Transport łodzi i jachtów [Aktualizacja: 28 lipca 2020]

W 2019 transport łodzi na terenie Polski kosztował średnio 1000 zł. Łodzie i jachty Polacy sprowadzają najczęściej z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Takie wnioski wynikają z analizy tysięcy zleceń na transport łodzi motorowych i jachtów wystawionych w serwisie aukcji transportowych Clicktrans.

Skąd Polacy transportują łodzie i jachty

Wielka Brytania jest krajem, z którego od lat najczęściej sprowadzamy łodzie do Polski. W 2019 co trzecie zlecenie transportowe dotyczyło sprowadzenia łodzi właśnie z Wysp Brytyjskich. Za tym krajem uplasowały się: Niemcy (16,1%), Francja (12,7%). Norwegia (12,3%) i Holandia (9,9%).

transport łodzi

Do jakich województw transportujemy łodzie

W 2019 łodzie najczęściej trafiały do województw:

  •  Zachodniopomorskiego (15,9%)
  • Pomorskiego (15,1%)
  • Mazowieckiego (12,7%)
  • Mazurskiego (12,3%)

transport łodzi w polsce

Statystyki wyraźnie wskazują ulubioną porę żeglarzy – zainteresowanie transportem łodzi i jachtów zdecydowanie wzrasta w czerwcu. Najchętniej transportujemy łodzie w sierpniu  i wrześniu. Najrzadziej transportuje się je zimą w styczniu i marcu.

Do jakich państw transportujemy łodzie

W 2019 roku Niemcy były krajem, do którego Polacy najczęściej zlecali transport łodzi czy jachtu. Ponad 1/5 zleceń z Polski za granicę dotyczyła tego kraju. Na podium uplasowały się także Hiszpania (16,3%) oraz Chorwacja (9,6%).

kierunki zagraniczne transport jachtów

Ile kosztuje transport łodzi

Na podstawie danych z serwisu Clicktrans prezentujemy średnie ceny za transport łodzi czy jachtu w 2019 roku.

Sprowadzenie łodzi do kraju kosztowało średnio 2725 brutto.

Transport łodzi na terenie Polski kosztowało ok. 1000 zł brutto.

Wywóz łodzi z Polski za granicę to koszt ok. 3240 zł brutto.

ceny transportu łodzi i jachtów

 

Jakie łodzie sprowadzają Polacy

Bayliner był zdecydowanym faworytem Polaków w 2019 roku jeśli chodzi o marki sprowadzanych łodzi. Połowa zleceń transportowych dotyczyła tej marki. W czołówce znalazły się także: Fletcher, Sea Ray i Yamaha, jednak ich udział w zleceniach jest znacznie niższy.

marki popularnych łodzi

Jeśli chodzi o wymiary transportowanych łodzi, to Polacy w minionym roku sprowadzali najczęściej jachty i łodzie o długości od 5 do 8 metrów. Co więcej, niemal 80% sprawdzanych łodzi dotyczyło sprzętu o wadze do 3 ton.

Szukasz firmy, która przewiezie twoją łódź? Wystaw ogłoszenie w serwisie Clicktrans i znajdź przewoźnika!

 

 

 

Jak zorganizować bezpieczny transport łodzi i jachtu? Sprawdź nasz transportowy poradnik.

Chcesz poznać więcej ciekawostek o sprawdzaniu łodzi przez Polaków. Zerknij na nasz Raport Łodzie 2019.

Daria

Bezpieczny transport w rozsądnej cenie? Nie raz sama go potrzebowałam. Dziś zgłębiam tajniki branży transportowej w zespole Clicktrans.pl

1 Odpowiedź

  1. leszek pisze:

    Witam
    Szkoda tylko, że za podobne zlecenie (transport łodzi z Holandii do Wrocławia) otrzymałem ofertę 2,5 raza droższą – no to jak z tym giełdowaniem??? – LIPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności