Jak wysłać przesyłkę bez wychodzenia z domu?

Siedzisz w domu z powodu epidemii koronawirua i chcesz coś wysłać? To nie jest problem. Niezależnie od wielkości przesyłki, wciąż możesz ją wysłać na terenie kraju oraz za granicę. Zamkniecie granic dla podróżnych nie dotyczy firm transportowych, które wciąż wożą przesyłki. Zobacz, jak nadać paczkę i większą przesyłkę z domu. I co ważne – sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i przewoźnika.

Chcesz wysłać paczkę? A może musisz przewieźć coś większego na palecie bądź nietypowego, jak motocykl czy paczka dla rodziny, z którą nie możesz się obecnie zobaczyć. W Internecie znajdziesz serwis aukcji transportowych Clicktrans, który od lat pomaga w takiej sytuacji. Wystarczy, że wystawisz ogłoszenie informujące o tym, co chcesz przewieźć, a przewoźnicy zaproponują Ci wyceny. Tobie pozostanie wybranie najlepszej opcji.

wysyłka paczki koronawirus

Wysyłka paczki za granicę w czasie koronawirusa

Choć granice międzynarodowe są zamknięte dla podróżnych, transport towarów dalej funkcjonuje, (oczywiście z pewnymi ograniczeniami). Sytuacja międzynarodowa zmienia się z dnia na dzień. Obecnie w Hiszpanii czy Włoszech priorytet mają przesyłki, które mają na celu walkę z epidemią. Ponadto, część przewoźników nie jeździ teraz w tamte rejony w obawie o swoje bezpieczeństwo. Dlatego trudniej będzie Ci sprowadzić coś z tych państw.

Bezpieczne przesyłanie paczek

Nadawanie i odbieranie przesyłek jest bezpieczne! Należy oczywiście przestrzegać zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wśród nich zaleca się:

  • Zachować odległość od kuriera czy innej osoby przekazującej/odbierającej przesyłkę.
  • Dokonywać płatności bezgotówkowych.
  • Myć regularnie ręce wodą z mydłem lub ich dezynfekcję środkiem antybakteryjnym.

Warto po odebraniu paczki, jak najszybciej wyrzucić opakowanie i oczywiście od razu po rozpakowaniu umyć ręce.

Czy przesyłki z Chin są bezpieczne?

Mimo iż epidemia COVID-19 rozpoczęła się w Chinach, przesyłki z tego kraju są bezpieczne. Wirus pozostaje na powierzchni w zależności od jej typu i warunków zewnętrznych od kilku godzin do kilku dni. Pamiętaj, aby przestrzegać zaleceń podanych wyżej.

Ile kosztuje wysyłka paczki za granicę? Sprawdź ceny na najpopularniejszych trasach:

Ceny wysyłki paczki do Anglii

https://clicktrans.pl/blog/ile-kosztuje-paczka-do-anglii/

Ceny wysyłki paczki do Holandii

https://clicktrans.pl/blog/ile-kosztuje-paczka-do-holandii/

Ceny wysyłki paczki do Niemiec

https://clicktrans.pl/blog/ile-kosztuje-paczka-do-niemiec/

Izabela Pawlik

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności