Jak skorzystałam z Clicktrans.pl i oszczędziłam 150 złotych

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko wraz z nim przybywa w gospodarstwie domowym 1001 dziecięcych drobiazgów – ciuszki, zabawki, smoczki, butelki. Musimy też zaopatrzyć się w większe gabarytowo rzeczy jak meble dziecięce, łóżeczko turystyczne, fotelik bujaczek, karuzela na łóżeczko i wiele innych.

transport łóżeczka

Wyprawka dla niemowlaka to duży wydatek dla młodych rodziców, więc dobrze jeśli z pomocą przychodzi rodzina i przynajmniej część z tych rzeczy możemy otrzymać „w spadku” po starszym rodzeństwie lub kuzynach. Tak właśnie było w moim przypadku. Kuzynka z rodzinnych stron pożyczyła mi większość z tych rzeczy.  Po 3 latach użytkowania w rodzinnym Krakowie miało przyjść na świat kolejne dziecko, więc użyczone sprzęty musiały trafić do nowego maluszka. Stanęłam przed problemem transportu całej masy dziecięcych artykułów na trasie Gdynia – Kraków.  

Przygotowanie i pakowanie przesyłki

Na początku był chaos. Stosy ciuszków, łóżeczko turystyczne, materac, fotelik – wszystko trzeba było jakoś okiełznać, posegregować, wyprać i odpowiednio spakować, aby nie  nie zniszczyło się w transporcie.

Ubranka spakowałam w duże kartony z Ikei, część z nich w podwójne worki na śmieci- co najmniej 120 litrów. Dodatkowo kartony też opakowałam w worki z obawy o to, że się rozpadną i wszystkie ubranka się wysypią. Chciałam uniknąć wszelkich problemów.

Tu lepiej sprawdziłaby się folia stretchowa – ale ponieważ jej nie miałam, dosłownie wszystko opakowałam szczelnie w duże worki i dodatkowo zabezpieczyłam taśmą oraz ponumerowałam markerem. To dało mi obraz ile sztuk pakunków wyjedzie i ile dokładnie ma dojechać na miejsce. Spakowałam dokładnie 6 sztuk.

transport rzeczy dzieckatransport rzeczy dziecka

Ważenie przesyłki

Waga przesyłki jest bardzo istotna dla przyszłego przewoźnika.

Jak ją samodzielnie określić? To proste – użyj choćby zwykłej wagi łazienkowej, zważ każdy pakunek oraz podsumuj na kartce wagę rzeczy. Otrzymasz przybliżoną całkowitą wagę transportu.

ważenie przesyłki

przeprowadzka

Poszukiwania transportu przesyłki

Wszystko spakowane i gotowe do wysłania. Całkowita waga ładunku – 36 kg. Czas poszukać transportu.

Kurierzy i  tradycyjna Poczta mają wymogi aby rzeczy spakowane w jeden karton – przy tylu nietypowych pakunkach dziecięcych jest to bardzo trudne. Konieczne byłoby nadanie więcej niż jednej przesyłki a chciałam tego uniknąć ze względu na koszty.

Zleciłam więc transport w serwisie aukcji transportowych Clicktrans.

Zamieściłam późnym wieczorem po prostu bezpłatne ogłoszenie w dosłownie kilka minut.

Rano miałam już kilka ofert od przewoźników, którzy zaproponowali transport w przystępnej cenie. Wśród nich była bardzo dobra oferta od jednego z przewoźników za jedyne 50 zł.

Po wymianie kilku wiadomości zdecydowałam się właśnie na tą firmę transportową i dokonałam akceptacji oferty. Już po chwili otrzymałam dane kontaktowe do przewoźnika i telefonicznie ustaliliśmy wszystkie szczegóły załadunku i rozładunku.

najtansza

Załadunek

Przewoźnik pojawił się pod naszym domem w umówionym terminie. Cały czas był z nim świetny kontakt telefoniczny, informował z wyprzedzeniem kiedy będzie u nas.

Przed załadunkiem podpisaliśmy list przewozowy CRM – widoczne było na nim:

co jest przedmiotem umowy transportu – czyli 6 sztuk pakunków,

od kogo odbierana jest przesyłka –  w tym przypadku moje dane

do kogo ma zostać dostarczona – dane rodziny z Krakowa.

załadunek

CRM

Rozładunek

Co do rozładunku – rodzina zdała mi relację, że wszystko poszło szybko i sprawnie, także poprzedzone telefonem od Przewoźnika. Nasze rzeczy dotarły na miejsce szybko, bezpiecznie, w nienaruszonym stanie (w czym upatruję też swojej zasługi – rzeczy były bardzo precyzyjnie spakowane) i co równie istotne w bardzo dobrej cenie 50 zł.

Aż tyle za tylko tyle:)

1 Odpowiedź

  1. PanKorektor pisze:

    W opisie jest „list przewozowy CRM”, a na fotce – „CMR” ;-P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności