Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku. Piesek dotarł bezpiecznie. Dziękuję :)

pies 35 kg

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Sochaczew - Maassluis

Transport pieska został zrealizowany zgodnie z ustaleniami, w wyznaczonym terminie. Świetna komunikacja i miła obsługa. Szczerze polecam!

1 Golden retriever

Klient: Andrzej D.
,
Trasa: Lubawa - Slöinge

Transport przebiegł tak, jak był zaplanowany. Świetny kontakt ze spedytorem, jak i kierowcą. Niska cena, terminowość. Bardzo polecam, zwłaszcza do transportu zwierząt.

Kot w transporterze + wyprawka

,
Trasa: Wrocław - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie detale odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Lębork już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt