Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo miły i pomocny przewoźnik.

Przewóz kilku mebli

,
Trasa: Deggendorf - Poczdam

Bardzo dobra firma. Wszystko sprawnie i bez problemu z najwyższą starannością.

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: La Turbie - Warszawa

Bardzo dobry kontakt. Zlecenie zrealizowane sprawnie i bez komplikacji. Polecam :)

Przeprowadzka Dania - Polska

,
Trasa: Skanderborg - Zielona Góra

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a także sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przedmiotów

Pakując rzeczy należy pamiętać, aby przewożone rzeczy były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi znać ilość oraz wielkość sprzętów i kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu elementy szklane, obrazy, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, maleje także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, porcelana, dekoracje itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych a także w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie ustal terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a także sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przedmiotów

Pakując rzeczy należy pamiętać, aby przewożone rzeczy były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi znać ilość oraz wielkość sprzętów i kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu elementy szklane, obrazy, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, maleje także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, porcelana, dekoracje itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych a także w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie ustal terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki małopolskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę