Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Sprawnie I szybko. Polecam!

Stolik kawowy z marmurowym blatem

Klient: Piotr H.
,
Trasa: Gdynia - Warszawa

Wszystko ok. Pozdrawiam

osobowe

,
Trasa: Hamburg - Olsztyn

Super kontakt, pan Łukasz sam zadbał o zabezpieczenie przewożonych mebli, zdecydowanie polecam tego przewoźnika!

Komoda 163x81x51 + lustro 130x90

Klient: Łukasz G.
,
Trasa: Łódź - Niepołomice

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowaną listą rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód i efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rzeczowo oraz spokojnie przystąpić do pakowania dobytku oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki często oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość a także rozmiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład okna, instalacje artystyczne, ceramika, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach prościej będzie transportować, spada także prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Z pewnością będzie potrzebna duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach remontowych i w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału i worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się lub że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te z pozoru drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo zapakować należy także rośliny. Kartony, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Starannie podaj dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz montowanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, na przykład worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowaną listą rzeczy które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód i efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rzeczowo oraz spokojnie przystąpić do pakowania dobytku oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki często oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość a także rozmiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład okna, instalacje artystyczne, ceramika, oraz niektóre meble. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach prościej będzie transportować, spada także prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Z pewnością będzie potrzebna duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach remontowych i w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również przedmiotów miękkich, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć też torby z materiału i worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się lub że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te z pozoru drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo zapakować należy także rośliny. Kartony, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Starannie podaj dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz montowanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, na przykład worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Potsdam już od 150!

Zleć przeprowadzkę