Jak zorganizować transport okien?

Okna należą do przedmiotów, których transport wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Prosto powiedzieć, ale jak to zrobić?

Przygotowanie do transportu

Z uwagi na rozmiary okien oraz ich delikatność, transport okien najlepiej powierzyć firmie transportowej. Trzeba jednak wcześniej pamiętać o przygotowaniu okien do transportu. Jak to zrobić?

  • Okna powinny być zapakowane, oklejone folią stretch. Jeśli przewozimy więcej niż jedno okno włożyć pomiędzy okna np. karton, aby chronił przed zarysowaniami.
  • Najlepszą metodą transportu okien czy szkła jest zapakowanie na specjalny, drewniany stojak dedykowany do transportu okien.
  • Jeżeli kurier ma na aucie zamontowany stojak do przewozu okien, wówczas mogą być one przewożone luzem. Okna będą przewożone w ten sposób, że będą się opierały o stojak.
  • Okna zawsze powinny być zabezpieczone pasami i matami, tak aby nie uległy uszkodzeniu.

jak zorganizować transport okien?

Uwaga
Warto zawsze spytać przewoźnika czy dostarcza stojaków do przewozu okien. Czasem mogą doliczyć oni dodatkową opłatę przy takiej usłudze.

 

Ile kosztuje transport okien?

Cena transportu okien zależy od dystansu oraz wymiarów i liczby okien.

 

Transport okien w Polsce

W przypadku transportu pojedynczego okna np. balkonowego koszt takiego transportu wynosi ok.  100-250 zł .

Przykłady:

Transport okien w Polsce kosztuje około 250-400 zł w przypadku przewozu 2-4 okien.

Transport okien do Anglii

Koszt przewozu okien z Polski do Anglii wynosi   500 – 1000 zł .

Przykłady:

Transport okien do Belgii

Transport okien do Belgii kosztuje ok. 1000-1500 zł 

Przykłady:

Transport okien do Francji

Transport okien do Francji kosztuje ok.  1300-1500 zł 

Przykład:

 

W przypadku transport okien w większej ilości np. 10-20 okien do Włoch czy Irlandii trzeba się przygotować na wydatek od  3000 zł  wzwyż.

Przykłady:

Tu możesz wycenić transport okien:

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

1 Odpowiedź

  1. Karolina Barska pisze:

    Podziwiam ludzi, którzy zajmują się przewozem okien… Ja poruszam się jak słoń w składzie porcelany i nigdy nie mogłabym tam pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności