Ile czasu spędzają Polacy w samochodzie?

Odpowiedź wydaje się oczywista: Za Dużo!

Jaką mamy alternatywę: przesiąść się na rower (często wyjdzie krócej, bo ominiemy korki a przy okazji na pewno bardziej zdrowo), pracować zdalnie? O ile opcja rower wydaje się dobrą to już przy odległościach rzędu 20km w jedną stronę i przy aurze jesiennej czy zimowej staje się sporym wyzwaniem.

A może po prostu trzeba się z tym pogodzić i zaopatrzyć się w zestaw ciekawych audiobooków, żeby nie zwariować w samochodzie a przynajmniej czas spędzać produktywnie? Dobrym wyjściem jest znaleźć ciekawego kompana do codziennych podróży, bo wtedy to raz, że ekologiczniej a dwa na pewno czas szybciej minie no i wkurzać się na korki średnio wypada w towarzystwie więc również zdrowiej. W ostateczności polecamy zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący i załatwianie zaległych rozmów telefonicznych pracowo-towarzyskich. Pamiętać jedynie należy, że nasza koncentracja uwagi będzie wówczas zdecydowanie obniżona.

Raczej szans nie widać na to, by czas spędzany przez nas w samochodach się skracał więc trzeba korzystać z opcji, które go nam umilą.

 

Agnieszka,Clicktrans.pl

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności