Transport i przeprowadzki w Częstochowie

Na podstawie setek zleceń transportu i przeprowadzek zleconych na Clicktrans.pl określiliśmy średnie ceny transportu i przeprowadzek w Częstochowie.

Analiza setek zleceń transportu i przeprowadzek zrealizowanych na Clicktrans.pl wykazuje, że najpopularniejszym kierunkiem przeprowadzki z Częstochowy jest Warszawa, a następnie Gdańsk, Hanower, Kraków, Wrocław, Poznań, Londyn, Szczecin, Lublin i Inowrocław. W przypadku przeprowadzek w obrębie miasta, częstochowianie najczęściej organizują transport we własnym zakresie lub korzystają z pomocy rodziny i znajomych. Średni koszt transportu w połączeniu z Częstochową wynosi 340 zł.

Trasa Średnia koszt transportu
Częstochowa-Warszawa 192 zł
Częstochowa-Gdańsk 332 zł
Częstochowa-Hanower 660 zł
Częstochowa-Kraków 164 zł
Częstochowa-Wrocław 270 zł
Częstochowa-Poznań 287 zł
Częstochowa-Londyn 972 zł
Częstochowa-Szczecin 250 zł
Częstochowa-Lublin 240 zł
Częstochowa-Inowrocław 162 zł

Transport w Częstochowie

Korzystne położenie Częstochowy ma wpływ na cenę transportu przesyłek zarówno na trasach krajowych i międzynarodowych. Częstochowa leży na szlaku pomiędzy naszymi południowymi sąsiadami a portami w Gdańsku i Gdyni, a także na trasie w kierunku Warszawy, Litwy Łotwy, Estonii i Finlandii lub w kierunku Białorusi przez Białystok. Najczęściej uczęszczane trasy w połączeniu z Częstochową to kierunki takie jak Trójmiasto, Łódź, Warszawa, Śląsk, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry i Włochy.

Ostateczna cena transportu na trasie w połączeniu z Częstochową zależy głównie od odcinka od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, wymiarów i kategorii przesyłki.

Transport przesyłek Częstochowa-Warszawa

Na trasie Częstochowa-Warszawa zdecydowanie najczęściej przewozi się meble (średni koszt to 159 zł) oraz duże paczki (za około 155 zł). Do najpopularniejszych kategorii na tym odcinku należy także transport samochodu (średni koszt 500 zł) oraz transport sprzętu AGD (za około 100 zł).

Transport przesyłek Częstochowa-Gdańsk

Na odcinku Częstochowa-Gdańsk najczęściej zlecanym typem przesyłek jest transport mebli (za około 450 zł) oraz przesyłki o specjalnej ostrożności w kategorii szkło/kruche/łamliwe (średni koszt 575 zł). Przeprowadzka z Częstochowy do Gdańska to wydatek rzędu 200 zł.

Transport przesyłek Częstochowa-Kraków

Na trasie Częstochowa-Kraków zdecydowanie najczęściej przewozi się meble (średni koszt to 197 zł), a także rowery (za około 80 zł).

Transport przesyłek Częstochowa-Wrocław

Na odcinku Częstochowa-Wrocław najpopularniejszą kategorią przesyłek są palety (średni koszt to 250 zł) oraz duże paczki (średni koszt 200 zł) oraz dzieła sztuki (za około 299 zł).

Transport i przeprowadzki z Częstochowy za granicę

Do najczęściej wybieranych przez częstochowian kierunków przeprowadzki międzynarodowej i transportu przesyłek za granicę należą Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Austria i Czechy.

Poniższa tabela przedstawia ceny transportu mebli i przeprowadzki na trasach zagranicznych:

Trasa Kategoria Średni koszt transportu
Częstochowa-Niemcy transport mebli 355 zł
Częstochowa-Niemcy przeprowadzka 1400 zł
Częstochowa-Wielka Brytania transport mebli 805 zł
Częstochowa-Wielka Brytania przeprowadzka 1167 zł
Częstochowa-Austria transport mebli 652 zł

Transport przesyłek Częstochowa-Niemcy

Na trasie Częstochowa-Niemcy kolejnymi najbardziej popularnymi kategoriami przesyłek są kolejno:

  • transport dużych paczek (średni koszt 338 zł)
  • transport samochodów (średni koszt 1407 zł)
  • transport sprzętu sportowego (średni koszt 313 zł)
  • transport rowerów (średni koszt 200 zł)
  •  transport motocykli i skuterów (średni koszt 425 zł)

Transport przesyłek Częstochowa-Wielka Brytania

Trasa Częstochowa-Wielka Brytania to popularny kierunek transportu dużych paczek (średni koszt 413 zł), transportu samochodów (średni koszt 1660 zł), transportu motocykli i skuterów (średni koszt 662 zł) oraz transportu zwierząt (średni koszt 640 zł).

Transport międzynarodowy Częstochowa

Najczęściej zlecaną kategorią przesyłek na trasie Częstochowa-Holandia są duże paczki (średni koszt 400 zł). Transport tej samej kategorii na odcinku Częstochowa-Czechy to koszt średnio 333 zł. Na trasie Częstochowa-Austria najczęściej zleca się transport mebli (średni koszt 652 zł).

Przykładowe zlecenia transportu z lub do Częstochowy:

Sprawdź Transport Częstochowa i Przeprowadzki Częstochowa, żeby sprawdzić zrealizowane zlecenia: ceny i trasy.

Szukasz transportu w Łodzi? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł>>

Szukasz transportu w Olsztynie? Przeczytaj tutaj nasz artykuł >>

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

2 komentarze

  1. POSŁUSZNI MATCE MADONNIE CZARNEJ 😀

  2. czestochowianin pisze:

    Dziękuje za czytelne i jasne informacje. Na pewno zgłoszę się do Państwa firmy w najbliższym czasie. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności