Jak zlecić transport charytatywnie?

Dobro powraca! Właśnie ruszył program Przesyłki od Serca, który umożliwia organizacjom dobroczynnym transport darowizn i wyposażenia placówki, a także realizację wszelkich przesyłek związanych z nieodpłatną działalnością statutową. Jak skorzystać z programu? Wystarczy kilka prostych kroków!

Organizacje dobroczynne często borykają się z problemem transportu – bywa tak, że przesyłka otrzymanych darowizn wiąże się z kosztami wyższymi niż ich wartość. W odpowiedzi na problem dość ograniczonego budżetu placówek i organizacji pozarządowych, postanowiliśmy stworzyć Przesyłki od Serca – bezpłatny program, który łączy organizacje dobroczynne z przewoźnikami realizującymi przesyłkę „przy okazji”.

1. Zarejestruj się jako organizacja dobroczynna

To nic nie kosztuje! Jeśli reprezentujesz organizację dobroczynną – fundację, stowarzyszenie, hospicjum, dom dziecka lub inną placówkę, która powstała po to, aby pomagać innym, zarejestruj się pod tym linkiem.

zarejestruj_sie

2. Daj się zweryfikować

Po zakończeniu rejestracji otrzymasz link aktywacyjny na skrzynkę email. Aktywuj konto i prześlij nam pełną nazwę oraz adres Twojej organizacji, odpis KRS lub NIP i REGON oraz dane osoby kontaktowej na kontakt@clicktrans.pl. W ten sposób będziemy mogli zweryfikować Twoje konto i nadać mu status organizacji dobroczynnej.

rejest

3. Wystaw Przesyłkę od Serca

Bez względu na to, co chcesz przesłać – otrzymaną darowiznę, sprzęt AGD/RTV, materiały promocyjne lub wszelkie przedmioty, z których korzysta Twoja organizacja w ramach nieodpłatnej działalności statutowej, kliknij „Zleć transport” i wybierz odpowiednią kategorię przesyłki. Wyznacz trasę, termin realizacji, a także podaj wymiary przesyłanego przedmiotu.

4. Pokaż jak pomagasz!

Pamiętaj o tym, aby podkreślić w jaki sposób Twoja przesyłka przyczynia się do pomagania innym. Opis przesyłki ma znaczący wpływ na oferty, które otrzymasz od Uczynnych Przewoźników. Stwórz przykuwający uwagę tytuł, który będzie zawierał informację o przesyłce i jej adresatach np. „Przewóz mebli dla domu dziecka w Warszawie” , „Pomoc – transport materiałów medycznych dla hospicjum w Olsztynie”.

Oprócz opisu przesyłki, warto skorzystać także z opcji dodawania zdjęć – tutaj możesz nie tylko umieścić zdjęcie przesyłki (co pomoże Uczynnemu Przewoźnikowi przygotować  ofertę), lecz także  zaprezentować działalność Twojej organizacji.

przesylki2

5.  Wybierz ofertę Uczynnego Przewoźnika

Na stronie Twojej Przesyłki od Serca pojawią się oferty od firm transportowych, które mogą zrealizować Twoje zlecenie „przy okazji”. Oferty te będą wyjątkowo korzystne – w przypadku Przesyłek od Serca przewoźnicy mają także możliwość zaproponowania bezpłatnego transportu.

6. Zrealizuj Przesyłkę pd Serca i wystaw komentarz Uczynnemu Przewoźnikowi

W ten sposób pomożesz przewoźnikowi budować reputację i zdobywać nowe zlecenia.

Przesylki od serca

Zapraszamy do korzystania z programu i życzymy owocnego pomagania!

Chcesz zlecić transport Przesyłki od Serca?

 

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności