Paczki do Anglii i paczki do Polski po Brexicie

Chcesz wysłać paczki do Anglii lub paczki z UK do Polski, ale przeraża Cię odprawa i opłaty celne? Zobacz, jak możesz szybko, tanio i bezpiecznie nadać paczki do UK i z UK do Polski bez VAT-u i cła. Zupełnie legalnie!

Jak wysłać paczki do Anglii i z Anglii do Polski po Brexicie?

Jednym ze sposobów wysyłki paczki jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego Przesyłarka.pl i transport paczki firmą kurierską. Kuriera możesz zamówić online 24/7, bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach. UPS, DHL i Parcelforce odbierają paczki codziennie z każdego miejsca w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jeżeli nie chcesz czekać na odbiór przesyłki z domu lub biura, możesz samodzielnie nadać paczki do Polski lub paczki do Anglii w jednym z tysięcy punktów firm kurierskich.

Ile kosztuje wysyłka paczki do Anglii i z Anglii do Polski?

Koszt przesyłki zależy od jej wagi i wymiarów. W cenie jest już odprawa celna, ubezpieczenie paczki, odbiór, transport, doręczenie, powiadomienia sms-owe oraz wsparcie działu obsługi klienta Przesylarka.pl. To Ty wybierasz sposób płatności. Do wyboru są: przelew tradycyjny, płatność online (Przelewy24), płatność kartą, Paypal, Blik, Google Pay i Apple Pay. Możesz zdecydować, w jakiej walucie zapłacisz: PLN, GBP czy EUR.

Ile jadą paczki do Polski i do UK?

Aktualnie ponad 80% paczek UPS dostarczanych jest 3-go dnia roboczego, a pozostałe dochodzą w ciągu 5 dni roboczych. W usłudze DHL średni czas transportu to 5-7 dni roboczych, a paczki wysłane Parcelforce doręczane są przez Pocztę Polską w ciągu 6-10 dni roboczych.

Zdarzają się przypadki, że paczka jest wstrzymana w odprawie celnej. Wtedy nasi konsultanci szybko działają dosyłając brakujące dokumenty i przesyłki zostają zwolnione do dalszego transportu.

Jak sobie poradzić z odprawą celną?

Zamawiając kuriera na Przesyłarka.pl nie martwisz się odprawą celną, ponieważ nasi specjaliści zajmują się wszystkimi formalnościami. W Przesyłarce Klient nie wypełnia deklaracji celnej – robimy to za niego i gotowe dokumenty wysyłamy mailowo przed odbiorem paczki. Wystarczy wydrukować, podpisać i dołączyć dokumenty do kartonu.
I to tyle. Przechowujemy też wersje elektroniczne tych deklaracji, więc jeśli odkleiłyby się w trakcie transportu – dosyłamy je do agencji celnej.

Co z VAT-em i cłem?

Wysyłając paczki do Anglii i z Anglii do Polski z Przesyłarka.pl VAT i cło nie wystąpią, ponieważ przesyłki oznaczamy jako prezenty. Przepisy i praktyka pokazują, że na przesyłki wysyłane między osobami prywatnymi o równowartości 45 EUR nie są naliczane żadne opłaty celne. To nadawca deklaruje, ile warte są towary w jego paczce. I tak zabawka, o ile nie ma metki z ceną, może być warta 2 EUR, 7 EUR lub 12 EUR, a ubrania 10 EUR, 20 EUR lub 30 EUR. Formularz zamówienia nie przepuści przesyłki do Polski powyżej 45 EUR.
Paczki do Anglii można wysyłać do £135 i pomimo, że przekracza to kwotę wolną od VAT (£39), to i tak rzadko kiedy agenci celni w UK naliczają dopłaty do tych paczek.
Wysyłając natomiast wielopaki, warto każdą paczkę skierować do innego odbiorcy na ten sam adres doręczenia. Jedna paczka idzie do Anny Kowalskiej, druga do Jana Kowalskiego, a trzecia do Piotra Kowalskiego. Wszystkie paczki wysyłane są na jeden adres.

Dane nadawcy i odbiorcy powinny być różne – nie wysyłaj paczki sobie samemu. Konsultanci w Przesyłarka.pl przed akceptacją zamówienia sprawdzają je. Jeżeli zostanie wychwycony błąd – kontaktują się z Nadawcą i wyjaśniają, jak go poprawić, aby uniknąć dopłaty VAT.

Czego nie można wysyłać w paczkach po Brexicie?

Lista towarów zabronionych zależy od wybranej firmy kurierskiej. Warto każdorazowo sprawdzić, czy przedmiot, który chcemy wysłać znajduje się na Liście towarów zabronionych.

Ogólna zasada mówi, że nie wysyłamy transportem drogowym alkoholu, tytoniu, narkotyków, materiałów pirotechnicznych, towarów płynnych, szybko psujących się, żywych roślin i zwierząt.

Można wysłać po Brexicie żywność suchą typu: mąka, kasze, czekolady, słodycze, kawy i herbaty, zioła, przyprawy, suszone grzyby itp. Można wysyłać suplementy diety. Należy je dokładnie opisać (nazwa, producent, waga opakowania). Możesz wysłać prezenty. System filtrujący Przesylarka.pl nie przepuści towarów, które są zabronione do transportu. Jeżeli wychwycimy taki przedmiot – otrzymasz od nas wiadomość z instrukcją, co należy zrobić.

Czy transport do Polski i do UK po Brexicie wrócił już do normy?

Tak. Ceny przesyłek i czas transportu są jak przed Brexitem. Znamy procedury i wiemy, jak postępować z agencjami celnymi. To, co się zmieniło, to fakt, że Klient musi wydrukować więcej dokumentów. I tyle.

 

 

4 komentarze

 1. Jarek pisze:

  nieprawdą jest, że 'ceny… są jak przed Brexitem’, usługi tego typu podrożały o ok. 50% (przykładowo, najniższy koszt wysyłki paczki do 30 kg i dużych gabarytach wynosił ok. 15- 17 GBP, obecnie wynosi ok. 22 – 25gbp PRZY CZYM jest to cena za przesyłkę o o wadze do 10 kg (a nie, jak niegdyś, do ok. 31 kg) i znacznie mniejszych rozmiarach. Koszt wysyłki analogicznych paczek (rozmiar, waga) podniósł się o min. 100%. Nie ma sensu dyskutować powodów, ale wypadałoby pisać rzetelnie, 'jak jest’.

  • Katarzyna pisze:

   Niestety ceny usług dynamicznie rosną z wielu powodów, między innymi z powodu inflacji. W najbliższym czasie zaktualizujemy tekst. Pozdrawiamy!

 2. Asia z mTower pisze:

  Bardzo przydatny tekst, dzięki! Również zgadzam się, że cent poszły w górę wszędzie, niestety ;/

 3. Grzegorz pisze:

  Ja ostatnio chcialem zamowic z Polski do UK towary o lacznej wadze moze 7-8kg. Cena przesylki wynosila 177 PLN czyli dokladnie 35 GBP. Z zakupu zrezygnowalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności