Jak szybko i tanio wysłać przelew za granicę

Na naszym blogu piszemy o transporcie wszystkiego, więc nadszedł czas na transport… pieniędzy. Jakie są opcje wysyłki pieniędzy z Polski za granicę? Jaki jest średni czas realizacji? Z jakimi kosztami się to wiąże? Odpowiedzi znajdziesz w tekście.

przelew międzynarodowy

W dobie mobilnej bankowości robienie przelewów wydaje się bardzo proste i przyjemne. Potwierdza to fakt, że Polacy pokochali robienie przelewów online, w tym przez aplikacje. Według danych PRNews.pl z I kwartału 2020 roku 11,8 milionów klientów banków w Polsce korzysta z aplikacji mobilnych.

Mimo wszechobecnego i łatwego dostępu do usług bankowych przelewy zagraniczne wciąż wydają się czymś problematycznym. Kojarzą się z dodatkowymi opłatami, niejasnymi przelicznikami walut i poczuciem niepewności, ile ostatecznie pieniędzy trafi na konto odbiorcy.

Jednak przelewy międzynarodowe są niezbędne, np. gdy wysyłamy pieniądze komuś bliskiemu za granicę, płacimy w zagranicznym sklepie albo rozliczamy się za wykonanie usługi z firmą, która nie ma siedziby ani konta bankowego w Polsce. Ta trzecia sytuacja jest częsta, gdy zlecamy przeprowadzkę międzynarodową albo transport przesyłki z zagranicy do Polski i wtedy możemy skorzystać z usług zagranicznego przewoźnika.

Gdzie i jak zrobimy przelew międzynarodowy:

1. W banku
Wiadomo, oczywistą opcją może być skorzystanie z usług banku, w którym masz konto.

Zalety:
• Wygoda. Korzystasz ze swojego banku na co dzień, znasz go, odpalasz aplikację czy stronę internetową i zlecasz przelew.

• Bezpieczeństwo. Skoro korzystasz z danego banku, to prawdopodobnie czujesz, że Twoje pieniądze są w dobrym i bezpiecznym miejscu

Wady:
• Dodatkowe opłaty, niepewność ile będzie mnie ostatecznie kosztował przelew. W grę wchodzą nie tylko koszty przewalutowania, ale także możliwa opłata za przelew zagraniczny czy dodatkowe marże, o których możemy dowiedzieć się dopiero po wykonaniu przelewu. Oczywiście wcześniej warto sprawdzić cennik usług swojego banku i przeanalizować, ile przelew będzie ostatecznie kosztować!

• Długi czas oczekiwania. Międzynarodowy transfer pieniędzy może być procesowany kilka dni, co w dzisiejszym świecie bankowości mobilnej wydaje się to wręcz niewiarygodne. Niestety taka jest rzeczywistość, gdy robimy przelew do innego kraju, np. do Anglii, a często przez to do innego banku.

2. W serwisach specjalizujących się w transferach międzynarodowych.
Jak widać oferty banków nie są zbyt elastyczne, dlatego powstało wiele serwisów, które oferują możliwość wykonania zagranicznego przelewu.

Zalety: 
• Tańszy przelew – w serwisach „niebankowych” z reguły nie ma ukrytych/dodatkowych kosztów,

• Szybszy czas realizacji przelewu – przelew może dotrzeć do odbiorcy nawet w mniej niż godzinę.

Wady:
• Tzw. kłopot bogactwa. Jest sporo serwisów specjalizujących się w przelewach międzynarodowych. Trudno wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania. Ponadto, poszukiwania zabiorą nam sporo czasu.

Jak szybciej i taniej zlecić przelew z Polski do innego kraju

 Prezentujemy opcję numer 3, która może okazać się dla Was najciekawsza 🙂  

EasySend to wyróżniający się spośród konkurencji serwis specjalizujący się w przelewach międzynarodowych, który jest alternatywą dla bankowych przelewów zagranicznych. To polska firma, która aktualnie obsługuje 44 kierunki w całej Europie, a także kraje WNP i Ukrainę. W ciągu 14 lat z serwisu skorzystało już prawie 100 tysięcy klientów.

Jak działają przelewy międzynarodowe w EasySend?

1. Logujesz się do swojego konta klienta lub do aplikacji mobilnej EasySend.
2. Wysyłasz swoje przelewy na lokalne konto EasySend za darmo lub za niewielką opłatą. Pierwszy i co 10. przelew jest za darmo.
3. Firma wypłaca ich równowartość w wybranej walucie na konto odbiorcy.

W ten sposób pieniądze nie muszą za każdym razem pokonywać długiej drogi, a wszystko może odbyć się bezpiecznie i wyjątkowo szybko. Pieniądze są na koncie odbiorcy nawet w 10 minut od zlecenia przelewu.

EasySend współpracuje z organami zapewniającymi bezpieczeństwo Twoich pieniędzy – firma jest autoryzowana przez FCA (odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego w UK). W każdym momencie wiesz, co się dzieje z Twoim przelewem i jaką dokładnie kwotę otrzyma odbiorca. Nie zaskoczą Cię również kursy walut, które są zbliżone do rynkowych, a przy większych przelewach mogą być negocjowane.

Tekst powstał we współpracy z Barbarą Sójką z EasySend.
EasySend

EasySend to szybkie i bezpieczne przelewy międzynarodowe. Od 2006 roku zmieniamy rynek finansowy, bo mieliśmy dość bankowego monopolu. Wiemy, że w dzisiejszych czasach liczy się szybkość i bezpieczeństwo. Nikt też nie lubi tracić ciężko zarobionych pieniędzy na rzecz bankowych prowizji. Właśnie tymi wartościami kierujemy się w EasySend, zapewniając jednocześnie stałe, niskie opłaty za transakcje.

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

2 komentarze

  1. Jarosław Środa pisze:

    Jak ktoś kse mi wysłać pieniądze z zagranicy z Francji 3miliony czy może być jak prowizja na kont bankowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności