Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Rzeczy przewiezione bez problemów, super kontakt no i najważniejsze super szybko. Dziękuje.

1 paleta + rower + blat

Klient: Danuta B.
,
Trasa: Dublin - Biłgoraj

Profeska, świetna komunikacja, ogromne doświadczenie gwarantują sprawną przeprowadzkę, przewóz, transport, załadunek, rozładunek, wszystko :). POLECAM !!!

kawalerka

Klient: Piotr W.
,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Wszystko w porządku. przeprowadzka przebiegała sprawnie, z dbałością o meble. Panowie zabezpieczają meble folią stretch przed załadunkiem. Polecam.

Przeprowadzka

Klient: Joanna S.
,
Trasa: Warszawa - Marki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącą się listą zadań które trzeba załatwić. Jednak dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję działania, rzeczowo oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby wszystkie kartony były uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone rzeczy dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna poznać liczbę a także wielkość mebli oraz kartonów. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również zadbać o prawidłowe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, rzeźby, porcelana, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, maleje też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne i ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, porcelana, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Z pewnością przyda się znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Często markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy także rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie podaj daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącą się listą zadań które trzeba załatwić. Jednak dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję działania, rzeczowo oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby wszystkie kartony były uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone rzeczy dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna poznać liczbę a także wielkość mebli oraz kartonów. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również zadbać o prawidłowe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, rzeźby, porcelana, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, maleje też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne i ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, porcelana, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Z pewnością przyda się znaczna liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Często markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy także rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie podaj daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki wielkopolskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę