Jak przewieźć deskę surfingową?

Zbliża się lato, a wraz z nim sezon na sporty wodne. Planujesz wakacje nad polskim morzem lub za granicą? Kupiłeś deskę surfingową przez Internet i chcesz dostarczyć ją do domu? A może planujesz przeprowadzkę i chcesz przewieźć deskę do nowego mieszkania? W każdym z tych przypadków staniesz przed wyzwaniem transportu deski surfingowej. Jak się za to zabrać, żeby nie ucierpiał ani sprzęt ani Twój portfel?

Transport deski surfingowej to wyzwanie bez względu na to, czy planujesz krótkie wakacje nad morzem czy się przeprowadzasz. Spore wymiary deski utrudniają samodzielny transport, a także znalezienie firmy przewozowej. Co powinieneś wiedzieć przy transporcie deski surfingowej? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje. Zacznijmy od dostępnych możliwości transportu deski.

Sposoby transportu deski surfingowej:
– wewnątrz samochodu
– na dachu samochodu
– za pośrednictwem firmy przewozowej

Przewóz deski surfingowej we własnym zakresie

Jeśli planujesz wypad nad morze własnym samochodem, możesz zdecydować się na przewóz deski we własnym zakresie – wewnątrz samochodu lub na dachu. Takie rozwiązanie z pewnością pomoże Ci ograniczyć koszty, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli nieprawidłowo zabezpieczysz i umocujesz deskę, ucierpieć może nie tylko Twój sprzęt, ale także współpasażerowie i inni uczestnicy ruchu.

Wady i zalety

+ niższe koszty
+ nie ma potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu/ mocowań (przewóz w aucie)
+ stała kontrola nad transportem
konieczność wolniejszej jazdy (przewóz na dachu)
ryzyko uszkodzenia deski przez piasek, kamyczki etc. (przewóz na dachu)
narażenie na niesprzyjające warunki atmosferyczne
niebezpieczeństwo dla pasażerów i innych uczestników drogi podczas wypadku
ryzyko kradzieży podczas postoju (przewóz na dachu)
ryzyko, że źle zamocowana deska odczepi się i stworzy zagrożenie dla innych na drodze (przewóz na dachu) 

Ze względu na to, że nieumocowana deska surfingowa stwarza poważne zagrożenie podczas wypadku (zarówno dla pasażerów, jak i dla innych uczestników ruchu) odradzamy transport deski wewnątrz samochodu.

Jeśli zdecydujesz się na przewóz deski na dachu, pamiętaj o:

 • odpowiednim umocowaniu
 • pokrowcu ochronnym
 • odpowiednim ułożeniu deski na dachu

Dobrej jakości bagażnik dachowy wraz z mocowaniem do deski surfingowej to koszt rzędu klikuset złotych (nawet do tysiąca zł). Pamiętaj jednak, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, szczególnie, że jest to wydatek jednorazowy, który zrekompensują bezproblemowe podróże z deską :).

Pokrowiec ochronny osłoni sprzęt przed piaskiem i kamykami, a także przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, śnieg).

Z kolei jeśli chodzi o ułożenie deski na dachu, to pamiętaj, aby przewozić ją stroną wierzchnią do dołu. To zminimalizuje opór powietrza w czasie jazdy.

deska na dachu samochodu

Źródło: https://www.bagazniki.pl

Transport deski surfingowej z firmą przewozową

Zamiast samodzielnie przewozić deskę, możesz zlecić jej transport firmie. Dzięki temu twoja deska będzie zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą, nie stworzy też zagrożenia w razie wypadku. Cena przewozu będzie wyższa niż w wypadku samodzielnego transportu (kiedy i tak podróżujesz tą trasą, a deska jedynie Ci „towarzyszy”, ale koszty można optymalizować tak, aby każdy mógł sobie na nie pozwolić.

Wady i zalety

+ właściwie zabezpieczona deska
+ dużo mniejsze ryzyko kradzieży
+ ochrona przez złymi warunkami atmosferycznymi
nie musisz martwić się technicznymi szczegółami transportu
+ deska nie stwarza zagrożenia w razie wypadku
wyższy koszt niż w przypadku samodzielnego transportu 

Zlecenie transportu deski firmie przewozowej zdejmie z Ciebie odpowiedzialność za właściwe zabezpieczanie sprzętu – wybierając profesjonalną, doświadczoną firmę masz pewność, że Twoja deska dotrze na miejsce szybko i w dobrym stanie.

Koszt transportu deski surfingowej

Czy rzeczywiście będą wysokie? To zależy przede wszystkim od tego, jakiego przewoźnika wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się na firmę, która i tak jedzie w Twoim kierunku, a deska będzie jedynie częścią ich ładunku, z pewnością zapłacisz mniej niż jeśli przewoźnik będzie wiózł jedynie Twoją deskę.

Średni koszt transportu deski surfingowej w Polsce to  150-200 zł .

Średni koszt transport deski surfingowej za granicę to  350-500 zł .

 

Wyceń transport Twojej deski surfingowej>>

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

2 komentarze

 1. Remio pisze:

  przewozić „Stroną wierzchnią do góry ” – a na zdjęciu strona spodnia do góry 😉 to jak ?

  • Izabela Judycka pisze:

   Dzięki za czujność 🙂 Poprawiliśmy tekst 😉 Oczywiście stroną wierzchnią do dołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności