Przydadzą się co najmniej dwie osoby, więc poproś kogoś o pomoc. 


Zabezpieczenie mebli


Bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo ulec uszkodzeniom w trasie. Z tego powodu odpowiednie zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości należy zwrócić na to szczególną uwagę. Meble w częściach wystarczy zapakować do kartonów i delikatne części zawinąć w folię bąbelkową czy tkaninę. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, jeśli zrezygnujemy albo nie mamy opcji rozmontowania mebli. Przede wszystkim warto ochronić wszystkie ruchome części. Nawet w przypadku gdy transportujemy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak szuflady albo drążki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Wszystkie drzwiczki muszą być zamknięte i ponadto zabezpieczone taśmą, tak, by na pewno nie otworzyły się podczas noszenia czy jazdy. Sklepy z materiałami budowlanymi mają w ofercie mnóstwo materiałów przydatnych podczas przygotowania rzeczy do przewozu. Wiele przydatnych materiałów możesz również znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne rodzaje mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają trudne do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Użyć możesz też tekturę. Jeśli trzymasz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową lub zabezpiecza z użyciem tektury, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy użyć zwłaszcza w trakcie zabezpieczania elementów szczególnie narażonych na zniszczenie. Do takich należą ostre zakończenia, krawędzie, elementy frezowane i szklane. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz wykorzystać także zabezpieczenia styropianowe bądź koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto zwrócić na to uwagę. Możliwe, że podczas przewozu meble przez jakiś czas będą stały na mokrej bądź zabrudzonej nawierzchni, np. na schodach albo przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń bądź zniszczeń, warto ochronić spód mebli. Szczególnej uwagi wymagają także meble z obiciami i tapicerowane, bo materiały łatwo przypadkowo ubrudzić bądź przedziurawić.


Warunki transportu


Jeśli meble są już rozkręcone i właściwie zabezpieczone, pozostaje sprawa samego transportu. Przewoźnik musi dostać informację, czy interesuje Cię jedynie transport czy cała usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie samodzielnie znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna też zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble lub która wysyła je do Ciebie. Pamiętaj zatem o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi także poznać wymiary i ciężar mebli. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i przekaż Przewoźnikowi szczegółowe dane. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i podpytaj Przewoźników, w jaki sposób warto zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, zdecyduj się na Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Miej na uwadze jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim zleceniu. 


Koszt transportu mebli


Koszty transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i wagi mebli przeznaczonych do przewozu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na koszt ma także to, czy usługa tyczy się tylko transportu, czy wliczony w nią jest też rozładunek i załadunek. Poza tym, kluczowa jest oczywiście odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania to 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Wodzisław Śląski już od 50 zł!

Zleć transport mebli