Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

sprawnie działa polecam

Citroen C2

Klient: Dariusz P.
,
Trasa: Kamień - Obryte

Pan Mirosław pomógł nam w ostatniej chwili w przeprowadzce z UK do pl gdzie poprzednia firma zostawiła nas na lodzie w ogóle nie przyjeżdżając . Wszystko na czas , zainteresowanie czy jest ok . Towar dojechał cały i bez problemu. Polecam

2 pokojowe

,
Trasa: Welshpool - Sosnowo

Transport sporej rampy do przewozu aut odbyl sie bez przeszkod.Szybko oraz solidnie.Punktualnie,mily kontakt.Polecam ta firme transportowa z czystym sumieniem

2

,
Trasa: Zabrze - Brilon

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym mieszkaniu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi znać liczbę i wymiary mebli i pakunków. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, rzeźby, naczynia, jak również część mebli. Najlepiej zawinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada też prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz pudła. Z pewnością zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być kupno kartonów. Kupisz je w wielu marketach remontowych i w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału albo worki. Worki są tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się także rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie podaj dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i montowanie mebli, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin zależą od wielu rozmaitych czynników. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, np. torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym mieszkaniu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi znać liczbę i wymiary mebli i pakunków. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, rzeźby, naczynia, jak również część mebli. Najlepiej zawinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada też prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz pudła. Z pewnością zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być kupno kartonów. Kupisz je w wielu marketach remontowych i w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału albo worki. Worki są tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się także rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej delikatności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie podaj dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i montowanie mebli, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin zależą od wielu rozmaitych czynników. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, np. torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Welshpool już od 150!

Zleć przeprowadzkę