Jak przewozi się płytki łazienkowe?

Jeśli planujesz remont, to przed Tobą sporo wyzwań, niełatwych decyzji i trudnych zakupów. Jedną z bardziej problematycznych rzeczy, którą niemal każdy z nas musiał kupić, są płytki (zarówno łazienkowe, jak i kuchenne). Nie podpowiem, jakie kafelki wybrać, bo o gustach się nie rozmawia, ale w tym tekście zdradzę, jak bezpiecznie je przetransportować.

transport kafelek

Źródło: Clicktrans.pl

  Ten tekst jest dla Ciebie, jeśli:   

  • zamawiasz płytki z zagranicy i poszukujesz transportu;
  • kupujesz je w Polsce, lecz w sklepie bez opcji przewozu;
  • musisz zwrócić nieudany zakup (kto z nas nie popełnił błędów podczas remontu, niech pierwszy rzuci płytką ).

Przewóz kafelek na własną rękę

Z pewnością nie trzeba nikomu tłumaczyć, że kafelki to delikatny towar, który wymaga szczególnej ostrożności. Dlatego często z góry kupuje się kilka dodatkowych płytek, aby mieć zapas w przypadku ewentualnych uszkodzeń, które mogą nastąpić nie tylko podczas transportu, ale także montażu. Płytki to dosyć kosztowny zakup, co sprawia że tym bardziej musimy uważać na nie podczas transportu. Nie znaczy, to że nie można ich przewieźć na własną rękę, jednak z pewnością nie jest to proste zadanie.

  Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie przetransportować kafelki:  

  • Terakotę zawsze przewozimy w opakowaniu producenta. Nie tylko dlatego, że jest wtedy profesjonalnie zapakowana. Warto wiedzieć, że często producenci nakładają na każdą płytkę substancję przypominającą klej, która dodatkowo amortyzuje płytki. Można ją łatwo zmyć później, podczas montażu kafelek.
  • Płytek nie powinno się nosić w pojedynkę. Przykładowo, coraz popularniejsze kafelki z gresu mogą ważyć nawet kilkanaście kilo (sztuka!). To nie jest ciężar dla jednej osoby. Dlatego pamiętaj, aby robić to przy wsparciu innych. Ponadto, ważne jest skorzystanie z odpowiedniego sprzętu. Pomocny jest wózek transportowy, który nie jest drogi, a bardzo przydatny podczas każdego remontu.
  • Kafelki najlepiej przewozić w bagażniku na prostej i stabilnej powierzchni. Przewożenie ich na tylnym siedzeniu jest mocno ryzykowne. Nie tylko można uszkodzić płytki, ale także zrobić sobie krzywdę, np. gdyby w trakcie przewozu doszło do wypadku samochodowego.
  • Płytki (zwłaszcza chropowate czy posiadające zdobienia) są mocno podatne na wszelkie ruchy, w tym drobne wibracje. Dlatego opakowania powinny stać blisko siebie, aby płytki się nie przemieszczały. Wielu producentów rekomenduje, aby płytki stawiać pionowo „na baczność”. To ogranicza tarcia, które mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń.
  • Płytki ułożone w bagażniku należy zabezpieczyć od zewnątrz, szczególnie jeśli w bagażniku pozostały wolne przestrzenie. W takiej sytuacji trzeba je zapełnić kartonami, tkaninami czy poduszkami. Wszystko po to, aby mieć pewność, że płytki nie będą się ruszać w trakcie jazdy. Same kafelki można też okryć kocem dla dodatkowej ochrony.
  • W trakcie jazdy kierowca powinien zachować maksymalną ostrożność, unikać gwałtownego hamowania i przesadnej prędkości na ostrych zakrętach.
jak przewieźć płytki

Źródło: Clicktrans.pl

Transport płytek z firmą przewozową

W sytuacji, gdy nie możemy przetransportować płytek, z pomocą przychodzą firmy transportowe, które posiadają odpowiedni sprzęt i doświadczenie w przewozie tak delikatnych przedmiotów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi transport zagraniczny, niezwykle ważne jest, aby płytki były bezpiecznie przewożone. Większość przewoźników rekomenduje przewóz terakoty na paletach, ponieważ usprawnia to ładowanie towaru i jego przewóz.

Kluczowe jest znalezienie rzetelnego przewoźnika, który zadba o tak cenną przesyłkę. Warto skorzystać z serwisu Clicktrans.pl, który daje dostęp do sprawdzonych firm specjalizujących się w tego typu zadaniach transportowych.

Ile kosztuje transport płytek

Oczywiście cena takiego transportu zależy przede wszystkim od wagi płytek oraz trasy, którą musi pokonać przewoźnik. Poniżej prezentuję ceny przykładowych zleceń transportu płytek, które zrealizowano z Clicktrans.

Przesyłki na terenie kraju:

Płyty ceramiczne (700 kg) na terenie Warszawy w cenie   700 zł.  

https://clicktrans.pl/przesylka/plytki-warszawa

Kafelki (105 kg) z Pępowa do Poznania w cenie   150 zł.  

https://clicktrans.pl/przesylka/kafelki-pl

Zlecenia międzynarodowe:

Płytki (360 kg) ze Skarszew do Livingston (Wielka Brytania) w cenie   1200 zł.  

https://clicktrans.pl/przesylka/plytki-pl-uk

Płytki (700 kg) z Gdańska do Sønderborg (Dania) w cenie   850 zł.  

https://clicktrans.pl/przesylka/kafelki-pl-den

Płytki (500 g) z Rzeszowa do Milton Keynes (Wielka Brytania) za   847 zł.  

https://clicktrans.pl/przesylka/plytki2-pl-uk

 

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności