Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewóz przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Transpeed oferuje bardzo rzetelne usługi, a Pan kierowca Tomasz był niesamowicie pomocny przy wnoszeniu kartonów i ich dowozie na czas. Dziękuję jeszcze raz za bezstresową przeprowadzkę! Bardzo polecam!!!

Kartony 11–20

Polecam jak najbardziej ,podróż odbyła się bezproblemowo. Przewoźnicy bardzo sympatyczni i pomocni. Obawiałam się podróży jak się odbędzie a okazało się że niepotrzebnie .Jeśli miałabym wybierać przewoźnika to tylko ich. Pozdrawiam gorąco całą ekipę

Kartony 31–50, Łóżeczko dla niemowląt x 1, Wózek dziecięcy x 1

Polecam w 100%. Bezproblemowy szybki kontakt z p. Łukaszem i przeprowadzka ponad 1200km przeprowadzona zgodnie z ustaleniami. Super!

Kartony 11–20, Kanapa, stol, 5 krzesel, dywan, lustro, komoda, fotel

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, stresującą atmosferą oraz niekończącą się listą zadań do wykonania. Jednakże sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie rzeczy i oczywiście zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby nasze pakunki były uporządkowane a także opisane. Najlepiej sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki dotarły na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać ilość i wielkość mebli oraz kartonów. Spisanie spisu jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o prawidłowe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak szkło, instalacje artystyczne, talerze, jak również antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także ryzyko połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu marketach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że zawartość zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się też rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Starannie określ dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków i szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, stresującą atmosferą oraz niekończącą się listą zadań do wykonania. Jednakże sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie rzeczy i oczywiście zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby nasze pakunki były uporządkowane a także opisane. Najlepiej sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki dotarły na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać ilość i wielkość mebli oraz kartonów. Spisanie spisu jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o prawidłowe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak szkło, instalacje artystyczne, talerze, jak również antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także ryzyko połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu marketach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że zawartość zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się też rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Starannie określ dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy i na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków i szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bergheim już od 150!

Zleć przeprowadzkę