Ile kosztuje transport sofy i jak go zorganizować?

Jednym z najczęściej przewożonych przez Was mebli jest sofa.  Sofa króluje wśród mebli transportowanych zarówno na trasy krajowe jak i zagraniczne.

Cena transportu sofy:

Przeprowadziliśmy analizę kilkuset zleceń transportu sof zrealizowanych dzięki Clicktrans.pl, wykonanych przez różne firmy transportowe, zarówno na krótkich i na długich trasach europejskich i na tej podstawie określiliśmy średnie stawki za transport sofy.

Transport krajowy:

Średnia cena transportu sofy: 1,04zł/km

Transport na trasie Polska<->Wielka Brytania

Średnia cena transportu sofy: 0,40zł/km

Transport na trasie Polska<->Niemcy

Średnia cena transportu sofy: 0,62zł/km

Transport sofy

Oczywiście sofa sofie nierówna J Cena transportu zależeć będzie od wielkości, wagi sofy bo np. sofa 2 osobowa i 3 osobowa to dwa różne meble dla przewoźnika a też ważyć sofa może zarówno 50 jak i 80 kg. Dlatego tak ważne jest podanie konkretnie wymiarów mebla przy wycenie transportu.

Przed wyborem przewoźnika należy się upewnić: czy przewoźnik posiada ubezpieczenie OCP (obowiązkowe), czy potrzebujemy pomocy w załadunku i rozładunku (często kierowca jedzie w trasę sam), po czyjej stronie leży zabezpieczenie przesyłki na czas transportu.

Sofy od producenta są zwykle standardowo zapakowane i zabezpieczone. Jeśli sofa jest używana należy zadbać o właściwe jej zabezpieczenie (jeśli przewoźnik tego nie oferuje). Najważniejsze jest uchronienie tapicerki przed uszkodzeniami. Najlepiej jest obłożyć sofę folią, ewentualnie kocami. Przydatne mogą być również gąbki czy folia bąbelkowa.

Te wszystkie zmienne mają znaczenie przy określaniu ceny za transport sofy i warto o tym pamiętać jeśli chcemy uniknąć niejasności.

Przykłady zrealizowanych zleceń:

Sofa Kępno (PL) – Radeburg (DE)

Dystans 347.20 km

Cena: 230 zł

 

 

 

 

Sofa 2 oraz 3 osobowa Bralin – Londyn

Dystans: 1483.40 km

Cena: 750 zł

Sofa – transport z Bydgoszczy do Krakowa

Dystans: 489.70 km

Cena: 190 zł

 

Would you like to read it in English? Click on the following link to get some great tips on sofa transport.

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

2 komentarze

 1. Lena pisze:

  Witam,

  Jaki byłby koszt przewiezienia sofy z pufą z Polski (Kępno) do Wielkiej Brytanii (Exeter)?
  Proszę o podanie ceny w PLN

  Sofa wymiary:
  DŁUGOŚĆ: 231 cm
  GŁĘBOKOŚĆ: 86 cm
  WYSOKOŚĆ: 86 cm

  Pufa wymiary:
  DŁUGOŚĆ: 60 cm
  GŁĘBOKOŚĆ: 60 cm
  WYSOKOŚĆ: 43 cm

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności