Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalny, uczciwy, miły i rzetelny przewoźnik. Godny polecenia. 10/10

Meble i pare kartonow

Klient: Paweł F.
,
Trasa: Liverpool - Białystok

Bardo rzetelna firma,gorąco polecam

3-pokojowe mieszkanie i garaz

Klient: Rafał O.
,
Trasa: Szczecin - Rzeszów

Świetna współpraca. Polecam Pana Janusza

Sofa narożna

Klient: Janusz H.
,
Trasa: Jette - Lgota

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą a także niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby przewożone pakunki były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje pakunki przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele szczegółowych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość a także wymiary mebli i paczek. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak elementy szklane, instalacje artystyczne, miski, a także niektóre meble. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej załadować i rozładować, maleje też ryzyko uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy a także przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą zostać rozmrożone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować trzeba też rośliny. Pojemniki, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Precyzyjnie podaj terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, na przykład pianino, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą a także niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby przewożone pakunki były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje pakunki przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele szczegółowych informacji na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość a także wymiary mebli i paczek. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak elementy szklane, instalacje artystyczne, miski, a także niektóre meble. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej załadować i rozładować, maleje też ryzyko uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy a także przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą zostać rozmrożone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować trzeba też rośliny. Pojemniki, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych danych. Precyzyjnie podaj terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, na przykład pianino, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Stevenage już od 150!

Zleć przeprowadzkę