Transport łodzi i jachtów [Aktualizacja: 28 lipca 2020]

W 2019 transport łodzi na terenie Polski kosztował średnio 1000 zł. Łodzie i jachty Polacy sprowadzają najczęściej z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Takie wnioski wynikają z analizy tysięcy zleceń na transport łodzi motorowych i jachtów wystawionych w serwisie aukcji transportowych Clicktrans.

Skąd Polacy transportują łodzie i jachty

Wielka Brytania jest krajem, z którego od lat najczęściej sprowadzamy łodzie do Polski. W 2019 co trzecie zlecenie transportowe dotyczyło sprowadzenia łodzi właśnie z Wysp Brytyjskich. Za tym krajem uplasowały się: Niemcy (16,1%), Francja (12,7%). Norwegia (12,3%) i Holandia (9,9%).

transport łodzi

Do jakich województw transportujemy łodzie

W 2019 łodzie najczęściej trafiały do województw:

  •  Zachodniopomorskiego (15,9%)
  • Pomorskiego (15,1%)
  • Mazowieckiego (12,7%)
  • Mazurskiego (12,3%)

transport łodzi w polsce

Statystyki wyraźnie wskazują ulubioną porę żeglarzy – zainteresowanie transportem łodzi i jachtów zdecydowanie wzrasta w czerwcu. Najchętniej transportujemy łodzie w sierpniu  i wrześniu. Najrzadziej transportuje się je zimą w styczniu i marcu.

Do jakich państw transportujemy łodzie

W 2019 roku Niemcy były krajem, do którego Polacy najczęściej zlecali transport łodzi czy jachtu. Ponad 1/5 zleceń z Polski za granicę dotyczyła tego kraju. Na podium uplasowały się także Hiszpania (16,3%) oraz Chorwacja (9,6%).

kierunki zagraniczne transport jachtów

Ile kosztuje transport łodzi

Na podstawie danych z serwisu Clicktrans prezentujemy średnie ceny za transport łodzi czy jachtu w 2019 roku.

Sprowadzenie łodzi do kraju kosztowało średnio 2725 brutto.

Transport łodzi na terenie Polski kosztowało ok. 1000 zł brutto.

Wywóz łodzi z Polski za granicę to koszt ok. 3240 zł brutto.

ceny transportu łodzi i jachtów

 

Jakie łodzie sprowadzają Polacy

Bayliner był zdecydowanym faworytem Polaków w 2019 roku jeśli chodzi o marki sprowadzanych łodzi. Połowa zleceń transportowych dotyczyła tej marki. W czołówce znalazły się także: Fletcher, Sea Ray i Yamaha, jednak ich udział w zleceniach jest znacznie niższy.

marki popularnych łodzi

Jeśli chodzi o wymiary transportowanych łodzi, to Polacy w minionym roku sprowadzali najczęściej jachty i łodzie o długości od 5 do 8 metrów. Co więcej, niemal 80% sprawdzanych łodzi dotyczyło sprzętu o wadze do 3 ton.

Szukasz firmy, która przewiezie twoją łódź? Wystaw ogłoszenie w serwisie Clicktrans i znajdź przewoźnika!

 

 

 

Jak zorganizować bezpieczny transport łodzi i jachtu? Sprawdź nasz transportowy poradnik.

Chcesz poznać więcej ciekawostek o sprawdzaniu łodzi przez Polaków. Zerknij na nasz Raport Łodzie 2019.

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

1 Odpowiedź

  1. leszek pisze:

    Witam
    Szkoda tylko, że za podobne zlecenie (transport łodzi z Holandii do Wrocławia) otrzymałem ofertę 2,5 raza droższą – no to jak z tym giełdowaniem??? – LIPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności