Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

mega czad mega kierowca cos pieknego w tym dniu cały plac stał na nogach o 22 a pani Krysia stanęla na bacznośc krzyczac ze hala sie wali - jednak opanowanie szofera spokoj i ciecie pedału sprawilo ze zapanował rozladunek na czas

4.5 metra wiosłowa

Klient: Paweł Ś.
,
Trasa: Lipno - Korczyna

Polecam serdecznie, profesjonalne podejście.

Honda vfr 800

Klient: Karol Ż.
,
Trasa: Möhnesee - Kobyłka

WSZYSTKO OK POLECAM!!

maluch fiat126p

Klient: Jan T.
,
Trasa: Warszawa - Chmielów

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z chaosem, stresującą atmosferą oraz niekończącą się listą zadań które trzeba zrobić. Jednak dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję działania, z głową a także spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej dopilnować, aby wszystkie rzeczy zostały wcześniej skatalogowane a także opisane. Dobrze jest sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dotarły na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej konkretnych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę i rozmiary mebli i kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak okna, dzieła sztuki, miski, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, spada również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak książki, CD, porcelana, figurki i tak dalej przydadzą się pudła. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że markety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i w sieci. Do przechowywania drobiazgów i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby z materiału i worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Dokładnie ustal terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, co zwykle podnosi koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, takie jak torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z chaosem, stresującą atmosferą oraz niekończącą się listą zadań które trzeba zrobić. Jednak dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję działania, z głową a także spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej dopilnować, aby wszystkie rzeczy zostały wcześniej skatalogowane a także opisane. Dobrze jest sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dotarły na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej konkretnych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę i rozmiary mebli i kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak okna, dzieła sztuki, miski, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, spada również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak książki, CD, porcelana, figurki i tak dalej przydadzą się pudła. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Bywa, że markety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i w sieci. Do przechowywania drobiazgów i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby z materiału i worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Dokładnie ustal terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, co zwykle podnosi koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, takie jak torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Oksford już od 150!

Zleć przeprowadzkę