Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Honda goldwing 1100
Honda goldwing 1100

Skąd:

Polska, Sopot

Dokąd:

Polska, Dębno
Cena:
430,00 zł

Oszczędność:

184 zł
Przesyłki Honda Deauville
Honda Deauville

Skąd:

Polska, Krotoszyn

Dokąd:

Polska, Sopot
Cena:
390,00 zł

Oszczędność:

458 zł
Przesyłki skuter Junak Vintage 125
skuter Junak Vintage 125

Skąd:

Polska, Tarnowskie Góry

Dokąd:

Polska, Sopot
Cena:
300,00 zł

Oszczędność:

217 zł
Przesyłki Junak Vintage 125
Junak Vintage 125

Skąd:

Polska, Kościan

Dokąd:

Polska, Sopot
Cena:
350,00 zł

Oszczędność:

150 zł
Przesyłki Harley-Davidson Iron 883
Harley-Davidson Iron 883

Skąd:

Niemcy, Elmshorn

Dokąd:

Polska, Sopot
Cena:
700,00 zł

Oszczędność:

448 zł
Przesyłki Wfm 125
Wfm 125

Skąd:

Polska, Gniezno

Dokąd:

Polska, Sarnaki
Cena:
330,00 zł

Oszczędność:

211 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam,

Suterek inwalidzki

Klient: Tadeusz C.
,
Trasa: Lipusz - Surowa

SUPER KONTAKT KONKRETNE USTALENIA ZREALIZOWANE POLECAM BARDZO SKORZYSTAM PRZY NASTĘPNEJ POTRZEBIE .

Yamaha X-Max 125

,
Trasa: Biniew - Krosno

Bezproblemowo, sympatycznie, polecam :]

Keeway Zahara 50

Klient: Adrian B.
,
Trasa: Bydgoszcz - Orły

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Spora liczba ogłoszeń zamieszczanych w serwisie Clicktrans.pl dotyczy transportu jednośladów. Wielu przewoźników ma ogromne doświadczenie właśnie w transporcie motocykli oraz skuterów. Zlecenia często wystawiają osoby, które niedawno zakupiły motocykl i potrzebują, aby ktoś dostarczył go do ich miejsca zamieszkania. Nierzadko transport zamawiają też osoby profesjonalnie zajmujące się sprzedażą motocykli. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się w zagraniczne podróże wolą, by jednoślad dostarczono na miejsce docelowe przez firmę, szczególnie, jeśli jest to miejsce odległe bądź niełatwo dostępne, jak na przykład wyspy. Nie mają ochoty przebywać całej drogi motocyklem, tylko rozpocząć jazdę już na miejscu, korzystają więc z usług przewoźników. Jeżeli potrzebujesz przewoźnika, wystaw ogłoszenie w serwisie Clicktrans, poznaj oferty od przewoźników, zdecyduj się na jedną z nich i zleć przewóz. 

Rodzaje transportu

Sposób, w jaki przewozi się pojazd, musi być dostosowany do typu maszyny. Niektóre motocykle transportuje się dużo łatwiej, przewóz innych jest o wiele bardziej skomplikowany. Jest to zależne między innymi od wymiarów, ciężaru i liczby pojazdów. Znaczenie ma także liczba oraz typy miejsc, do których można przyczepić pasy. Część jednośladów można dosyć łatwo przymocować, w przypadku innych, szczególnie tych bardziej okrytych, trudniej odnaleźć właściwe miejsca do umieszczenia pasów. Jest to niezwykle istotna kwestia, poprawne przymocowanie ładunku jest podstawą bezpieczeństwa transportu. 

Skutery transportować można na kilka różnych sposobów. Najczęściej pojazd przewozi się w vanie lub na przyczepie. Na rynku można znaleźć specjalne przyczepy dostosowane do przewozu motorów. Charakteryzują się one tym, że mają oparcie bądź uchwyt dla przedniego koła. Posiadają również najazd. Znajduje się na nich szyna, w której umieszcza się koła jednośladu, dzięki niej są ustabilizowane. Częścią naczep motocyklowych są także specjalne uchwyty do pasów. Jednak motor można przewieźć także na zwykłej przyczepie. Niezwykle ważne są mocne uchwyty do pasów, trudno je zastąpić. Jednakże jeśli przyczepa nie jest wyposażona w najazd, można wykorzystać choćby twardą deskę i z jej pomocą wprowadzić pojazd na przyczepę. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, bo jednoślad może spaść. Jeśli przyczepa nie jest dostosowana z myślą o przewozie motocykli, mocowanie będzie trochę trudniejsze. Istnieją różne rozwiązania, lecz jednym z najprostszych oraz najskuteczniejszych jest użycie 4 pasów. Dwóch używa się do mocowania po bokach pojazdu, a kolejne dwa służą do tego, by uniemożliwić przemieszczanie z przodu do tyłu i odwrotnie. Pasy przełożyć można na przykład przez kierownicę czy dolną półkę. Muszą być oparte na twardych, metalowych elementach. Nie zakłada się pasów na delikatnych elementach, takich jak zębatki czy szprychy. Należy również unikać miejsc, w których pasy mogą trzeć o inne elementy i prowadzić do ich uszkodzenia. Bardzo szerokie czy długie pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne i właściwie dopasowane. Powinny posiadać dobry mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie należy stosować pasów z otwartym hakiem. Pasy wykorzystywane przy transporcie motocykli czy skuterów powinny posiadać zamknięte zapięcie. Trzeba zapiąć je dość ciasno, tak, aby nie było luzów, bo to może spowodować, że motocykl przechyli się w trasie. Jednak nie jest zalecane również całkowite zaciśnięcie skoku zawieszenia, bo to, przy dłuższych trasach, prowadzi do uszkodzenia uszczelniaczy i wycieku płynu z amortyzator

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Sopot już od 110 zł!

Zleć transport motocykla