6 nie tylko kultowych filmów o kierowcach. Najciekawsze filmy drogi.

Na pewno są jacyś pasjonaci, którzy nawet opuszczając samochód, nie mają dosyć. Są też reżyserzy, którzy kierowców i ich losy uznają za tak interesujące, że kręcą o nich filmy. Dlatego też dziś, dla naszych mistrzów kierownicy, przedstawiamy listę filmów o tematyce transportowej. Żeby już po pracy usiąść wygodnie w fotelu i tym razem popatrzeć na innych zmagających się z trudami drogi… czasem wyjątkowo barwnymi.

Pojedynek na szosie (Duel)

Reżyseria: Steven Spielberg, rok produkcji: 1971

Pojedynek na szosie (Duel). Najlepsze filmy drogi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Historia Davida Manna, sprzedawcy, który podczas jednej z podróży służbowych spotyka na swej drodze psychopatycznego kierowcę ciężarówki. Wyprzedza starą cysternę, co, jak okazuje się potem, nie było najlepszym pomysłem. Szalony kierowca próbuje zabić Davida, a odosobniona, kalifornijska droga staje się polem bitwy.

Kurier (The Courier)

Reżyseria: Hany Abu-Assad, rok produkcji: 2012

Kurier (The Courier)

Zawodowy kurier dostaje niezwykłe i niebezpieczne zlecenie. Musi dostarczyć przesyłkę przestępcy, siejącemu postrach wśród wszystkich, z którymi miał do czynienia. Zlecenie jest tym ważniejsze, że od jego realizacji zależy życie przyjaciela kuriera.

Czarny pies (Black Dog)

Reżyseria: Kevin Hooks, rok produkcji: 1998

Czarny pies (Black Dog)

Jack wychodzi z więzienia i otrzymuje propozycję pracy na stanowisku kierowcy ciężarówki. Wkrótce dowiaduje się, że wiezie nielegalną broń. Chce zrezygnować, nie ma jednak wyboru. Musi walczyć o przetrwanie swoje, a także żony i córki porwanych przez zleceniodawcę.

Bez hamulców (Premium Rash)

Reżyseria: David Koepp, rok produkcji: 2012

 Bez hamulców (Premium Rash)

Tym razem rzecz traktująca nie o kierowcach samochodów, a rowerzyście. Wilee rozwozi przesyłki po Manhattanie. Jedna z nich przyciąga uwagę skorumpowanego policjanta, który zaczyna ścigać kuriera po ulicach Nowego Jorku.

Konwój (Convoy)

Reżyseria: Sam Peckinpah, rok produkcji: 1978

Konwój (Convoy)  Reżyseria: Sam Peckinpah, rok produkcji: 1978

Kierowca o pseudonimie Gumowy Kaczor słynie z konfliktów z drogówką. Pewnego razu odmawia zapłacenia mandatu i epizod ten okazuje się ogniskiem zapalnym, wywołującym walkę pomiędzy kierowcami i policjantami. Grupa kierowców tworzy konwój złożonych z wielkich ciężarówek. Tym razem to policjanci są tymi, którzy muszą uciekać.

Znikający punkt (Vanishing Point)

Reżyseria: Richard C. Sarafian, rok produkcji: 1971

Znikający punkt (Vanishing Point). Filmy drogi.

Dostawca samochodów zakłada się, że w 15 godzin przejedzie 1200 mil. Siada za kierownicą Dodge’a Challengera, łyka trochę nielegalnych „wspomagaczy” i wyrusza w trasę. Wszystko to w atmosferze szalonych lat 70-tych.

Jak widać, filmowi kierowcy nieustannie stawiani są naprzeciw niebezpieczeństw, szaleńców, złych policjantów i gangsterów… Ciekawe czy w międzyczasie narzekają na prozę drogowego życia, dziurawe drogi i światła, które zawsze są czerwone.

Jeśli zdecydujecie się na obejrzenie któregoś z powyższych filmów, podzielcie się opiniami. Jeśli zaś znacie inne produkcje opowiadające o kierowcach, podsyłajcie tytuły.

Miłych seansów, z pilotem w ręku zamiast kierownicy i piwem zamiast kawy!

Kasia, Clicktrans.pl

 

3 komentarze

  1. Klimek pisze:

    „Prześladowca” o kierowcy tira. Film z 2001 roku.

  2. Matix pisze:

    Over the top w roli głównej Sylvester Stallone – o kierowcy ciężarówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności