Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolony. Dobra komunikacja, bardzo miły kierowca. Serdecznie polecam.

Kartony/ walizki (ok. 200kg)

,
Trasa: Aberystwyth - Ostrów Wielkopolski

Polecam

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Teresa M.
,
Trasa: Radzymin - Bangor

Swietna komunikacja perfekcyjny zaladunek i rozladunek gorąco polecam wszystkim

1

,
Trasa: Ipswich - Poznań

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem i bardzo długą listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko a także efektywnie. Wystarczy ułożyć program działania, z głową i spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Dobrze jest sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie pakunków w docelowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość oraz rozmiary sprzętów i paczek. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, na przykład okna, obrazy, naczynia, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, spada także ryzyko połamania podczas transportu. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartony. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie markety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu sklepach budowlanych i w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału lub worki. Worki są tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować należy także rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także własne opakowania, takie jak torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem i bardzo długą listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko a także efektywnie. Wystarczy ułożyć program działania, z głową i spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Dobrze jest sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie pakunków w docelowym domu. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość oraz rozmiary sprzętów i paczek. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, na przykład okna, obrazy, naczynia, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, spada także ryzyko połamania podczas transportu. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem jest to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartony. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie markety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu sklepach budowlanych i w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału lub worki. Worki są tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować należy także rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także własne opakowania, takie jak torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Sarpsborg już od 150!

Zleć przeprowadzkę