Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport mebli. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą meble.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione meble:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo konkretna firma.Przelew ekspres.Polecam!

sofa w 3 paczkach okolice Wiednia

,
Trasa: Kępno - Wiedeń

Przesylka zostala odebrana i dostarczona w umowionym czasie. Pan Kierowca okazal sie bardzo mila i profesjonalna osoba. Bardzo dobry kontakt. Serdecznie POLECAM 5*.

Meble ogrodowe oraz rzeczy osobiste

Klient: Beata K.
,
Trasa: Blackpool - Szamotuły

Jestem bardzo zadowolona z transportu. Polecam serdecznie przewoźnika.

Szafa w 3 paczkach

Klient: Lidia M.
,
Trasa: Poznań - Płochocin

Przygotowanie do transportu


Możliwe, że planujesz nabyć nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby trafiły do Twojego mieszkania. Może chcesz kupić komuś szafę, sofę czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz przetransportować je do klienta. Jeśli szukasz przewozu mebli, możesz wystawić zlecenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy może być kłopotliwy, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Przygotowanie do przewozu


Przede wszystkim musisz opróżnić meble ze wszystkich przedmiotów, które w nich przechowywałeś. W ten sposób obniżysz wagę mebli. Unikniesz również niebezpieczeństwa zepsucia ruchomych elementów oraz samych sprzętów. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę podczas transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie ważył więcej. Dlatego sprawdź dokładnie, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza mebli. 


Potem powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Lecz rozkręcanie mebli posiada wady. Zajmuje sporo czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale też, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie złożyć. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa pozytywnie na jakość oraz konstrukcję mebli. Mimo tego transport niewielkich części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że pomimo tego rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na czwarte piętro bloku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest prawdopodobnie jedyną opcją, zwłaszcza, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie pozostawienie ich w całości. Sprawdź wcześniej, jak wąskie są klatki schodowe i czy szersze meble uda się bez trudu wnieść. 


Warto pamiętać, że nie wszystkie meble można rozłożyć. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble rozłożone, miej na uwadze kilka ważnych kwestii. Skręcenie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: śrubki, kołki itp. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne składanie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Części należące do danego mebla zbierz w jednym opakowaniu i opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla zaślepek z biurka. W ten sposób unikniesz zamieszania i niedociągnięć podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozmontowanie mebli w pojedynkę jest trudne lub nawet niemożliwe. Warto zrobić to w co najmniej dwuosobowej grupie, zatem poproś kogoś o pomoc. 


Zabezpieczenie ładunku


Szczególnie istotną sprawą jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo zostać zniszczone podczas transportu. Dlatego właśnie odpowiednie zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości należy zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy spakować do kartonów i delikatne części owinąć w folię bąbelkową czy tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej utrudniona, jeśli rezygnujemy albo nie mamy opcji rozmontowania mebli. Przede wszystkim należy ochronić wszystkie ruchome części. Nawet jeśli transportujemy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak kosze czy drążki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki powinny być zamknięte i dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się podczas podnoszenia czy w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi oferują wiele materiałów przydatnych podczas przygotowania rzeczy do przewozu. Wiele potrzebnych materiałów możesz też znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne typy mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają niełatwe do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz także tekturę. Jeśli trzymasz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową bądź zabezpiecza wykorzystując tekturę, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy wykorzystać przede wszystkim podczas zabezpieczania części szczególnie narażonych na zniszczenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy dekorowane oraz ze szkła. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz użyć także zabezpieczenia styropianowe lub koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Możliwe, że w trakcie przewozu meble przez pewien okres będą stały na wilgotnej czy zanieczyszczonej nawierzchni, przykładowo na schodach czy przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń czy zniszczeń, warto ochronić spód mebli. Szczególnej ostrożności wymagają również meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ materiały łatwo niechcący ubrudzić czy przedziurawić.


Warunki przewozu


Jeżeli meble są już rozłożone lub odpowiednio zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Przewoźnik musi dostać informację, czy interesuje Cię sam transport czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble lub która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi również poznać wymiary oraz wagę ładunku. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i przekaż Przewoźnikowi konkretne dane. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i zapytaj zleceniobiorców, jak warto zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, wybierz Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Miej na uwadze jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim zleceniu. 


Koszt przewozu mebli


Koszty transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i wagi mebli przeznaczonych do transportu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma również to, czy usługa dotyczy tylko przewozu, czy wlicza się w nią też rozładunek i załadunek. Poza tym, kluczowa jest z oczywistych względów odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. Możliwe, że planujesz nabyć nowe meble i zastanawiasz się, co zrobić, żeby trafiły do Twojego mieszkania. Może chcesz kupić komuś szafę, sofę czy biurko i chcesz, aby ładunek dotarł do miejsca pobytu odbiorcy. Albo zajmujesz się sprzedażą sprzętu i musisz przetransportować je do klienta. Jeśli szukasz przewozu mebli, możesz wystawić zlecenie w naszym serwisie, zebrać oferty od Przewoźników i wybrać jedną z nich. Aby to zrobić, wypełnij formularz, opisz przesyłkę, wybierz Przewoźnika oraz przygotuj się do transportu.


Przewóz mebli niekiedy może być kłopotliwy, mimo tego wcale nie musi taki być, jeśli odpowiednio się przygotujesz. 


Przygotowanie do przewozu


Przede wszystkim musisz opróżnić meble ze wszystkich przedmiotów, które w nich przechowywałeś. W ten sposób obniżysz wagę mebli. Unikniesz również niebezpieczeństwa zepsucia ruchomych elementów oraz samych sprzętów. Pominięte drobiazgi w szufladach mogą porysować szafę podczas transportu, a pozostawiony w łóżku koc spowoduje, że mebel będzie ważył więcej. Dlatego sprawdź dokładnie, czy wszystko zostało wyjęte z wnętrza mebli. 


Potem powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcesz transportować meble w całości, czy rozkręcone? Transport mniejszych elementów jest znacznie łatwiejszy. Lecz rozkręcanie mebli posiada wady. Zajmuje sporo czasu – meble trzeba nie tylko rozmontować, ale też, po dotarciu na miejsce przeznaczenia, ponownie złożyć. Poza tym, w przypadku niektórych mebli może obniżyć ich stabilność. Rozkręcanie i skręcanie z reguły nie wpływa pozytywnie na jakość oraz konstrukcję mebli. Mimo tego transport niewielkich części jest znacznie łatwiejszy, może więc okazać się, że pomimo tego rozkręcenie mebli będzie warte uwagi. Podejmując decyzję, weź pod uwagę to, z którego pietra rzeczy będą znoszone i na jaką wysokość będzie trzeba je wnieść. Jeśli muszą one zostać wniesione na czwarte piętro bloku, w którym nie ma windy, rozkręcenie ich jest prawdopodobnie jedyną opcją, zwłaszcza, jeśli chodzi o duże meble, takie jak komoda czy łóżko. Jeśli natomiast znoszone i wnoszone będą na parter, łatwiejsze będzie pozostawienie ich w całości. Sprawdź wcześniej, jak wąskie są klatki schodowe i czy szersze meble uda się bez trudu wnieść. 


Warto pamiętać, że nie wszystkie meble można rozłożyć. Jednak w licznych przypadkach jest to możliwe. Jeśli więc zdecydujesz się na to, aby przewozić meble rozłożone, miej na uwadze kilka ważnych kwestii. Skręcenie mebli może być trudniejsze niż rozłożenie ich na elementy. Zbudowane są z wielu małych elementów, takich jak: śrubki, kołki itp. Łatwo je ze sobą pomylić i zapomnieć, gdzie powinny znajdować się poszczególne elementy. Aby usprawnić ponowne składanie mebli, przygotuj parę krótkich notatek, opisujących, gdzie jest miejsce poszczególnych elementów. Części należące do danego mebla zbierz w jednym opakowaniu i opisz je, np. jedna torebka dla śrubek z komody, druga torebka dla zaślepek z biurka. W ten sposób unikniesz zamieszania i niedociągnięć podczas prób dopasowania elementów do poszczególnych mebli. Pamiętaj też o tym, że rozmontowanie mebli w pojedynkę jest trudne lub nawet niemożliwe. Warto zrobić to w co najmniej dwuosobowej grupie, zatem poproś kogoś o pomoc. 


Zabezpieczenie ładunku


Szczególnie istotną sprawą jest zabezpieczenie mebli. Należą one do rzeczy, które, niestety, mogą łatwo zostać zniszczone podczas transportu. Dlatego właśnie odpowiednie zabezpieczenie jest tak istotne. Zwłaszcza przewożąc meble w całości należy zwrócić na to baczną uwagę. Meble w częściach wystarczy spakować do kartonów i delikatne części owinąć w folię bąbelkową czy tkaninę. Sprawa jest o wiele bardziej utrudniona, jeśli rezygnujemy albo nie mamy opcji rozmontowania mebli. Przede wszystkim należy ochronić wszystkie ruchome części. Nawet jeśli transportujemy meble bez rozkręcania ich, części ruchome, takie jak kosze czy drążki, najlepiej po prostu wyciągnąć. Każde drzwiczki powinny być zamknięte i dodatkowo zabezpieczone taśmą, tak, aby na pewno nie otworzyły się podczas podnoszenia czy w trasie. Sklepy z materiałami budowlanymi oferują wiele materiałów przydatnych podczas przygotowania rzeczy do przewozu. Wiele potrzebnych materiałów możesz też znaleźć w swoim mieszkaniu. Warto więc przemyśleć, które z nich wybrać. Sklepy oferują różne typy mat przeprowadzkowych i folii stretch. Te pierwsze, niestety, choć bardzo praktyczne, bywają niełatwe do kupienia. Jednak folię bąbelkową czy folię stretch wyszukasz w każdym większym sklepie i markecie budowlanym. Wykorzystać możesz także tekturę. Jeśli trzymasz w domu nieużywane kartony, nie musisz jej już kupować. Meble najpierw owija się folią bąbelkową bądź zabezpiecza wykorzystując tekturę, a potem owija w folię stretch. Folię bąbelkową czy tekturę należy wykorzystać przede wszystkim podczas zabezpieczania części szczególnie narażonych na zniszczenie. Do takich należą rogi, krawędzie, elementy dekorowane oraz ze szkła. Oprócz foli bąbelkowej oraz tektury możesz użyć także zabezpieczenia styropianowe lub koce z filcu. Często zapomina się o dodatkowej ochronie spodu mebli, a warto mieć to na uwadze. Możliwe, że w trakcie przewozu meble przez pewien okres będą stały na wilgotnej czy zanieczyszczonej nawierzchni, przykładowo na schodach czy przy drodze. Aby uniknąć zabrudzeń czy zniszczeń, warto ochronić spód mebli. Szczególnej ostrożności wymagają również meble z obiciami i tapicerowane, ponieważ materiały łatwo niechcący ubrudzić czy przedziurawić.


Warunki przewozu


Jeżeli meble są już rozłożone lub odpowiednio zabezpieczone, pozostaje kwestia samego transportu. Przewoźnik musi dostać informację, czy interesuje Cię sam transport czy pełna usługa: transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Przemyśl, czy jesteś w stanie na własną rękę znieść i wnieść meble. Pytanie to powinna także zadać sobie osoba, do której wysyłasz meble lub która nadaje je do Ciebie. Pamiętaj zatem o ustaleniu tego z drugą stroną. Przewoźnik musi również poznać wymiary oraz wagę ładunku. Zmierz zatem wszystkie przedmioty i przekaż Przewoźnikowi konkretne dane. Część przewoźników oferują również zabezpieczenie mebli. Dokładnie zapoznaj się z ofertami i zapytaj zleceniobiorców, jak warto zabezpieczyć meble oraz czy on zajmie się większością przygotowań, czy musisz zrobić to Ty. Zastanów się też czy będziesz potrzebować magazynowania. Jeśli tak, wybierz Przewoźnika, który oferuje tę usługę. Miej na uwadze jednak, że musisz o tym wspomnieć w swoim zleceniu. 


Koszt przewozu mebli


Koszty transportu różnią się w zależności od liczby, wymiarów i wagi mebli przeznaczonych do transportu, ponadto od tego, czy są one złożone czy nie. Wpływ na cenę ma również to, czy usługa dotyczy tylko przewozu, czy wlicza się w nią też rozładunek i załadunek. Poza tym, kluczowa jest z oczywistych względów odległość. Na przykład średni koszt transportu szafy oferowany w naszym serwisie na trasie Polska-Wielka Brytania wynosi 0,45zł/km, w kierunku Polska-Niemcy – 0,60 zł/km, a w granicach kraju – 0,68 zł/km. Średnie ceny przewozu szafy na tych samych trasach to kolejno: 1,04zł/km w Polsce, 0,40 zł/km - Polska-Wielka Brytania, 0,62zł/km Polska-Niemcy. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport mebli Bielsko-Biała już od 50 zł!

Zleć transport mebli