Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Mega profesjonalne podejście. Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam

4x peugeot 308 kombi

,
Trasa: Lubin - Berlin

Wszystko bardzo profesjonalnie , milo , szybko i tanio ! Jestem bardzo zadowolony z usługi . Pozdrawiam .

Chcialbym wyslac sofke + fotel z 57-300 Klodzko do 95- Bedon Przykoscielny

,
Trasa: Kłodzko - Bedoń Przykościelny

Wszystko poszło doskonale. Pełen profesjonalizm na każdym kroku. Polecam przewoźnika.

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Helsinki - Kraków

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długą listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Wystarczy przemyśleć program działania, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej dopilnować, aby wszystkie pakunki były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość oraz wielkość mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, obrazy, ceramika, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Często sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych a także w Internecie. Do przechowywania drobiazgów oraz przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite lub że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się również kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, np. antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie podaj dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, np. pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długą listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Wystarczy przemyśleć program działania, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej dopilnować, aby wszystkie pakunki były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość oraz wielkość mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, obrazy, ceramika, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, maleje również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Często sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych a także w Internecie. Do przechowywania drobiazgów oraz przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite lub że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się również kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, np. antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie podaj dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, np. pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Lund już od 150!

Zleć przeprowadzkę