Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam przewoznika! Firma przewozila naszego pieska (przewoz miedzynarodowy), ktory przyjechal czysty i zrelaksowany, mimo ze nie przepada za podrozami. Wszystko przebieglo zgodnie z planem. Sympatyczni Panowie i Pani z ktorymi mialam przyjemnosc.

średni pies

Klient: Dawid P.
,
Trasa: Dublin - Radom

Nie skorzystałem ponieważ jestem chory

bordel colin

Klient: Robert R.
,
Trasa: Bydgoszcz - Mannheim

Wszystko przebiegło szybko i wzorowo. Polecam

1 pies rasa Tosa inu

,
Trasa: Jiczyn - Radomsko

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie detale dotyczące zlecenia. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie detale dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Kościerzyna już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt