Jak zorganizować transport nart i ile to kosztuje?

Transport nart kurierem

Jeśli nie możemy samodzielnie przewieźć nart np. w specjalnym bagażniku na dachu samochodu pozostaje spróbować znaleźć firmę kurierską lub zlecić transport nart z firmą transportową.

W przypadku kurierów należy zwrócić uwagę na maksymalną dopuszczalną długość przesyłki u danego kuriera np. DPD dopuszcza paczki o maksymalnej długości 175 cm czyli sporo nart nie załapie się na ten typ przesyłki. Należy również pamiętać, że i ten warunek spełniają tylko paczki o kształcie prostopadłościanu, z którego nie wystaje żaden ponadwymiarowy element. Co to oznacza? Narty muszą być zapakowane w sztywny karton o równych bokach a nie w pokrowiec. Jeśli chcemy wraz z nartami przesłać kask czy inne akcesoria, należy je zapakować oddzielnie i nadać jako kolejną paczkę.

Transport nart z firmą transportową

Przewóz nart z firmą transportową jest zalecany szczególnie w przypadku przesyłek zagranicznych, nart dłuższych niż 175cm oraz kiedy w sposób szczególny zależy nam na delikatnym obchodzeniu się z naszym sprzętem.

Ceny przesyłki nart w Polsce:

 50– 100 zł 

Np.

transport nart

Ceny przesyłki nart na trasach zagranicznych:

Koszt transportu nart na trasach Polska – Włochy, Polska – Wielka Brytania, Polska – Francja, Polska – Szwajcaria waha się zwykle między  150 a 250 zł .

Przesyłka nart z Polski do Austrii to koszt ok. 110 zł np.

Np.

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

1 Odpowiedź

  1. Europaka pisze:

    Super! Nie wiedziałem , że istnieje taka możliwość wysłania nart kurierem. Myślę, że wielu z nas ułatwi to sprawę:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności