Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam usługi tego przewoźnika, doskonały kontakt przez cały czas trwania transportu, wysoka kultura osobista, pełen profesjonalizm. Gdy okazało się że przewożona kanapa została zabrudzona przewoźnik pokrył koszty czyszczenia. 100% satysfakcji:)

2-pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Rodos - Goleniów

Polecam bardzo serdecznie! Szybko, sprawnie i profesjonalnie. Przeprowadzka dotyczyła całego mieszkania z UK do Polski. Panowie byli na czas i przesyłka w Polsce również na czas. Dodam, że wszystko było świetnie spakowane i dotarło bezpiecznie. Polecam!

1-pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Bournemouth - Krosno

Profesjonalna i bardzo mila obsluga.Obaj panowie bardzo pomocni,bardzo przystepna cena i szybka dostawa pod umowiony adres.Wszystko dotarlo w bardzo dobrym stanie,swietny kontakt z przewoznikiem. Polecam

Jedno pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Margate - Przeworsk

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z nieładem, stresującym nastrojem oraz rozbudowanym spisem zadań które trzeba zrobić. Jednakże dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo oraz płynnie. Wystarczy ułożyć koncepcję działania, rzeczowo i bez nerwów zabrać się za pakowanie rzeczy i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Najlepiej przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym domu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać ilość a także wymiary mebli oraz kartonów. Spisanie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, takie jak szkło, rzeźby, naczynia, jak również niektóre meble. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, maleje także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie markety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować trzeba także rośliny. Kartony, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Starannie ustal dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, np. worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z nieładem, stresującym nastrojem oraz rozbudowanym spisem zadań które trzeba zrobić. Jednakże dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo oraz płynnie. Wystarczy ułożyć koncepcję działania, rzeczowo i bez nerwów zabrać się za pakowanie rzeczy i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Najlepiej przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym domu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać ilość a także wymiary mebli oraz kartonów. Spisanie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, takie jak szkło, rzeźby, naczynia, jak również niektóre meble. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, maleje także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie markety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować trzeba także rośliny. Kartony, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, jak ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Starannie ustal dni, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, np. worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Uusimaa już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę