Transport i dostawa towarów ze sklepu Ikea w 2024 roku

Zakupy mebli, akcesoriów czy sprzętów potrzebnych w gospodarstwie domowym w takich sklepach jak Ikea to prawdziwa przyjemność. Dobieranie dodatków, kompletowanie zestawów i rozmowy z doradcami mogą być bardzo inspirujące. Dla tych, którzy nie przepadają za chodzeniem po sklepowych alejkach pozostają zakupy w internecie. Tak czy inaczej zakupiony w Ikea towar trzeba przetransportować do domu. Jak jednak to zrobić, jeśli mieszkamy daleko od konkretnego sklepu albo nie dysponujemy odpowiednim samochodem?

Z artykułu dowiesz się:

Transport Ikea

Czy Ikea zapewnia transport zamówionych rzeczy?

Ikea zapewnia transport zamówionych rzeczy i posiada cennik uzależniony od wagi towarów i zawierający opcję wniesienia lub bez tej możliwości. Można jednak skorzystać z innej możliwości i wykorzystać inną firmę przewozową, która odbierze meble lub inne sprzęty z konkretnego sklepu Ikea i przywiezie je pod konkretny adres. Wówczas możemy zaoszczędzić i powierzyć firmie przywiezienie nam towarów z kilku sklepów, nie tylko z Ikea.

Na rynku działają firmy przewozowe, które na co dzień zajmują się dostarczaniem zamówień ze sklepów Ikea na terenie całego kraju. Może okazać się to znacznie korzystniejszą finansowo opcją niż skorzystanie z usług dostawy przez sklep.

Ile kosztuje transport z Ikea?

Transport towarów z Ikea zależy od tego, ile waży całe zamówienie, oraz od tego, czy będzie kierowca wnosił towar do domu czy tylko wyładuje całość z samochodu.
Opcja wniesienia może okazać się koniecznością, bo niektóre duże zamówienia ważą nawet kilkaset kilogramów, a nie wszystkie elementy mogą zmieścić się w windzie. Dlatego nie warto oszczędzać na takiej właśnie usłudze dla własnego komfortu. Najtańszy będzie transport najlżejszych towarów bez wyboru dnia dostawy. Transport bez wniesienia rzeczy ważących do 50 kg to kwota rzędu 69 zł. Maksymalna cena transportu ze sklepu Ikea to 599 zł.

Czy Ikea dostarcza towary o dowolnej wadze?

Transport mebli lub innych artykułów ze sklepu Ikea obejmuje masę do 1000 kg. Dlatego jeśli zamówienie jest większe, nie będzie można skorzystać z usług transportowych sklepu, tylko zdecydować się na przewoźnika, który będzie w stanie dostarczyć nam całość zamówienia. Można wystawić ogłoszenie i pozyskać oferty od przewoźników, którzy jadą konkretną trasą i mogą przyjąć takie zlecenie. 

2 komentarze

  1. Adam pisze:

    Czy ceny aktualne na 2024?

    • Katarzyna pisze:

      Dzień dobry. Ceny są zaktualizowane, ale warto przed zamówieniem upewnić się na stronie IKEA, czy cena nie uległa zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności