Jak szybko i tanio wysłać przelew za granicę

Na naszym blogu piszemy o transporcie wszystkiego, więc nadszedł czas na transport… pieniędzy. Jakie są opcje wysyłki pieniędzy z Polski za granicę? Jaki jest średni czas realizacji? Z jakimi kosztami się to wiąże? Odpowiedzi znajdziesz w tekście.

przelew międzynarodowy

W dobie mobilnej bankowości robienie przelewów wydaje się bardzo proste i przyjemne. Potwierdza to fakt, że Polacy pokochali robienie przelewów online, w tym przez aplikacje. Według danych PRNews.pl z I kwartału 2020 roku 11,8 milionów klientów banków w Polsce korzysta z aplikacji mobilnych.

Mimo wszechobecnego i łatwego dostępu do usług bankowych przelewy zagraniczne wciąż wydają się czymś problematycznym. Kojarzą się z dodatkowymi opłatami, niejasnymi przelicznikami walut i poczuciem niepewności, ile ostatecznie pieniędzy trafi na konto odbiorcy.

Jednak przelewy międzynarodowe są niezbędne, np. gdy wysyłamy pieniądze komuś bliskiemu za granicę, płacimy w zagranicznym sklepie albo rozliczamy się za wykonanie usługi z firmą, która nie ma siedziby ani konta bankowego w Polsce. Ta trzecia sytuacja jest częsta, gdy zlecamy przeprowadzkę międzynarodową albo transport przesyłki z zagranicy do Polski i wtedy możemy skorzystać z usług zagranicznego przewoźnika.

Gdzie i jak zrobimy przelew międzynarodowy:

1. W banku
Wiadomo, oczywistą opcją może być skorzystanie z usług banku, w którym masz konto.

Zalety:
• Wygoda. Korzystasz ze swojego banku na co dzień, znasz go, odpalasz aplikację czy stronę internetową i zlecasz przelew.

• Bezpieczeństwo. Skoro korzystasz z danego banku, to prawdopodobnie czujesz, że Twoje pieniądze są w dobrym i bezpiecznym miejscu

Wady:
• Dodatkowe opłaty, niepewność ile będzie mnie ostatecznie kosztował przelew. W grę wchodzą nie tylko koszty przewalutowania, ale także możliwa opłata za przelew zagraniczny czy dodatkowe marże, o których możemy dowiedzieć się dopiero po wykonaniu przelewu. Oczywiście wcześniej warto sprawdzić cennik usług swojego banku i przeanalizować, ile przelew będzie ostatecznie kosztować!

• Długi czas oczekiwania. Międzynarodowy transfer pieniędzy może być procesowany kilka dni, co w dzisiejszym świecie bankowości mobilnej wydaje się to wręcz niewiarygodne. Niestety taka jest rzeczywistość, gdy robimy przelew do innego kraju, np. do Anglii, a często przez to do innego banku.

2. W serwisach specjalizujących się w transferach międzynarodowych.
Jak widać oferty banków nie są zbyt elastyczne, dlatego powstało wiele serwisów, które oferują możliwość wykonania zagranicznego przelewu.

Zalety: 
• Tańszy przelew – w serwisach „niebankowych” z reguły nie ma ukrytych/dodatkowych kosztów,

• Szybszy czas realizacji przelewu – przelew może dotrzeć do odbiorcy nawet w mniej niż godzinę.

Wady:
• Tzw. kłopot bogactwa. Jest sporo serwisów specjalizujących się w przelewach międzynarodowych. Trudno wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania. Ponadto, poszukiwania zabiorą nam sporo czasu.

Jak szybciej i taniej zlecić przelew z Polski do innego kraju

 Prezentujemy opcję numer 3, która może okazać się dla Was najciekawsza 🙂  

EasySend to wyróżniający się spośród konkurencji serwis specjalizujący się w przelewach międzynarodowych, który jest alternatywą dla bankowych przelewów zagranicznych. To polska firma, która aktualnie obsługuje 44 kierunki w całej Europie, a także kraje WNP i Ukrainę. W ciągu 14 lat z serwisu skorzystało już prawie 100 tysięcy klientów.

Jak działają przelewy międzynarodowe w EasySend?

1. Logujesz się do swojego konta klienta lub do aplikacji mobilnej EasySend.
2. Wysyłasz swoje przelewy na lokalne konto EasySend za darmo lub za niewielką opłatą. Pierwszy i co 10. przelew jest za darmo.
3. Firma wypłaca ich równowartość w wybranej walucie na konto odbiorcy.

W ten sposób pieniądze nie muszą za każdym razem pokonywać długiej drogi, a wszystko może odbyć się bezpiecznie i wyjątkowo szybko. Pieniądze są na koncie odbiorcy nawet w 10 minut od zlecenia przelewu.

EasySend współpracuje z organami zapewniającymi bezpieczeństwo Twoich pieniędzy – firma jest autoryzowana przez FCA (odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego w UK). W każdym momencie wiesz, co się dzieje z Twoim przelewem i jaką dokładnie kwotę otrzyma odbiorca. Nie zaskoczą Cię również kursy walut, które są zbliżone do rynkowych, a przy większych przelewach mogą być negocjowane.

Tekst powstał we współpracy z Barbarą Sójką z EasySend.
EasySend

EasySend to szybkie i bezpieczne przelewy międzynarodowe. Od 2006 roku zmieniamy rynek finansowy, bo mieliśmy dość bankowego monopolu. Wiemy, że w dzisiejszych czasach liczy się szybkość i bezpieczeństwo. Nikt też nie lubi tracić ciężko zarobionych pieniędzy na rzecz bankowych prowizji. Właśnie tymi wartościami kierujemy się w EasySend, zapewniając jednocześnie stałe, niskie opłaty za transakcje.

Izabela Pawlik

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności