Sprowadzenie auta w okresie koronawirusa

Koronawirus wpłynął na życie każdego z nas. Przywrócenie kontroli granicznych sprawiło, że ruch turystyczny praktycznie zamarł. Jednak warto pamiętać, że ograniczenie podróży nie wpływa na transport towarów. Wciąż można wysyłać rzeczy na terenie kraju i za granicę, a także sprowadzać najróżniejsze przesyłki do Polski, w tym nawet samochody.

Transport auta z zagranicy

Samodzielna podróż za granicę po samochód w czasie epidemii COVID-19 skutkuje kwarantanną po powrocie do Polski. Dlatego lepiej powierzyć to zadanie firmie transportowej, która specjalizuje się w transporcie samochodów. Kierowcy zawodowi, z racji niezbędnego dla funkcjonowania kraju zawodu, są zwolnieni z kwarantanny po przekroczeniu granicy.

Transport samochodu możesz zlecić w serwisie Clicktrans.pl. Wystarczy, że wystawisz bezpłatne ogłoszenie o transporcie auta i przewoźnicy zaproponują oferty. Do Ciebie należy wybranie najlepszej propozycji! Firma transportowa dostarczy auto, gdzie tylko zechcesz, więc możesz je odebrać chociażby pod własnym domem i nie narażać się na niebezpieczeństwo związane z epidemią koronawirusa. Pamiętaj, aby ograniczyć kontakt z przewoźnikiem do minimum i dbać o bezpieczeństwo swoje i kierowcy.

sprowadzenie samochodu koronawirus

Rejestracja samochodu w okresie epidemii COVID-19

Po wprowadzeniu w marcu licznych obostrzeń Wydziały Komunikacji zostały zamknięte. Jednak 22 kwietnia otwarto urzędy i znów można m.in. rejestrować samochody. Dzięki temu nie trzeba wstrzymywać się z ich sprowadzeniem. Zresztą w okresie zamknięcia urzędów sprowadzenie samochodu było także możliwe. W ustawie z 31 marca 2020 wprowadzono korzystne zmiany w zasadach rejestracji aut. Do końca 2020 roku wydłużono z 30 do 180 dni termin na zarejestrowanie w Polsce używanego auta sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej. To wydłuża czas załatwienia formalności i znacznie zmniejsza stres związany z kupnem auta w okresie pandemii.

Ile kosztuje transport samochodu?

Poniżej prezentujemy średnie ceny na najpopularniejszych trasach:

Sprowadzenie auta z Niemiec do Polski kosztuje średnio   1198 zł.  

Przykład: transport auta z Seubersdorf do Kielc w cenie 1230 zł: https://clicktrans.pl/przesylka/alfa

 

Sprowadzenie auta z Francji do Polski kosztuje średnio   1996 zł.   

Przykład: transport auta z Paryża do Wałbrzycha za 1600 zł: https://clicktrans.pl/przesylka/citroen-c5

 

Sprowadzenie auta z Wielkiej Brytanii do Polski kosztuje średnio     1951 zł.   

Przykład: sprowadzenie auta z Royal Leamington Spa do Końskie za 1700 zł: https://clicktrans.pl/przesylka/volkswagen

 

Izabela Pawlik

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności