3 serwisy, które sprzedawca na Allegro musi znać [Aktualizacja: 17 lipca 2020]

W sieci istnieje sporo narzędzi usprawniających pracę sprzedawcom na Allegro. Wśród nich są te, które ułatwiają wystawianie aukcji, generują raporty sprzedaży, umożliwiają znalezienie transportu dla dużych i nietypowych przesyłek.

Przedstawiam 3 zewnętrzne narzędzia, które warto znać decydując się na sprzedaż na Allegro:

Pricepanorama.com

Zastosowanie: Raporty sprzedaży na Allegro. Dzięki raportom można sprawdzić statystyki swojej sprzedaży, porównać ją do sprzedaży wybranych kategorii, porównać ceny swoje z cenami innych sprzedawców. Szczególnie przydatny, aby poznać jakie produkty sprzedaje konkurencja, co generuje jej największy przychód, a nawet jakie słowa są użyte w tytułach aukcji. Możliwość generowania raportów zbiorczych.

Cena: Cena sa zalezne od indywidualnych potrzeb.

Więcej informacji tu: Pricepanorama.com

Tradewatch.pl

Zastosowanie: Raporty sprzedaży i statystyki sprzedaży na Allegro: według kategorii, produktów, słów kluczowych, rankingi top (produktów), trendy w sprzedaży.

Cena: Pakietów jest aż 7. Dla tych, którzy chcą analizować tylko własną sprzedaż serwis jest darmowy. Ceny pakietów płatnych zaczynają się od 9 zł. Za pakiet najdroższy, przeznaczony dla dużych sprzedawców trzeba zapłacić 99 zł za miesiąc.

Więcej informacji tu: Tradewatch.pl

Clicktrans.pl

Zastosowanie: Umożliwia znalezienie bezpiecznego i taniego transportu dla dużych przedmiotów, których nie sposób przetransportować przy pomocy kuriera czy pocztą.

Przydatny szczególnie w przypadku aukcji dot. mebli, motocykli np. dla sprzedawców, którzy umożliwiają jedynie odbiór osobisty towaru.

Cena: Wystawienie ogłoszenia na transport dowolnej rzeczy jest bezpłatne. Następnie przewoźnicy proponują wyceny i wtedy użytkownik wybiera najlepszą ofertę wysyłki towaru. Firma transportowa odbiera towar i dostarcza go do klienta.

Więcej informacji tu: Clicktrans.pl

Wartych uwagi narzędzi jest oczywiście dużo więcej. Ciekawym źródłem darmowych narzędzi do zastosowania na aukcjach Allegro czy Ebay jest serwis Aukcjoner.pl. Wśród narzędzi dla sprzedających znajdziecie: narzędzie do wstawiania zdjęć do aukcji za darmo, narzędzie służące do reklamowania na aukcji innych swoich produktów oraz system do kontroli komentarzy.

Wśród narzędzi wymienianych przez Allegro najciekawsze to Baselinker.com służący do zarządzania sprzedażą np. hurtowego wystawiania aukcji czy Sello.pl, który dodatkowo umożliwia obsługę sprzedaży w siostrzanych serwisach zagranicznych takich jak Aukro.cz czy aukro.ru. W sieci dostępne są również systemy do obsługi przesyłek oraz promocji sprzedaży.

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

1 Odpowiedź

  1. Sebastian pisze:

    Można jeszcze wspomnieć o darmowym skanerze aukcji i ogłoszeń internetowych.
    lax. pl działa online obserwujac nasze kryteria wyszukiwania.
    Wystarczy skopiować link do wyników wyszukiwania i wkleić w lzx. pl serwis będzie nam wysyłał powiadomienia o nowych ofertach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności