Jak kreatywnie spakować prezent dowolnych rozmiarów?

kreatywne prezenty

Kupienie właściwego prezentu dla ważnej osoby może być bardzo stresujące. Nie tylko w okresie świątecznym. Mierzymy się z tym także z okazji urodzin, imienin czy rocznicy związku. 1/3 Polaków oczekuje przemyślanych prezentów* – czegoś kreatywnego, od serca, pokazującego że znamy obdarzaną osobę. Taki prezent może być wyjątkowy już od pierwszego spojrzenia, wystarczy kreatywnie go zapakować.

Prezentujemy nietypowe, ale często także tanie i ekologiczne sposoby na spakowanie prezentów różnej wielkości, które od razu wywołają uśmiech na twarzy bliskiej osoby. Kreatywne spakowanie prezentu może być kluczowe zwłaszcza, gdy nie wręczamy przesyłki osobiście tylko, np. wysyłamy ją z przewoźnikiem. Wtedy możemy podwójnie zaskoczyć bliską osobą – prezentem, jak i jego przemyślanym opakowaniem.

Klasyka – czyli papier pakowy

Szary papier pakowy od lat nieśmiało zdobywa rzeszę fanów, stając się bardziej ekologiczną i elegancką alternatywą dla pstrokatych i po prostu mało estetycznych papierów kolorowych. Pakunek owinięty papierem pakowym i naturalnym sznurkiem bądź wstążką robi szczególne wrażenie.

papier pakowy

Jednak szary papier może być tylko pretekstem do kreatywnej zabawy. Chętni mogą na papierze namalować najróżniejsze rysunki dla obdarowywanej osoby. Na papierze można także napisać zabawne teksty, z których słynie osoba obdarowywana czy po prostu kilka cytatów znanych osób, które pasują do odbiorcy. Na papierze można także napisać grupowe życzenia od różnych osób. Opcji urozmaicenia papieru pakowego jest wiele, wszystko zależy od naszych chęci. Tak ozdobiony papier z pewnością będzie szkoda zerwać

Torba papierowa

Nie ma zbyt wielu rzeczy, które częściej przechodzą z rąk do rąk niż torby prezentowe. Mało kto zwraca na nie uwagę. A co gdyby pakować prezenty w bardziej wyjątkowe torby z dedykacją, które przykują uwagę i nie trafią tak szybko do kosza? Jeśli będą z papieru, to nawet lepiej. Wtedy mogą być poddane recyklingowi.

pomysł na prezent

Makulatura

Prezent nie musi być opakowany papierem prezentowym. Można go umieścić w kartonie i obkleić z zewnątrz starannie wybranymi wycinkami z gazet pasującymi do obdarowywanej osoby. Można także użyć magazynu czy gazet, które dana osoba lubi czytać. Proste, tanie i wyjątkowe.

Zdjęcia

Prezent można obkleić zdjęciami danej osoby. Świetnie się to sprawdzi przy ozdobieniu dowolnej rzeczy, która jest zapakowana w karton. Może to być zarówno laptop, telewizor czy gra planszowa. Zdjęcia warto przykleić taśmą malarską, aby można je było później odkleić w nienaruszonym stanie i po prostu umieścić w ramkach czy schować do albumu. Zdjęcia stają się wtedy dodatkowym prezentem.

pomysły na prezent

Drewniana skrzynka

Można w niej schować najróżniejsze prezenty i wypełnić wełną drzewną (tzw. siankiem), makulaturą czy tkaninami. Różne rozmiary skrzynek pozwalają na dostosowanie opakowania do prezentu.

nietypowe prezenty

Szydełkowe skarpety

Wersja ambitna to wykonanie ich samemu, a bardziej realistyczna – kupienie. W obu przypadkach efekt będzie unikalny. Do takich skarpet można włożyć słodycze czy biżuterię.

kreatywne prezenty świąteczne

Prezentowy słoik

Słoiki świetnie się sprawdzają, gdy chcemy sprezentować komuś słodycze bądź coś, co sami upiekliśmy. Słoiki eksponują wyjątkowy prezent, zapewne nisko budżetowy, ale o wielkiej wartości sentymentalnej. Zwłaszcza, jeśli są tam wypieki czy smakołyki przygotowane własnoręcznie. Słoik można potem wykorzystać w domu do przechowywania najróżniejszych rzeczy.

prezent DIY

Niespodzianka na sznurku

Miły prezent można dołączyć do sznurka czy kokardki. Taka ozdoba od razu wyróżni nasz podarunek ze stosu innych prezentów bożonarodzeniowych czy urodzinowych.

kreatywny prezent

Prezenty wielkogabarytowe

Rower, skuter czy fortepian również można komuś sprezentować. Tutaj trudniej o opakowanie, ale z pewnością duża materiałowa kokarda zrobi wrażenie. Prezentując dzieciom rower można go ozdobić ręcznie wykonanymi łańcuchami z papieru. Z kolei jeśli Twój prezent jest sporych rozmiarów, ale zapakowany w karton (jak telewizor albo dzieło sztuki), oprócz kreatywnego opakowania kartonu możesz postawić też na nietypowy wypełniacz. Te, dołączone do fabrycznie pakowanych produktów (styropian, folia bąbelkowa) są mało estetyczne, a do tego szkodliwe dla środowiska.

Zamiast nich możesz użyć wspomnianej już wełny drzewnej (tylko jeśli masz pewność, że włókna wełny nie dostaną się do wewnątrz prezentu – np. do telewizora!). Innym kreatywnym sposobem jest wykorzystanie… balonów. Obecnie na rynku jest dostępna szeroka gama balonów na każdą okazję, w różnych kolorach, a także z napisami okolicznościowymi. Taki balon – oprócz dekorowania pomieszczeń – może posłużyć także jako wypełniacz. Nadmuchaj go do połowy i włóż do paczki – w czasie podróży uchroni prezent przed uszkodzeniami i będzie ciekawą niespodzianką dla obdarowanych.

 

 

*Raport „Od serca czy z głowy. Jak Polacy obdarowują się na Święta”

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności