Jak wysyłać rower kurierem? Inpost, DHL, DPD – 2022

Transport roweru kurierem

Przygotowanie roweru do transportu:

Jeśli wysyłamy rower kurierem lub samolotem, najłatwiej będzie zapakować rower w karton. Bez problemu i za darmo taki karton można znaleźć w sklepach rowerowych. Karton powinien być w jak najlepszym stanie a przede wszystkim sztywny. Warto zedrzeć z niego wszelkie etykiety.

Jak zorganizować transport roweru? O czym jeszcze musimy pamiętać:

1. W większości przypadków konieczny będzie demontaż wszelkich wystających fragmentów roweru np. pedałów, lamp itp. Zdemontowane fragmenty najlepiej schować w osobny kartonik.

2. Kierownica powinna być ustawiona wzdłuż ramy tak, aby rozmiar roweru był jak najmniejszy a siodełko powinno być obniżone. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiary przesyłki warto odkręcić kierownicę, wyjąć sztycę z siodełkiem oraz zdjąć przednie koło z widelca. Tylną przerzutkę i mostek warto zabezpieczyć przez ewentualnymi uszkodzeniami. Jeśli zdejmujemy oba koła i umieszczamy je obok ramy to pomiędzy nie należy włożyć coś miękkiego.

3. Po włożeniu roweru do kartonu należy się upewnić, czy nie ma wolnych przestrzeni, które umożliwiałyby przemieszczanie się roweru. Rower najlepiej owinąć folią bąbelkową, a wolne przestrzenie zapełnić gazetami. Karton z rowerem solidnie zakleić taśmą i opisać.

Przy przesyłkach krajowych korzystną opcją może okazać się nadanie roweru kurierem. Jednak nie wszyscy kurierzy oferują tego typu usługi. Rower powinien być dostarczony w ciągu kilku dni roboczych. Najbardziej typowy rozmiar kartonu rowerowego to: 120cm X 80cm X 20cm/130cm X 80cm X 20cm. Średnia cena wysyłki kurierem kartonu tych rozmiarów wynosi od około 50 zł do 250 zł. Przy ostatecznej wycenie wysyłki pod uwagę trzeba wziąć też wagę roweru. Standardowa przesyłka kurierska nie powinna przekroczyć 31,5 kg. Nawet jeśli firma kurierska przyjmie cięższą przesyłkę, to ceny mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent.

transport roweru

Transport roweru samolotem

Istnieje opcja transportu roweru samolotem (jeśli zabieramy go ze sobą w podróż). Ceny i możliwości są różne w zależności od konkretnej linii lotniczej.

Rower w bagażu rejestrowanym

Opcja sprawdzona kilka lat temu podczas lotu Wizzairem na trasie Gdańsk<->Barcelona: aby nie dopłacać za bagaż sportowy rower został zapakowany w karton i nadany jako bagaż rejestrowany.  Rowery z nienapompowanymi oponami można bez problemu przewozić w pudłach tekturowych. Ponieważ dopuszczalne wymiary dla bagażu rejestrowanego wynoszą w tej linii: 149 x 119 x 171 cm, a dopuszczalna waga wynosi do 32 kg, rower zmieścił się bez problemu a wolne przestrzenie można było zapełnić ubraniami. Obsługa na obu lotniskach też nie robiła problemów, choć spoglądali dość podejrzliwe :). Najlepiej, aby karton miał zamalowane informacje, które mogłyby wskazywać na to że w środku znajduje się rower :). Jeśli będziecie chcieli powtórzyć ten manewr, warto wczytać się w aktualny regulamin linii lotniczej.

Transport roweru w samolocie, poza bagażem rejestrowanym 

Wizzair umożliwia transport roweru, jednak trzeba spełnić kilka warunków. Rower musi być zapakowany w pokrowiec podróżny, koła i pedały muszą być zdjęte, kierownica ustawiona równolegle do ramy, a w oponach musi być spuszczone powietrze. Cena transportu sprzętu sportowego wynosi 183 zł (275 zł, jeśli wykupujemy transport dopiero na lotnisku).

Latając z Ryanair, zapłacimy 285 zł (360 zł na lotnisku). Dopuszczalna waga roweru wynosi maksymalnie 30 kg.

Za to opłaty LOT-u są uzależnione od długości trasy i wynoszą od 100 do 450 zł. Na pokład nie można zabrać motoroweru czy e-roweru. Maksymalny ciężar sprzętu sportowego wynosi 45 kg.
Ceny i warunki transportu mogą ulec zmianie, warto dokładnie sprawdzić ofertę danej linii lotniczej przed wykupieniem tej usługi. Linie mogą także naliczać dodatkowe opłaty bądź zwiększać ceny, np. w okresie wakacyjnym.

Przewóz roweru z firmą transportową

Kolejną opcją na transport roweru szczególnie polecaną i opłacalną przy transporcie roweru na trasach krajowych i międzynarodowych jest skorzystanie z usług firmy transportowej. Jest to opcja również wskazana jeżeli nasz sprzęt wymaga ostrożności i naprawdę nie chcemy, aby został uszkodzony.

Wysyłając rower z firmą transportową, często nie ma konieczności zabezpieczania samodzielnie roweru ani jego rozkręcania, co stanowi zdecydowaną przewagę nad firmami kurierskimi. Przygotowując rower do transportu, często wystarczy tylko obniżyć siodełko a kierownicę ustawić wzdłuż ramy. Pracownicy firmy zabezpieczą rower samodzielnie. Ponadto, dla firm transportowych nie ma znaczenia, czy rower jest elektryczny, trekkingowy, miejski itp. Przewoźnicy przewożą wszystkie rowery, także te wyposażone w silniki.

Ile kosztuje transport roweru z firmą transportową? Podajemy ceny krajowych i międzynarodowych zleceń transportowych.

Ceny transportu roweru na terenie Polski wahają się od 100 do 200 zł:

1. Rower tandem trójkołowy przetransportowany z Niepołomic do Katowic (106 km). Cena:   120 zł  

https://clicktrans.pl/przesylka/rower-tandem-pl

2. Dwa rowery przetransportowane z Banina do Tarnowskich Gór (511 km). Cena:  180 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/2-rowerypl

3. Trzy rowery przewiezione z Bełchatowa do Gdańska (393 km). Cena:  280 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/3-rowerypl

Ceny transportu roweru na trasach Wielka Brytania – Polska z reguły wynoszą od 200 do 300 zł:

1. Rower przewieziony z Windsoru do Tarnowa (1761 km). Cena:  200 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/1-roweruk

2. Rower spakowany z Londynu do Wrocławia (1387 km). Cena:  200 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/rower-spakowanyuk

3. Rower elektryczny wysłany z Poole do Bielkówka (1814 km). Cena:  300 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/rowweruk

Ceny transportu roweru na trasach Niemcy – Polska zazwyczaj są w przedziale od 150 do 250 zł.

1. Przewóz roweru z Monachium do Warszawy (1076 km). Cena:  140 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/rowerde

2. Transport roweru z Wrocławia do Duisburga (831 km). Cena:  150 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/rowerde2

3. Transport roweru z Fryburga do Poznania (1040 km). Cena:  250 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/rowerde3

 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sprawdzonych przewoźników, którzy przewożą rowery na terenie Polski i całej Europy:

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

16 komentarzy

 1. Alan pisze:

  Witam chciał bym wysłać rower najtaniej z polski do polski tzn przesyłka krajową czy są jakieś firmy które same zajmą się spakowane roweru

 2. Jarek pisze:

  Witam.
  Orientujesz się może gdzie mogę zamówić w miarę tanio kartony do wysyłki rowerów ?

  • Agnieszka pisze:

   @Jarek: Radzę spytać w sklepie rowerowym czy nie mają wolnego jakiegoś. Sami właśnie w tej sposób ogarnęliśmy temat kartonu do roweru.

 3. Jarek pisze:

  Dziękuje.

 4. Lucas pisze:

  Witajcie.
  Jeżeli chodzi o kartony do pakowania rowerów to radzę jak koleżanka poszukać w sklepach rowerowych lub tak jak u mnie w mieście w firmie która produkuje opakowania, ja średni płacę 5 zł z karton.
  Waga przeliczeniowa pozwala na wysyłkę roweru w cenie 16 zł lub pobranie w cenie 22zł. Zazwyczaj wymiary kartonów to około 140x73x22. Wagę przeliczeniową obliczamy a x b x c/6000 wynik nie może przekroczyć 41. Realna waga nie może przekroczyć 30 kg teoretycznie.
  Ale chyba rowery nie ważą 30 kg więc tu nie ma się o co martwic.
  Oczywiście te dane dotyczą przesyłek krajowych, jest chyba możliwość wysyłki np. no Niemiec i w tedy koszt to około 70zł, więc koszt i tak relatywnie tani, w przeciwieństwie wysyłki z Niemiec do Polski to koszt około 30 euro.

 5. Filip pisze:

  witam chcialbym wyslac rower z polski do nowej zelandii i chcialbym poznac koszt i opcje wysylki mozliwe najtansze slyszale mze droga morska jest to ok 3 miesiecy i kosztuje znacznie mniej

 6. Paweł Duda pisze:

  Ja zawsze korzystam z usług tej samej firmy transportowej i jestem bardzo zadowolony. Zazwyczaj po prostu nie chce mi się kombinować z orientowaniem się w jakich środkach transportu mogę sprzęt przewieźć i na jakich zasadach. Płacę i mam to z głowy. 🙂

 7. Achmielka pisze:

  Witam,
  Interesuje mnie cena na przewóz 5 rowerów z Lubartowa(LUBELSKIE) do Ponfrrerady (Hiszpania),w terminie koniec czerwca-wysyłka np 27,06,2017 odbiór 3,07,2017.
  Jaka jest cena za tego rodzaju usługę?

  Pozdarwaim serdecznie
  achmielka

 8. Lang pisze:

  Witam. Jesteś zaangażowany w transport? Potrzebuję od tyrnowa do Niemiec 47445 Kerlen.transfer szczeniaczka szczeniaka ile kosztuje usługa transportowa?

 9. Śrubka pisze:

  Witam i Szczęśliwego Nowego 2018 Roku. Tadeusz Mam problem. W czerwcu 2018 roku lecę do Hiszpanii ( Girona ) na dwa tygodnie. I chciałbym nadać przez kuriera dwa rowery zapakowane w kartony; Odbiór w Gironie w dniu 14.06. 2018r. Nikogo nie znam w Gironie i tutaj jest problem. Być może że jakiś kurier ma swoją placówkę , ale ja takowej nie znam. Proszę o e maila na tadeuszwaltner@wp.pl Z góry dziękuję za poradę. Tadeusz

  • Agnieszka pisze:

   Aby zdobyć wycenę przesyłki oraz uzyskać informację czy jest opcja odebrania paczki, proszę wystawić darmowe ogłoszenie pod tym linkiem: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1 i wpisać na jakiej trasie ma być przewieziony. Wówczas przewoźnicy sami zgłoszą się z ofertami cenowymi. Z pewnością szybko się pojawią korzystne oferty i będzie można zorientować się w cenach. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności