Transport i przeprowadzki w Krakowie

Ile kosztuje przesyłka lub przeprowadzka w Krakowie? Korzystając z analizy setek zleceń transportu i przeprowadzek na Clicktrans.pl określiliśmy średni koszt transportu w Krakowie.

 

Transport w Krakowie

Skąd i dokąd najczęściej transportuje się przesyłki w połączeniu z Krakowem? Do najpopularniejszych kierunków transportu przesyłek i przeprowadzek należą: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Łódź i Londyn.

Średni koszt transportu przesyłek w różnych kategoriach, do których należą m.in. transport mebli, transport samochodów, przesyłka paczek, transport sprzętu RTV i AGD, czy transport zwierząt z lub do Krakowa prezentuje się następująco:

Trasa Średni koszt transportu
Kraków-Warszawa 244 zł
Kraków-Wrocław 263 zł
Kraków-Poznań 313 zł
Kraków-Kraków 127 zł
Kraków-Gdańsk 449 zł
Kraków-Gdynia 408 zł
Kraków-Szczecin 358 zł
Kraków-Łódź 261 zł
Kraków-Londyn 901 zł

Transport przesyłek na trasie Kraków – Warszawa

Odcinek Kraków – Warszawa jest zdecydowanie najbardziej popularną trasą dla transportu przesyłek w połączeniu z Krakowem. Do lub z Warszawy najczęściej przewozi się meble (średni koszt 200 zł). Kolejną często przewożoną kategorią przesyłek są  motocykle i skutery (średni koszt 218 zł).

Transport przesyłek na trasie Kraków – Gdańsk

Na trasie Kraków – Gdańsk największą popularnością cieszy się transport mebli (średni koszt 188 zł). Gdańszczanie i krakowianie także zlecają transport motocykli i skuterów za średnio 343 zł. Transport zwierzęcia z Krakowa nad morze lub w odwrotną stronę to wydatek rzędu około 275 złotych.

 Transport przesyłek na trasie Kraków – Katowice

Do najpopularniejszych kategorii zleceń na odcinku Kraków – Katowice należy zdecydowanie transport mebli (średni koszt 130 zł). W tym kierunku chętnie transportuje się także rowery (średni koszt 79 zł).

Transport przesyłek w Krakowie

W obrębie Krakowa transport mebli będzie się wiązać z kosztem około 115 zł. Natomiast za przewóz sprzętu AGD krakowianie zapłacą średnio 75 zł.

przeprowadzka do krakowa

Transport międzynarodowy Kraków

Pośród najpopularniejszych krajów nadania lub dostarczenia przesyłki w połączeniu z Krakowem znajdziemy kolejno: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Holandia i Hiszpania.  

Na odcinku  Kraków – Wielka Brytania  krakowianie najchętniej zlecają transport paczek (średni koszt 416 zł). Drugą najpopularniejszą kategorią są przeprowadzki (średni koszt 1451 zł). Średnie kwoty za transport innych kategorii przesyłek na trasie Kraków – UK wyglądają następująco:

 • średni koszt transportu zwierząt:   630 zł
 • średni koszt transportu palet: 1047 zł
 • średni koszt transportu mebli: 708 zł
 • średni koszt transportu samochodu:  1533 zł
 • średni koszt transportu motocykli i skuterów: 730 zł
 • średni koszt transportu rowerów:  163 zł

Koszt przewozu paczki z Krakowa do Londynu to średnio 300 zł. Natomiast za przeprowadzkę na trasie  Kraków-Londyn  zapłacimy średnio 1348 zł. Za transport samochodu z lub do Londynu w połączeniu z Krakowem zapłacimy około 830 zł. Aby przewieźć rower na trasie Londyn-Kraków wystarczy kwota średnio 120 zł.

Na odcinku  Niemcy-Kraków  największą popularnością cieszy się transport samochodów (średni koszt 1097 zł). Kolejne popularne kategorie przesyłek to:

 • transport paczek (średni koszt 303 zł)
 • transport palet (średni koszt 774 zł)
 • transport motocykli i skuterów (średni koszt 386 zł)

Do najczęstszych zleceń na trasie  Kraków-Francja  należy transport samochodów (średni koszt 2174 zł) oraz przeprowadzki (średni koszt 1867 zł).

Na odcinku  Kraków-Francja  najczęściej przewozi się paczki (średni koszt 406 zł). W tym kierunku często transportuje się także samochody (średni koszt 2817 zł) oraz motocykle i skutery (średni koszt 588 zł).

W poniższej  tabeli zestawiliśmy  średni koszt transportu przesyłek na wybranych trasach zagranicznych w połączeniu z Krakowem:

 

Trasa Średni koszt transportu
Kraków – Wielka Brytania 810 zł
Kraków – Niemcy 767 zł
Kraków – Francja 1760 zł
Kraków – Włochy 1244 zł

 

Przeprowadzki Kraków

Krakowianie chętnie zlecają przeprowadzki do Warszawy, Gdańska i w obrębie samego Krakowa. Średni cena za usługę przeprowadzki na trasie Kraków-Warszawa to średnio 379 zł, a ma trasie Kraków-Gdańsk około 637 zł. Koszt przeprowadzki w samym Krakowie to około 149 zł.

Przykładowe zlecenia transportu z lub do Krakowa:

 

Sprawdź Transport Kraków i Przeprowadzki Kraków, żeby sprawdzić zrealizowane zlecenia: ceny i trasy.

Szukasz transportu w Łodzi? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł>>

Szukasz transportu w Olsztynie? Przeczytaj tutaj nasz artykuł >>

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

4 komentarze

 1. Trochę to mgliscie napisane. Co się kryje pod terminem paczka? Przykładowo, mogę wysłać 20kg paczkę za 20£. Jaki jest czas realizacji takiej przesyłki od załadunku do wyladunku? Czy jest możliwość śledzenia paczki?

 2. Panie Macieju, wycena paczki jest sprawą indywidualną, we wpisie podaliśmy średnie koszty wyliczone na podstawie analizy zleceń z naszego serwisu. Czas realizacji i koszt zależą od przewoźnika, którego ofertę Pan zaakceptuje. Aby wycenić transport, wystarczy wystawić ogłoszenie pod tym linkiem: https://clicktrans.pl/wystaw-przesylke-k1,pid,19.html

 3. Hity z TRANS-A rzucą nieco światła na przejrzystość wypowiedzi 🙂

 4. Karolski pisze:

  ja w krakowie korzystam zazwyczaj z usług os transport – zawsze idzie się dogadać no i w sumie już z przyzwyczajenia, są dobrzy i rzeczowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności