Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dostawa z dnia 22/10/20. Profesjonalizm w każdym calu, dostawa zgodnie z ustaleniami, wszystko przebiegło OK. Pan Witold bardzo pomocny i sympatyczny. Ocena najwyższa z możliwych. Jak najbardziej polecam teraz i w przyszłości!!!

Meble+wyposazenie

Klient: Witold P.
,
Trasa: Puszczykowo - Platerów

Wszystko w jak najlepszym porządku. POLECAM!

1-pokojowe mieszkanie

Klient: Marcin G.
,
Trasa: Łódź - Łódź

Wszystko przebieglo pomyslnie. Kierowcy bardzo mili, pomocni i ze swietnym poczuciem homoru. Cena transportu konkurencyjna do pozostalych .Nie mam nawet NAJMNIEJSZYCH zastrzezen.

Przeprowadzka 2-pokojowego domu.

Klient: Mateusz I.
,
Trasa: Wellingborough - Białystok

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z chaosem, stresującą atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód oraz płynnie. Wystarczy mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest także opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wielkość mebli oraz paczek. Przygotowanie spisu jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, choćby elementy szklane, rzeźby, ceramika, a także część mebli. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, mniejsze jest też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te pozornie niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować trzeba także kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Starannie ustal dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z chaosem, stresującą atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód oraz płynnie. Wystarczy mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest także opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wielkość mebli oraz paczek. Przygotowanie spisu jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, choćby elementy szklane, rzeźby, ceramika, a także część mebli. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, mniejsze jest też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te pozornie niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować trzeba także kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego lub potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Starannie ustal dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Heusden już od 150!

Zleć przeprowadzkę