Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku. Elastycznie, szybko i bez problemów.

30 kartonów (łącznie 2,5 m3), 10 worków (łącznie 1,2 m3), 2 rowery, 2 telewizory w kartonach

Klient: Piotr C.
,
Trasa: Budapeszt - Gdańsk

Wszystko w porządku. przeprowadzka przebiegała sprawnie, z dbałością o meble. Panowie zabezpieczają meble folią stretch przed załadunkiem. Polecam.

Przeprowadzka

Klient: Joanna S.
,
Trasa: Warszawa - Marki

Zdecydowanie pozytyw!!!! Przeprowadzka mega szybko dwoch miłych panów do pomocy, kontakt idealny, i cena bardzo atrakcyjna w porównaniu z innymi przewoźnikami, żeby każdy Przewoźnik był taki sam to świat by był lepszy!!! Polecam!!!!! :)

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamila R.
,
Trasa: Westward Ho! - Bystrzyca Kłodzka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długim spisem zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo oraz płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, rzeczowo oraz spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych informacji na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć liczbę i rozmiary sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest więc konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, dzieła sztuki, ceramika, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie w inny sposób. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach remontowych oraz w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy a także rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te pozornie drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się też rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Dokładnie ustal terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długim spisem zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo oraz płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, rzeczowo oraz spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej sporządzić rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych informacji na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć liczbę i rozmiary sprzętów oraz paczek. Spisanie listy jest więc konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, dzieła sztuki, ceramika, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie w inny sposób. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach remontowych oraz w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy a także rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te pozornie drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się też rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Dokładnie ustal terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki łódzkie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę