Jak zorganizować transport grzejnika?

Szukasz tańszej opcji transportu kaloryfera? Niezależnie od tego, czy grzejnik jest nowy, czy używany, transport może sprawić sporo kłopotów. Sprawdź, jak bezpiecznie i tanio przetransportować kaloryfer.

Kiedyś niemal w każdym domu były grzejniki żeliwne, teraz oferta producentów jest znacznie bardziej zróżnicowana. Możemy kupić grzejniki stalowe, aluminiowe, a nawet drewniane. Ich koszty mogą być spore, dlatego dobrym sposobem na zaoszczędzenie jest poszukanie innego przewoźnika niż ten, którego proponuje producent. Skorzystanie z usług przewoźnika może być także alternatywą dla firmy kurierskiej. Zwłaszcza w sytuacji, gdy grzejnik ma nietypowe rozmiary, przez co nie może być zabrany przez kuriera. Przesyłkę można także przewieźć samemu, lecz trzeba to zrobić ostrożnie, bo grzejnik to po prostu kosztowna rzecz.

transport kaloryfera

Transport nowego grzejnika

Z reguły, gdy kupujesz nowy grzejnik, sklep organizuje transport, a Ty nie musisz się o nic martwić. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy kupiłeś kaloryfer i musisz zadbać o jego transport? To nie problem, wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Grzejnik pozostaw w pudełku od producenta. Takie zapakowanie gwarantuje dobre zabezpieczenie przesyłki. Jeśli przewozisz  jeden grzejnik, to jest szansa, że znajdziesz na niego miejsce w swoim samochodzie. Jednak, gdy w grę wchodzi większa liczba kaloryferów, to często trzeba  wynająć większy samochód, a to zwiększa koszty. Dlatego przewóz wygodniej zorganizować z firmą transportową. Sprawdzony przewoźnik ma właściwy sprzęt i doświadczenie, które są wymagane przy transporcie większych rzeczy. W przypadku transportu kaloryferów przewoźnicy często zalecają transport na palecie, która zapewnia równe podłoże i stabilną jazdę. Oczywiście jest to możliwe jedynie wtedy, gdy grzejniki mieszczą się na palecie. Wtedy z reguły można ułożyć opakowania jedno na drugim (chyba, że producent zaleca inny sposób ułożenia), a następnie całość spiąć pasami. Przewoźnik dodatkowo zabezpiecza taki ładunek, przyczepiając go pasami transportowymi do boków pojazdu.

Transport używanego kaloryfera

Z pewnością większym wyzwaniem jest transport używanego grzejnika. Przed transportem musisz go zdemontować. Warto skorzystać ze wsparcia fachowców i nie robić tego na własną rękę.

Po zdemontowaniu grzejnika trzeba zebrać i zabezpieczyć wszystkie małe elementy, które mogłyby się zgubić. Mogą to być nakrętki, korki czy odpowietrzniki. Warto każdy element osobno owinąć folią bąbelkową bądź dowolną tkaniną czy makulaturą. Wszystko po to, aby nie uległ uszkodzeniu podczas transportu. Te elementy można włożyć do kartonu bądź siatki i transportować razem. Jeżeli wieziesz sporo różnych grzejników, warto dokładnie opisać, które elementy należą do jakiego grzejnika. To znacznie ułatwi montaż sprzętu w nowym miejscu.

Sam grzejnik również warto zabezpieczyć. Można go owinąć folią bąbelkową bądź grubą tkaniną. Ewentualnie, kaloryfer można włożyć do kartonu o podobnym kształcie. Zabezpieczony z zewnątrz grzejnik można ułożyć w bagażniku pojazdu bądź przekazać firmie transportowej. Jeśli transportujesz grzejnik samodzielnie, upewnij się, że leży on nieruchomo na stabilnym i suchym podłożu.

transport grzejnika

Ile kosztuje transport grzejników z przewoźnikiem

Grzejniki są ciężką i nieporęczną przesyłką. Niekiedy mają też nietypowe wymiary. Przetransportowanie ich przez firmę transportową czy kuriera może być drogie. Warto poszukać tańszej opcji, zwłaszcza gdy sprowadzamy kaloryfery z zagranicy. W znalezieniu rzetelnej firmy pomoże Clicktrans.pl. Wystarczy, że wystawisz bezpłatne ogłoszenie o przesyłce, które trafi do przewoźników jadących w podobnym kierunku. Mogą oni wziąć Twoją przesyłkę jako dodatkowe zlecenie, a dzięki temu Ty zapłacisz mniej.

Poniżej znajdziesz ceny transportu kaloryferów z Clicktrans

Transport krajowy kaloryfera z Clicktrans kosztuje ok. 100-130 zł

Grzejnik z Warszawy do Krotoszyna za   100 zł  

https://clicktrans.pl/przesylka/grzejnik_polska

Grzejniki z Łodzi do Warszawy za   129 zł  

https://clicktrans.pl/przesylka/grzejniki_polska2

Transport zagraniczny grzejnika kosztuje ok. 800 zł 

Przeprowadzka mieszkania (w tym 6  grzejników) z Londynu do Częstochowy za   1390 zł  

https://clicktrans.pl/przeprowadzka_grzejniki

Grzejnik z Mintraching (Niemcy) do Kamiennej Góry za   300 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/grzejnik_niemcy

 

 

Izabela Pawlik

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności