Jak przewieźć kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa należy do sprzętów, których transport zostawiamy zwykle w rękach sklepu. Co jednak kiedy planujemy przewieźć kabinę za granicę? Lub kiedy kupujemy sprzęt z drugiej ręki i o transport musimy zatroszczyć się sami? Poniżej znajdziesz najpotrzebniejsze informacje odnośnie sposobów i cen transportu kabiny prysznicowej.

 

Kiedy samodzielnie organizujemy transport kabiny prysznicowej?

 • gdy przy zakupie nie ma opcji transportu (na przykład, gdy kupujemy z drugiej ręki)
 • gdy chcemy odesłać uszkodzoną/niekompletną kabinę
 • gdy planujemy wysłać kabinę za granicę
 • gdy cena proponowana przez sklep jest wysoka

 

Gdy kupujesz nową kabinę, sklep zazwyczaj załatwia transport za Ciebie. Przy odbiorze oczywiście sprawdzasz, czy kabina jest cała i kompletna, ale przecież w ferworze remontu, kiedy zniecierpliwiony przewoźnik czeka na podpisanie odbioru, łatwo przeoczyć uszkodzenie. Zdarza się, że po zakupie jesteś zmuszony zwrócić kabinę do sklepu – tu już niestety transport jest po Twojej stronie.

Podobnie jest, gdy kupujesz używaną kabinę w lokalnych serwisach ogłoszeniowych. Często można w ten sposób sporo zaoszczędzić, ale przewóz zakupu do domu musisz zorganizować we własnym zakresie.

Ceny transportu kabiny prysznicowej w Polsce

Jeśli kabina wciąż posiada opakowanie producenta, możesz zdecydować się na wynajęcie kuriera. To wygodny i najczęściej dość ekonomiczny sposób. Transport kabiny prysznicowej kurierem to koszt rzędu:  50-150 zł . Cena przewozu, a także powszechność usługi to niewątpliwe plusy.

UWAGA!
Odpowiednio spakowana kabina prysznicowa jest dużą przesyłką – długość najdłuższego boku często przekracza 2 m. Podobne wymiary ograniczają listę dostępnych kurierów – upewnij się, że wybrany przez Ciebie kurier obsługuje przesyłki o takich gabarytach i sprawdź czy nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Wielu kurierów nalicza dodatkowe opłaty za tzw. „przesyłki niestandardowe”.

Minusem jest przede wszystkim to, że zabezpieczenie transportu jest w całości po Twojej stronie. Nie jest to problem, jeśli wciąż posiadasz oryginalne opakowanie kabiny. Ale jeśli go nie masz, znalezienie odpowiedniego zabezpieczenia może stanowić problem – kabina, a w szczególności jej szklane elementy – jest niestety ładunkiem narażonym na uszkodzenia.

 

spakowana kabina prysznicowa

Drzwi kabiny prysznicowej zabezpieczone styropianem. Źródło: https://clicktrans.pl/

 

Dobrze więc w podobnym przypadku zamiast z kuriera, skorzystać z pomocy fachowców.

Transport kabiny prysznicowej z pomocą firmy przewozowej

Firma transportowa zadba nie tylko o przewóz, ale w razie potrzeby również o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki

Jeśli jednak znajdziesz przewoźnika, który i tak jedzie w Twoim kierunku, a Twoja kabina będzie stanowić jedynie część jego ładunku, możesz znacząco obniżyć koszty. W Polsce cena podobnej usługi to średnio  ok. 200 zł . Twoja kabina będzie odpowiednio zabezpieczona, a w razie potrzeby przewoźnik pomoże przy załadunku i rozładunku.

 

Przykładowe oferty:

Transport kabiny prysznicowej z Bydgoszczy do Warszawy  za 180 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/kabina-prysznicowa-brodzik,165774

Transport kabiny prysznicowej ze Słupczy do Krajenki  za 150 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/kabina-prysznicowa-zapakowana,294756

 

Ceny transportu kabiny prysznicowej za granicę

Inaczej niż przy transporcie krajowym, w przewozie kabiny za granicę sklep raczej Ci nie pomoże – większość sprzedawców oferuje transport jedynie w obrębie Polski. Lista dostępnych kurierów (i tak już okrojona ze względu na gabaryty przesyłki) przy transporcie międzynarodowym jeszcze się zawęzi, a koszty i opłaty dodatkowe wzrosną.

I w tym wypadku możesz znaleźć firmę przewożącą ładunek na podobnej trasie. Koszty transportu kabiny prysznicowej z Polski za granicę średnio wynoszą  od 400 do ok. 600 zł . Przewoźnik może dodatkowo pomóc z wniesieniem kabiny do mieszkania, a także z odpowiednim zabezpieczeniem jej na czas podróży.

 

Przykładowe oferty:

Transport kabiny prysznicowej z Radomia do Spijkenisse w Holandii  za 400 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/kabina-prysznicowa,342913

Transport kabiny prysznicowej z Łodzi do Ipswich w Wielkiej Brytanii  za 400 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/kabina-prysznicowa-z-lodzi-do-uk,307284

 

>> Sprawdź koszt transportu kabiny prysznicowej

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

2 komentarze

 1. budzisz marek pisze:

  dzien dobry jaka cena byla by przewiezienia kabiny prysnicowej ze spaly do moszczenicy woj lodz dziekuje i pozdrawiam

  • Izabela Pawlik pisze:

   Dzień dobry,

   zachęcamy do wystawienia bezpłatnego ogłoszenia w naszym serwisie, a przewoźnicy, którzy mogą podjąć się zlecenia, zaproponują wyceny. Ceny transportu są zależne od wielu czynników, dlatego dopiero po zapoznaniu z ogłoszeniem przewoźnicy mogą zaproponować wyceny, a Pan wybierze najlepszą dla siebie opcję: https://clicktrans.pl/transport/szkla/
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności