Sprowadzenie auta w okresie koronawirusa

Koronawirus wpłynął na życie każdego z nas. Przywrócenie kontroli granicznych sprawiło, że ruch turystyczny praktycznie zamarł. Jednak warto pamiętać, że ograniczenie podróży nie wpływa na transport towarów. Wciąż można wysyłać rzeczy na terenie kraju i za granicę, a także sprowadzać najróżniejsze przesyłki do Polski, w tym nawet samochody.

Transport auta z zagranicy

Samodzielna podróż za granicę po samochód w czasie epidemii COVID-19 skutkuje kwarantanną po powrocie do Polski. Dlatego lepiej powierzyć to zadanie firmie transportowej, która specjalizuje się w transporcie samochodów. Kierowcy zawodowi, z racji niezbędnego dla funkcjonowania kraju zawodu, są zwolnieni z kwarantanny po przekroczeniu granicy.

Transport samochodu możesz zlecić w serwisie Clicktrans.pl. Wystarczy, że wystawisz bezpłatne ogłoszenie o transporcie auta i przewoźnicy zaproponują oferty. Do Ciebie należy wybranie najlepszej propozycji! Firma transportowa dostarczy auto, gdzie tylko zechcesz, więc możesz je odebrać chociażby pod własnym domem i nie narażać się na niebezpieczeństwo związane z epidemią koronawirusa. Pamiętaj, aby ograniczyć kontakt z przewoźnikiem do minimum i dbać o bezpieczeństwo swoje i kierowcy.

sprowadzenie samochodu koronawirus

Rejestracja samochodu w okresie epidemii COVID-19

Po wprowadzeniu w marcu licznych obostrzeń Wydziały Komunikacji zostały zamknięte. Jednak 22 kwietnia otwarto urzędy i znów można m.in. rejestrować samochody. Dzięki temu nie trzeba wstrzymywać się z ich sprowadzeniem. Zresztą w okresie zamknięcia urzędów sprowadzenie samochodu było także możliwe. W ustawie z 31 marca 2020 wprowadzono korzystne zmiany w zasadach rejestracji aut. Do końca 2020 roku wydłużono z 30 do 180 dni termin na zarejestrowanie w Polsce używanego auta sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej. To wydłuża czas załatwienia formalności i znacznie zmniejsza stres związany z kupnem auta w okresie pandemii.

Ile kosztuje transport samochodu?

Poniżej prezentujemy średnie ceny na najpopularniejszych trasach:

Sprowadzenie auta z Niemiec do Polski kosztuje średnio   1198 zł.  

Przykład: transport auta z Seubersdorf do Kielc w cenie 1230 zł: https://clicktrans.pl/przesylka/alfa

 

Sprowadzenie auta z Francji do Polski kosztuje średnio   1996 zł.   

Przykład: transport auta z Paryża do Wałbrzycha za 1600 zł: https://clicktrans.pl/przesylka/citroen-c5

 

Sprowadzenie auta z Wielkiej Brytanii do Polski kosztuje średnio     1951 zł.   

Przykład: sprowadzenie auta z Royal Leamington Spa do Końskie za 1700 zł: https://clicktrans.pl/przesylka/volkswagen

 

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności