Jak zorganizować transport nart i ile to kosztuje?

Transport nart kurierem

Jeśli nie możemy samodzielnie przewieźć nart np. w specjalnym bagażniku na dachu samochodu pozostaje spróbować znaleźć firmę kurierską lub zlecić transport nart z firmą transportową.

W przypadku kurierów należy zwrócić uwagę na maksymalną dopuszczalną długość przesyłki u danego kuriera np. DPD dopuszcza paczki o maksymalnej długości 175 cm czyli sporo nart nie załapie się na ten typ przesyłki. Należy również pamiętać, że i ten warunek spełniają tylko paczki o kształcie prostopadłościanu, z którego nie wystaje żaden ponadwymiarowy element. Co to oznacza? Narty muszą być zapakowane w sztywny karton o równych bokach a nie w pokrowiec. Jeśli chcemy wraz z nartami przesłać kask czy inne akcesoria, należy je zapakować oddzielnie i nadać jako kolejną paczkę.

Transport nart z firmą transportową

Przewóz nart z firmą transportową jest zalecany szczególnie w przypadku przesyłek zagranicznych, nart dłuższych niż 175cm oraz kiedy w sposób szczególny zależy nam na delikatnym obchodzeniu się z naszym sprzętem.

Ceny przesyłki nart w Polsce:

 50– 100 zł 

Np.

transport nart

Ceny przesyłki nart na trasach zagranicznych:

Koszt transportu nart na trasach Polska – Włochy, Polska – Wielka Brytania, Polska – Francja, Polska – Szwajcaria waha się zwykle między  150 a 250 zł .

Przesyłka nart z Polski do Austrii to koszt ok. 110 zł np.

Np.

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

1 Odpowiedź

  1. Europaka pisze:

    Super! Nie wiedziałem , że istnieje taka możliwość wysłania nart kurierem. Myślę, że wielu z nas ułatwi to sprawę:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności