Przeprowadzka we dwoje

W życiu niektórych par przychodzi czas decyzji o zamieszkaniu razem. „Na kocią łapę” czy dopiero po ślubie? U niego czy u niej? Kupić czy wynająć? To tylko niektóre kwestie, które poruszają pary wijące wspólne gniazdko. Z okazji zbliżających się walentynek, Clicktrans.pl przygotował poradnik „Przeprowadzka we dwoje” – niezbędnik zakochanych!

Razem jak w bajce

Zacznijcie od podstaw – znajdźcie powody, dla których warto zdecydować się na wspólne mieszkanie – musicie mieć pewność, że oboje tego chcecie, jeszcze zanim zapakujecie cały swój dobytek. Oto niektóre z plusów mieszkania we dwoje:

więcej czasu spędzonego razem

zaoszczędzenie kosztów, które teraz będą dzielone na dwoje (czynsz, opłaty, artykuły spożywcze )

koniec z dojazdami do drugiej połówki

okazja do poznania gustu partnera przy wspólnym urządzaniu mieszkania

większa motywacja do gotowania w domu

poczucie mieszkania w domu, z najbliższą osobą

Jeśli jednak nie zaplanujecie odpowiednio wspólnej przeprowadzki, może wcale nie być kolorowo. Co należy zrobić przed rozpoczęciem poszukiwań nowego lokum?

przeprowadzka

Od czego zacząć wspólną przeprowadzkę?

  1. Sprawdźcie wyposażenie obu mieszkań
  2. Zadecydujcie wspólnie, co koniecznie musicie zabrać i z którego mieszkania (10 garnków i 4 składy porcelany? To zły pomysł!)
  3. Zmierzcie rzeczy, które z pewnością zabierzecie ze sobą (np. tą wielką szafę w garderobie, łóżko i sofę)
  4.  Zadecydujcie jak wielkiego „kawałka podłogi” potrzebuje każde z Was – czy na pewno zmieścicie się w kawalerce?

Poszukiwanie lokum

Czas podjąć decyzję gdzie chcemy się przeprowadzić. Co zrobić, jeśli ona nalega na lokalizację oddaloną od centrum, z dala od ulicznego zgiełku,  a on nie wyobraża sobie, że dojazd na siłownię zajmował mu więcej niż 10 minut? Zanim rozpoczniecie wertowanie ogłoszeń, zróbcie krótką listę lokalizacji, w których chcielibyście zamieszkać.

Weźcie pod uwagę komunikację -czy na pewno chcesz, aby dojazd do pracy z mieszkania pod lasem zajmował Ci ponad godzinę w jedną stronę? Jak daleko znajduje się najbliższy przystanek autobusu, tramwaju, kolei miejskiej? Czy w pobliżu jest gdzie zaparkować? Położenie nowego mieszkania i dystans do najbliższego marketu, sklepu spożywczego, restauracji , czy parku mogą mieć kluczowe znaczenie dla drugiej połówki. Jeśli wraz z ukochanym/ukochaną przeprowadza się także pupil, koniecznie zadbajcie o to, aby nowe miejsce było przyjazne zwierzętom. Wreszcie, upewnijcie się, że nowe mieszkanie położone jest w bezpiecznej okolicy – kto wie, może zatrzymacie się tu na dłużej?

Przeprowadzka 4D

Nieuniknionym etapem przeprowadzki jest wielki przegląd dotychczasowego dobytku. W tym przypadku będą to dwa przeglądy. Wspólna przeprowadzka może Wam dostarczyć tyle emocji, co dobry film z efektami specjalnymi! Aby ten film nie okazał się jednak horrorem lub dramatem, warto zastosować zasadę 4D :

do zatrzymania

Czym się kierować podejmując decyzję? Czasami to proste. Pomyśl o tym, jak inni mogą postrzegać Twoją wystawkę maskotek z dzieciństwa. Ile razy użyłeś tego kufla od wujka Andrzeja? Często kryterium wyboru będzie ilość kurzu uzbierana na rzeczach. Jeśli jednak nie do końca wiemy, co zrobić ze swetrem, który zakładamy 4 razy w roku, warto skorzystać z poniższych wskazówek. Jeśli już wiesz, że niektóre z przedmiotów wylądują na aukcji w internecie – postaraj się sprzedać je jak najszybciej, nie czekaj do ostatniego dnia pobytu w poprzednich mieszkaniu. Pamiętaj – im mniej zbędnych drobiazgów, tym niższy koszt przeprowadzki.

Przeprowadzka to także dobry moment, aby pomóc drugiej połówce w pozbyciu się zużytych lub „obciachowych” elementów garderoby o niezrozumiałej wartości sentymentalnej. Zanim jednak wyrzucisz jego seledynową koszulę hawajską, warto delikatnie zasugerować, że może przeprowadzka powinna być także pretekstem do odświeżenia garderoby.

przeprowadzka

Przeprowadzka DIY a firma przeprowadzkowa

Udało Wam się już zredukować listę rzeczy do przewiezienia? Wspaniale, zatem czas wziąć się za pakowanie. Może pomóc Wam w tym nasz poradnik „Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed przeprowadzką”, z którego dowiecie się jak uporządkować, odpowiednio opisać i zabezpieczyć paczki. Możecie także skorzystać z kompleksowej usługi firmy transportowej, która może zapewnić opakowania i bezpiecznie spakować Wasz dobytek.

Jeśli nie jest to Wasza pierwsza przeprowadzka, wystarczy skrzyknąć znajomych (z ciężarówką) i poprosić ich o przyniesienie pustych kartonów. Ten system może sprawdzić się tylko w przypadku przeprowadzki w tym samym mieście i bardzo często kończy się „parapetówką” w nowym miejscu.

Jeśli jednak planujemy przeprowadzić dalej – do innego miasta, wsi lub za granicę – warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy transportowej. Ten krok szczególnie polecamy parom, które chcą rozpocząć nowy etap wspólnego życia bez niepotrzebnego stresu i chaosu związanego z przeprowadzką.

Jak rozpocząć poszukiwania firmy transportowej w okolicy? Można skorzystać z katalogu firm i zadzwonić bezpośrednio z prośbą o wycenę lub zlecić przeprowadzkę za pomocą jednego kliknięcia w serwisie Clicktrans.pl i zaoszczędzić nawet do 60% kosztów przeprowadzki.

Ile kosztuje zlecenie przeprowadzki firmie transportowej?

Cena przeprowadzki do Waszego nowego, wspólnego gniazdka jest uzależniona od kilku czynników:

– tego czy skutecznie udało Wam się walczyć z chomikowaniem (mniej rzeczy do przewiezienia to niższy koszt transportu)

– dystansu pomiędzy Waszym obecnym lokum, a adresem docelowym

-rodzaju przewożonych przedmiotów – czy przewozicie coś jeszcze poza meblami, ubraniami i sprzętem AGD? Kota, rower, szkło?

Przykładowe zlecenia przeprowadzki w serwisie Clicktrans.pl:

Mała przeprowadzka z Warszawy do Londynu za 490 zł (oszczędność 510 zł)

Przeprowadzka z Koln do Sopotu za 1740 zł (oszczędność 970 zł)

Przeprowadzka z Gdyni do Łodzi za 970 zł (oszczędność 702 zł)

Przeprowadzka w Warszawie za 250 zł (oszczędność 181 zł)

 

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności