Jak zorganizować transport choinki?

Przygotowania do świąt idą pełną parą. Prezenty, sprzątanie, potrawy – to wszystko możemy zaplanować i przygotować dużo wcześniej. Jednak choinkę dobrze jest zakupić i przywieźć maksymalnie na kilka dni przed Wigilią. Nie tylko ze względu na tradycję (Czy Wy też ubieracie drzewko rano w dzień wigilijny ?) ale także, aby była świeża, dobrze się prezentowała i przetrwała przynajmniej do Nowego Roku. Chcecie dowiedzieć się jak to zrobić? Mam dla Was kilka prostych i przydatnych rad.

 

1. Upewnij się, że masz wszystko co potrzebne

Po naszą wymarzoną choinkę jedziemy często zaraz po pracy, myślami jeszcze gdzie indziej. Jeśli akurat mamy już wolne to z listą prezentów biegamy jak szaleni po sklepach. Znacie to? W takiej atmosferze dość ciężko podejmować dobre, racjonalne decyzje więc zdarza się, że po choinkę przyjeżdżamy zmęczeni, niezdecydowani, bez planu na to jak ją przewieziemy i wstawimy do domu. Dlatego pamiętajcie o kilku podstawowych rzeczach:

 • poświęć 15min. na przygotowanie (po przejrzeniu tego artykułu pójdzie to Ci łatwiej)
 • sprawdź czy masz wszystkie potrzebne rzeczy do tego transportu (spójrz na listę poniżej)
 • przeznacz przynajmniej godzinę na wybór i transport choinki
 • rozłóż przygotowania świąteczne w czasie, nie rób wszystkiego w jeden/dwa dni 🙂

 

Co będzie potrzebne?
 1. Miarka
 2. Grube rękawice
 3. Siatka, koc do owinięcia choinki
 4. Bagażnik/stelaż na dach samochodu (opcjonalnie)
 5. Koc/mata do zabezpieczenia dachu
 6. Liny

 

2. Zmierz pomieszczenie oraz choinkę

Jak zorganizować transport choinki?Czy na pewno masz wystarczająco dużo miejsca, aby wnieść choinkę do domu?

Najlepiej przed zakupem sprawdź odległość od podłogi do sufitu w pomieszczeniu, w którym będzie stała. Powinno to być co najmniej 30 cm więcej od długości choinki.

Sprawdź szerokość i wysokość drzwi, aby mieć pewność, że dobierzesz taką choinkę, którą spokojnie wniesiesz do pokoju.

Gotowy? Gotowa? Teraz, możecie już jechać i wybierać choinkę. Oczywiście miarkę weźcie ze sobą! Przecież kluczowa dla wszystkich poprzednich wymiarów jest wysokość choinki 🙂

 

3. Wybierz dobrze i w drogę!

Teraz zostaje już tylko dowieźć choinkę na miejsce i pochwalić się domownikom świątecznym nabytkiem. Żeby było się czym chwalić, warto dobrze zabezpieczyć choinkę, żeby nie straciła zbyt dużo igieł, a gałęzie nie połamały się. Brak zabezpieczenia może spowodować, że z pięknego okazałego świerku czy sosny, zostanie nam kilka lichych gałęzi.

Najlepiej byłoby owinąć choinkę siatką. Jednak jeśli jej nie posiadasz, a sprzedawcy choinek nie zapewniają zabezpieczenia możesz przywieźć ze sobą koc i otulić nim choinkę. Przedtem pamiętajcie, aby lekko wstrząsnąć drzewkiem, aby opadło trochę zbędnego igliwia.

Jak zorganizować transport choinki?

http://www.danzfamily.com/

Drzewko może być wilgotne i wydzielać soki – materiał, którego użyjecie będzie raczej na straty dlatego weźcie coś czego nie będzie szkoda jeśli się zniszczy 🙂

Weź grube rękawice! Uchronią przed zimnem, igłami oraz sokami drzewka, które mogą być później dość uciążliwe w czyszczeniu.

A teraz przechodzimy do sedna. Masz kilka możliwości odnośnie tego czym przetransportujesz swoje drzewko:

1.Transport choinki busem

2.Transport choinki samochodem osobowym

Dalej przeczytacie o plusach i minusach każdej z tych metod. Wybierzcie coś dla siebie!

Transport choinki busem

Jeśli macie dostęp do busa lub samochodu dostawczego – świetnie! Wystarczy, że załadujecie choinke na pakę i po sprawie. Ta metoda oszczędzi Wam martwienia się o ewentualne zniszczenia samochodu czy drzewka. Warto jednak pamiętać, że jeśli razem z choinką przewozicie jeszcze inne rzeczy, takie jak meble czy artykuły spożywcze samochód powinien być czysty, a dodatkowe rzeczy usunięte bądź ułożone w taki sposób aby nie uszkodziły drzewka, a ono nie porysowało ich.

Transport choinki samochodem osobowym

Ta najczęściej wybierana metoda – ma oczywiście swoje plusy i minusy. Do plusów można zaliczyć głównie oszczędność. Wada takiego transportu są jednak potencjalne uszkodzenia, bądź co bądź, naszego własnego samochodu, który na co dzień nie jest przeznaczony do transportu rzeczy.

Transportować można na dwa sposoby: na dachu lub w środku samochodu. Jednak ze względu na wspomniane przeze mnie uszkodzenia oraz zabrudzenia, które może spowodować transport choinki, transport na dachu jest preferowaną metodą.

 

Jak zorganizować transport choinki?

http://maxwellvolvosubaru.blogspot.com/

 

 • Najlepiej i najbezpieczniej jest przymocować drzewko na bagażniku/stelażu na dachu samochodu.
 • Ułóż choinkę pniem w stronę maski samochodu
 • Pod choinkę możesz podłożyć koc, żeby nie zarysowała samochodu
 • Jeśli nie masz bagażnika dachowego, otwórz drzwi i przymocuj choinkę liną
 • PAMIĘTAJ: jedź ostrożnie, jeśli do domu masz do pokonania długi dystans najlepiej skontaktuj się z fachowcem, który ma w tym dłuższe doświadczenie

Chcecie wycenić transport choinki i zorientować się w cenach? Kliknijcie w przycisk poniżej>>

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności