Jak przetransportować pralkę?

transport pralki - porady

Przygotowanie do transportu:

1.    Sprawdzić czy drzwiczki, urządzenia oraz szuflada są zamknięte.
2.    Odłączyć (po uprzednim wyłączeniu wtyczki z gniazdka) wąż dopływowy i spustowy.
3.    Spuścić  pozostałą ilość wody z pralki oraz węży
4.    Jeśli posiadasz to zainstaluj  śruby transportowe .Ważne jest zabezpieczenie bębna pralki jako najbardziej wrażliwego i podatnego na zniszczenie elementu.

Transport pralki:

Czy pralkę można przewozić na leżąco?

Pralka powinna być transportowana w PIONIE.
Jeśli nie ma innego wyjścia i będzie transportowana na leżąco wówczas najlepiej na boku:
– pralki ładowane od przodu powinno się położyć na boku bliżej którego znajduje się zasobnik proszku
– pralki ładowane od góry na ten bok po którym jest strona łożyska strony biernej
Niewskazany jest przewóz pralki na leżąco na tylnej ścianie pralki  z uwagi na to, że z tyłu znajdują się kable, węże itp.

Konieczna standardowa procedura przy transporcie czyli owinięcie pralki czymś miękkim, chroniącym przed uszkodzeniami np. koc, folia bąbelkowa, styropianowe osłony na kąty pralki.

Po transporcie:

Należy pamiętać, aby przed podłączeniem pralki do gniazda sieciowego usunąć zabezpieczenia transportowe i wypoziomować pralkę.

Uwaga: Producenci pralek zastrzegają, że w przypadku transportu pralki w ujemnych temperaturach, użytkowanie pralki można rozpocząć po 8-godzinnym okresie aklimatyzacji w pomieszczeniu o temperaturze dodatniej.

 

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Wojtek napisał(a):

  Dzięki przydało się

 2. Asia napisał(a):

  Witam…. mam pralkę nadal czynną ale ma juz ponad 10 lat. Teraz się przeprowadzam i chciałabym ja zabrac. Problem polega na tym że nie możemy znależć blokad bębna (a nie pamiętam czy były jak ją dostaliśmy, bo też była już jako używana). Jest to pralka bosch maxx6. Jak ją przewieżć na drugi kraniec Polski bez narażenia jej na uszkodzenie, biorąc pod uwagę stan naszych dróg?? Czy mogę prosić o poradę?
  Pozdrawiam

  • Jagoda Ratajczak napisał(a):

   @Asia. Najlepiej wystaw ogłoszenie tutaj https://clicktrans.pl/wystaw-przesylke-k1,pid,19.html i w treści ogłoszenia napisz wszystkie szczegóły odnośnie pralki. Dzięki temu przewoźnicy, którzy będą oferować transport będą mogli się do tego odpowiednio przygotować. Pamiętaj aby napisać czy jest to pralka ładowana od góry czy od przodu – ma to znaczenie dla jej transportu. Ze swojej strony, możesz przygotować pralkę do transportu owijając ją kocem, folia bąbelkowa lub okładając styropianem. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *