Ile czasu spędzają Polacy w samochodzie?

Odpowiedź wydaje się oczywista: Za Dużo!

Jaką mamy alternatywę: przesiąść się na rower (często wyjdzie krócej, bo ominiemy korki a przy okazji na pewno bardziej zdrowo), pracować zdalnie? O ile opcja rower wydaje się dobrą to już przy odległościach rzędu 20km w jedną stronę i przy aurze jesiennej czy zimowej staje się sporym wyzwaniem.

A może po prostu trzeba się z tym pogodzić i zaopatrzyć się w zestaw ciekawych audiobooków, żeby nie zwariować w samochodzie a przynajmniej czas spędzać produktywnie? Dobrym wyjściem jest znaleźć ciekawego kompana do codziennych podróży, bo wtedy to raz, że ekologiczniej a dwa na pewno czas szybciej minie no i wkurzać się na korki średnio wypada w towarzystwie więc również zdrowiej. W ostateczności polecamy zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący i załatwianie zaległych rozmów telefonicznych pracowo-towarzyskich. Pamiętać jedynie należy, że nasza koncentracja uwagi będzie wówczas zdecydowanie obniżona.

Raczej szans nie widać na to, by czas spędzany przez nas w samochodach się skracał więc trzeba korzystać z opcji, które go nam umilą.

 

Agnieszka,Clicktrans.pl

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności