Jak przewieźć kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa należy do sprzętów, których transport zostawiamy zwykle w rękach sklepu. Co jednak kiedy planujemy przewieźć kabinę za granicę? Lub kiedy kupujemy sprzęt z drugiej ręki i o transport musimy zatroszczyć się sami? Poniżej znajdziesz najpotrzebniejsze informacje odnośnie sposobów i cen transportu kabiny prysznicowej.

 

Kiedy samodzielnie organizujemy transport kabiny prysznicowej?

 • gdy przy zakupie nie ma opcji transportu (na przykład, gdy kupujemy z drugiej ręki)
 • gdy chcemy odesłać uszkodzoną/niekompletną kabinę
 • gdy planujemy wysłać kabinę za granicę
 • gdy cena proponowana przez sklep jest wysoka

 

Gdy kupujesz nową kabinę, sklep zazwyczaj załatwia transport za Ciebie. Przy odbiorze oczywiście sprawdzasz, czy kabina jest cała i kompletna, ale przecież w ferworze remontu, kiedy zniecierpliwiony przewoźnik czeka na podpisanie odbioru, łatwo przeoczyć uszkodzenie. Zdarza się, że po zakupie jesteś zmuszony zwrócić kabinę do sklepu – tu już niestety transport jest po Twojej stronie.

Podobnie jest, gdy kupujesz używaną kabinę w lokalnych serwisach ogłoszeniowych. Często można w ten sposób sporo zaoszczędzić, ale przewóz zakupu do domu musisz zorganizować we własnym zakresie.

Ceny transportu kabiny prysznicowej w Polsce

Jeśli kabina wciąż posiada opakowanie producenta, możesz zdecydować się na wynajęcie kuriera. To wygodny i najczęściej dość ekonomiczny sposób. Transport kabiny prysznicowej kurierem to koszt rzędu:  50-150 zł . Cena przewozu, a także powszechność usługi to niewątpliwe plusy.

UWAGA!
Odpowiednio spakowana kabina prysznicowa jest dużą przesyłką – długość najdłuższego boku często przekracza 2 m. Podobne wymiary ograniczają listę dostępnych kurierów – upewnij się, że wybrany przez Ciebie kurier obsługuje przesyłki o takich gabarytach i sprawdź czy nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Wielu kurierów nalicza dodatkowe opłaty za tzw. „przesyłki niestandardowe”.

Minusem jest przede wszystkim to, że zabezpieczenie transportu jest w całości po Twojej stronie. Nie jest to problem, jeśli wciąż posiadasz oryginalne opakowanie kabiny. Ale jeśli go nie masz, znalezienie odpowiedniego zabezpieczenia może stanowić problem – kabina, a w szczególności jej szklane elementy – jest niestety ładunkiem narażonym na uszkodzenia.

 

spakowana kabina prysznicowa

Drzwi kabiny prysznicowej zabezpieczone styropianem. Źródło: https://clicktrans.pl/

 

Dobrze więc w podobnym przypadku zamiast z kuriera, skorzystać z pomocy fachowców.

Transport kabiny prysznicowej z pomocą firmy przewozowej

Firma transportowa zadba nie tylko o przewóz, ale w razie potrzeby również o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki

Jeśli jednak znajdziesz przewoźnika, który i tak jedzie w Twoim kierunku, a Twoja kabina będzie stanowić jedynie część jego ładunku, możesz znacząco obniżyć koszty. W Polsce cena podobnej usługi to średnio  ok. 200 zł . Twoja kabina będzie odpowiednio zabezpieczona, a w razie potrzeby przewoźnik pomoże przy załadunku i rozładunku.

 

Przykładowe oferty:

Transport kabiny prysznicowej z Bydgoszczy do Warszawy  za 180 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/kabina-prysznicowa-brodzik,165774

Transport kabiny prysznicowej ze Słupczy do Krajenki  za 150 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/kabina-prysznicowa-zapakowana,294756

 

Ceny transportu kabiny prysznicowej za granicę

Inaczej niż przy transporcie krajowym, w przewozie kabiny za granicę sklep raczej Ci nie pomoże – większość sprzedawców oferuje transport jedynie w obrębie Polski. Lista dostępnych kurierów (i tak już okrojona ze względu na gabaryty przesyłki) przy transporcie międzynarodowym jeszcze się zawęzi, a koszty i opłaty dodatkowe wzrosną.

I w tym wypadku możesz znaleźć firmę przewożącą ładunek na podobnej trasie. Koszty transportu kabiny prysznicowej z Polski za granicę średnio wynoszą  od 400 do ok. 600 zł . Przewoźnik może dodatkowo pomóc z wniesieniem kabiny do mieszkania, a także z odpowiednim zabezpieczeniem jej na czas podróży.

 

Przykładowe oferty:

Transport kabiny prysznicowej z Radomia do Spijkenisse w Holandii  za 400 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/kabina-prysznicowa,342913

Transport kabiny prysznicowej z Łodzi do Ipswich w Wielkiej Brytanii  za 400 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/kabina-prysznicowa-z-lodzi-do-uk,307284

 

>> Sprawdź koszt transportu kabiny prysznicowej

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

2 komentarze

 1. budzisz marek pisze:

  dzien dobry jaka cena byla by przewiezienia kabiny prysnicowej ze spaly do moszczenicy woj lodz dziekuje i pozdrawiam

  • Izabela Pawlik pisze:

   Dzień dobry,

   zachęcamy do wystawienia bezpłatnego ogłoszenia w naszym serwisie, a przewoźnicy, którzy mogą podjąć się zlecenia, zaproponują wyceny. Ceny transportu są zależne od wielu czynników, dlatego dopiero po zapoznaniu z ogłoszeniem przewoźnicy mogą zaproponować wyceny, a Pan wybierze najlepszą dla siebie opcję: https://clicktrans.pl/transport/szkla/
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności