Jak zorganizować transport drzwi?

Długo zastanawialiście się nad wyborem drzwi do mieszkania lub domu? Jest to jeden z tych elementów, który raz wybrany zostaje z nami na dłużej. Mahoniowe, potężne lub delikatne, przeszklone? Macie już te idealne.
Co gdy sklep nie zapewnia transportu? Możecie albo zabrać się za to sami lub zlecić to firmie transportowej. Poniżej mamy dla Was kilka uniwersalnych rad odnośnie transportu drzwi.

Pamiętajcie, że jeśli wychodzicie z jakimkolwiek meblem, towarem i chcecie go przetransportować dobrze jest zapytać i obejrzeć w jakiej formie towar będzie zapakowany – jeśli sklep nie przewiduje zabezpieczenia, koniecznie trzeba się o nie upomnieć. Na szczęście większość sklepów zapewnia folię czy też kartony odpowiednio dobrane do konkretnego mebla. Również w przypadku drzwi takie opakowanie warto pozostawić, aż do momentu gdy znajdą się one w Waszym domu.

Materiały chroniące drzwi przed uszkodzeniem

Odbierając drzwi najprawdopodobniej zastaniemy je jeszcze w opakowaniu fabrycznym. Najczęściej jest to folia lub karton – najlepiej, aby zabezpieczały też narożniki. Jeśli nie odbieracie drzwi prosto ze sklepu, tylko kupujecie używane, bądź przewozicie swoje drzwi w inne miejsce możecie użyć tych materiałów zabezpieczających:

  1. folia strech
  2. folia bąbelkowa
  3. kartony
  4. nakładki kartonowe na narożniki
  5. gąbki
  6. styropian

Możesz wybrać jeden z tym materiałów i obłożyć nim skrupulatnie drzwi lub zastosować kombinację kilku z nich. Pamiętaj, aby nie zostawiać nieosłoniętych obszarów – w czasie transportu mogą ulec zniszczeniu.

Jak zorganizować transport drzwi?

 

Transport drzwi

Dobre przygotowanie to podstawa

Koniecznie sprawdź wymiary drzwi, to z czego są zbudowane, czy zawierają elementy szklane lub różnego rodzaju elementy dodatkowe np. ornamenty. Sprawdź, czy można zdemontować niektóre elementy drzwi takie jak szyby czy ozdobne dodatki – czasem lepiej zabezpieczyć je i przewieźć osobno.

Do przeniesienia drzwi pewnie będzie potrzebna Ci pomoc jednej lub 2 osób w zależności od wagi drzwi. Postarajcie się nie dźwigać więcej niż 50kg na osobę. Przy podnoszeniu drzwi ważna jest postawa nieobciążające kręgosłupa. Nie obciążaj mięśni pleców, a postaraj się, aby najwięcej pracowały mięśnie nóg.

 

Jak zorganizować transport drzwi?

W samochodzie

Drzwi możesz transportować busem lub większym samochodem – pamiętaj, że musi być zadaszony, aby uniknąć wpływu warunków pogodowych na drzwi. Miejsce, w którym będą transportowane powinno być czyste, wolne od resztek innych produktów czy też chemikaliów. Ta uwaga dotyczy głównie samochodów, które na co dzień wykorzystywane są do przewożenia innych towarów np. spożywczych lub chemicznych.

W samochodzie, drzwi możesz ułożyć pionowo bądź poziomo w zależności od tego ile miejsca jest w środku. Możesz położyć drzwi na kartonie, palecie lub transportować je pionowo zaraz przy jednej ze ścian samochodu. Pamiętaj, aby wybrać takie miejsce, w którym drzwi mogą pozostać w miarę bez ruchu bądź mogą być do czegoś przywiązane. Jeśli w samochodzie znajduje się więcej rzeczy, sprawdź czy przy możliwych wstrząsach w trakcie jazdy nie zarysują one drzwi.

Pamiętajcie! Jeśli transportujecie więcej niż jedną parę drzwi, można je położyć na sobie, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń w samochodzie. Pamiętajcie, aby położyć między nimi przekładki lub kartony, aby przy większych wstrząsach nie zarysowały się.

 

Przewieź drzwi z firmą transportową

Transport różnego rodzaju przesyłek z firmą transportową ma wiele zalet. Po pierwsze czas, który przeznaczyłbyś/przeznaczyłabyś na szukanie materiałów zabezpieczających drzwi, organizowanie samochodu, transport oraz znoszenie i wnoszenie – to wszystko może być wykonane za Ciebie. I to na wysokim poziomie! Firmy transportowe często specjalizują się w transporcie konkretnych rzeczy, zbierają doświadczenie i przyjeżdżają po Twoja przesyłkę mając konkretny sprawdzony plan. Poniżej znajdziesz przykłady tak zrealizowanych transportów:

Transport drzwi z lubuskiego do Niemiec

https://clicktrans.pl/przesylka/drzwi,aid,1354302.html

Transport drzwi z Będzina do Warszawy

https://clicktrans.pl/przesylka/Dostawa-Transport-Drzwi-209-x-80-Bedzin-Warszawa,aid,1363232.html

Transport drzwi aluminiowych z Wielogłowy do Londynu

https://clicktrans.pl/przesylka/Przewoz-drzwi-aluminiowych,aid,1368012.html

Planujesz transport drzwi i chcesz otrzymać wyceny od wielu przewoźników? Kliknij na przycisk poniżej>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności