Ile kosztuje transport szafy?

Często chcąc kupić szafę na aukcji transportowej zastanawiamy się czy zakup jest opłacalny bo przecież sprzedawca nie zapewnia transportu i szafę trzeba odebrać osobiście co oznacza dodatkowe koszty. Problem się dodatkowo komplikuje jeśli kupujemy antyk i wymaga on w transporcie dodatkowych środków ostrożności. Często firmy produkujące meble, stolarze itp. w przypadku nowych mebli również nie zapewniają transportu albo po prostu chcemy przewieźć nasz prywatny mebel na drugi koniec Polski.  Wówczas pozostaje nam zlecenie transportu firmie transportowej oraz temat kluczowy czyli cena tego transportu.

Przeprowadziliśmy analizę kilkuset bardzo różnych zleceń transportu szaf zrealizowanych dzięki Clicktrans.pl, wykonanych przez różne firmy transportowe, zarówno na krótkich i na długich trasach.

Ceny transportu szafy w Polsce:

Ceny mogą się różnić w zależności od wybranej firmy transportowej, lokalizacji w Polsce, wielkości szafy, itd.  Najważniejszym czynnikiem jest jednak czy uda nam się trafić na firmę transportową, która i tak planuje już przejazd daną trasą i posiada wolne miejsce. Jeśli trafimy na taką okazję, ceny mogą być nawet kilka razy niższe niż standardowe. Ważnym czynnikiem jest również to czy transportowana szafa jest w częściach czy w całości, czy się rozkręca czy nie. Szafa rozłożona na pojedyncze elementy będzie bowiem zajmowała znacznie mniej miejsca.

Średnia cena na trasie krajowej to 0,68 zł/km. Ceny zwykle wahają się w zakresie 0,40 – 0,90zł za km.

Ceny transportu szafy Polska <–>Wielka Brytania

Średnia cena to 0,45 zł/km

Ceny transportu szafy Polska <–> Niemcy

Średnia cena to 0,60 zł/km

Przed transportem należy pamiętać o tym, aby zabezpieczyć szafę folią stretch, kartonami oraz upewnić się, że przewoźnik profesjonalnie zabezpieczy szafę pasami podczas transportu.

Przykładowe transakcje transportu szafy:

1. Jelcz-Laskowice – Warszawa, odległość 396 km, cena: 100 zł

https://clicktrans.pl/przesylka/zlece-transport-szafy-w-paczkach-kepno-edynburg,aid,164042.html

2. Kraków – Gdynia, odległość 618 km, cena: 250 zł

https://clicktrans.pl/przesylka/zlece-transport-szafy-w-paczkach-kepno-edynburg,aid,159196.html

3. Grimsby  (UK) – Zgorzelec odległość 1489 km, cena 330 zł.

https://clicktrans.pl/przesylka/zlece-transport-szafy-w-paczkach-kepno-edynburg,aid,161549.html

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

4 komentarze

 1. Tylko znaleźć taką firmę, która akurat będzie na naszej trasie to też jest wyczyn. Ale fakt faktem, ciekawy artykuł 🙂
  Pozdrawiam.

 2. Damian pisze:

  Przydatny artykuł, dzięki!

 3. tani transport łodź pisze:

  Najważniejsze, żeby się nie rozwaliła

 4. TranspPoz pisze:

  Najważniejsze to dostarczyć bezpiecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności