Jak skorzystałam z Clicktrans.pl i oszczędziłam 150 złotych

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko wraz z nim przybywa w gospodarstwie domowym 1001 dziecięcych drobiazgów – ciuszki, zabawki, smoczki, butelki. Musimy też zaopatrzyć się w większe gabarytowo rzeczy jak meble dziecięce, łóżeczko turystyczne, fotelik bujaczek, karuzela na łóżeczko i wiele innych.

transport łóżeczka

Wyprawka dla niemowlaka to duży wydatek dla młodych rodziców, więc dobrze jeśli z pomocą przychodzi rodzina i przynajmniej część z tych rzeczy możemy otrzymać „w spadku” po starszym rodzeństwie lub kuzynach. Tak właśnie było w moim przypadku. Kuzynka z rodzinnych stron pożyczyła mi większość z tych rzeczy.  Po 3 latach użytkowania w rodzinnym Krakowie miało przyjść na świat kolejne dziecko, więc użyczone sprzęty musiały trafić do nowego maluszka. Stanęłam przed problemem transportu całej masy dziecięcych artykułów na trasie Gdynia – Kraków.  

Przygotowanie i pakowanie przesyłki

Na początku był chaos. Stosy ciuszków, łóżeczko turystyczne, materac, fotelik – wszystko trzeba było jakoś okiełznać, posegregować, wyprać i odpowiednio spakować, aby nie  nie zniszczyło się w transporcie.

Ubranka spakowałam w duże kartony z Ikei, część z nich w podwójne worki na śmieci- co najmniej 120 litrów. Dodatkowo kartony też opakowałam w worki z obawy o to, że się rozpadną i wszystkie ubranka się wysypią. Chciałam uniknąć wszelkich problemów.

Tu lepiej sprawdziłaby się folia stretchowa – ale ponieważ jej nie miałam, dosłownie wszystko opakowałam szczelnie w duże worki i dodatkowo zabezpieczyłam taśmą oraz ponumerowałam markerem. To dało mi obraz ile sztuk pakunków wyjedzie i ile dokładnie ma dojechać na miejsce. Spakowałam dokładnie 6 sztuk.

transport rzeczy dzieckatransport rzeczy dziecka

Ważenie przesyłki

Waga przesyłki jest bardzo istotna dla przyszłego przewoźnika.

Jak ją samodzielnie określić? To proste – użyj choćby zwykłej wagi łazienkowej, zważ każdy pakunek oraz podsumuj na kartce wagę rzeczy. Otrzymasz przybliżoną całkowitą wagę transportu.

ważenie przesyłki

przeprowadzka

Poszukiwania transportu przesyłki

Wszystko spakowane i gotowe do wysłania. Całkowita waga ładunku – 36 kg. Czas poszukać transportu.

Kurierzy i  tradycyjna Poczta mają wymogi aby rzeczy spakowane w jeden karton – przy tylu nietypowych pakunkach dziecięcych jest to bardzo trudne. Konieczne byłoby nadanie więcej niż jednej przesyłki a chciałam tego uniknąć ze względu na koszty.

Zleciłam więc transport w serwisie aukcji transportowych Clicktrans.

Zamieściłam późnym wieczorem po prostu bezpłatne ogłoszenie w dosłownie kilka minut.

Rano miałam już kilka ofert od przewoźników, którzy zaproponowali transport w przystępnej cenie. Wśród nich była bardzo dobra oferta od jednego z przewoźników za jedyne 50 zł.

Po wymianie kilku wiadomości zdecydowałam się właśnie na tą firmę transportową i dokonałam akceptacji oferty. Już po chwili otrzymałam dane kontaktowe do przewoźnika i telefonicznie ustaliliśmy wszystkie szczegóły załadunku i rozładunku.

najtansza

Załadunek

Przewoźnik pojawił się pod naszym domem w umówionym terminie. Cały czas był z nim świetny kontakt telefoniczny, informował z wyprzedzeniem kiedy będzie u nas.

Przed załadunkiem podpisaliśmy list przewozowy CRM – widoczne było na nim:

co jest przedmiotem umowy transportu – czyli 6 sztuk pakunków,

od kogo odbierana jest przesyłka –  w tym przypadku moje dane

do kogo ma zostać dostarczona – dane rodziny z Krakowa.

załadunek

CRM

Rozładunek

Co do rozładunku – rodzina zdała mi relację, że wszystko poszło szybko i sprawnie, także poprzedzone telefonem od Przewoźnika. Nasze rzeczy dotarły na miejsce szybko, bezpiecznie, w nienaruszonym stanie (w czym upatruję też swojej zasługi – rzeczy były bardzo precyzyjnie spakowane) i co równie istotne w bardzo dobrej cenie 50 zł.

Aż tyle za tylko tyle:)

Hania

Od pewnego czasu z zainteresowaniem zgłębiam tematy transportowe, pracując w zespole Clicktrans. Codziennie służę pomocą naszym Zleceniodawcom i Przewoźnikom.

1 Odpowiedź

  1. PanKorektor pisze:

    W opisie jest „list przewozowy CRM”, a na fotce – „CMR” ;-P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności