Jak wysłać paczkę do Niemiec w czasie pandemii?

Mimo że epidemia koronawirusa wciąż nam towarzyszy, branża transportowa w dalszym ciągu funkcjonuje, dbając o płynne przewozy zarówno dużych ładunków, jak i przesyłek konsumenckich. Wysłanie paczki do Niemiec jest więc możliwe, nawet przy ograniczeniu ruchu granicznego. Z tego artykułu dowiesz się, jak zlecić transport dowolnej rzeczy do Niemiec w czasie koronawirusa.

Jeśli zastanawiasz się, czy w czasie pandemii można wysyłać paczki do Niemiec, ucieszy Cię wiadomość, że tak, przesyłanie paczek do Niemiec jest możliwe. Przywrócenie kontroli granicznych w niewielkim stopniu wpływa na transport – przewoźnicy nie są zobowiązani do odbywania kwarantanny po powrocie do Polski. Dlatego też ewentualne opóźnienia na granicy są niewielkie i nie powinny znacząco wpływać na realizację transportu.

Jeśli decydujesz się na wybór kuriera, musisz pamiętać, że każda firma posiada własne obostrzenia związane z koronawirusem, w tym listę lokalizacji, do których nie jeździ w czasie pandemii. Z kurierem nie wyślesz też przesyłki wielkogabarytowej – lub będzie się to wiązało z dodatkową, znaczną opłatą.

Jak wysłać paczkę do Niemiec w czasie pandemii

Wysyłaj paczki na trasie Polska-Niemcy bez wychodzenia z domu

Co zrobić, jeśli w czasie pandemii chcesz wysłać nietypową przesyłkę? Skorzystać z usług firmy transportowej! Profesjonalnego przewoźnika łatwo znajdziesz w serwisie Clicktrans. Z tej platformy korzystają tysiące przewoźników z całej Europy, zdolnych przewieźć dowolny ładunek, także wielkogabarytowy – waga i wymiary przesyłki nie mają znaczenia. Wystarczy, że wystawisz bezpłatne ogłoszenie i poczekasz na oferty – możesz znaleźć przewoźnika dla dowolnego ładunku na europejskich trasach bez wychodzenia z domu.

Zlecenie transportu profesjonalnemu przewoźnikowi pozwoli Ci też zachować bezpieczeństwo w czasach pandemii. Wszystkie szczegóły zlecenia możesz ustalić przez Internet i telefon, a zarówno miejsce załadunku i rozładunku, jak i daty transportu zależą od Ciebie – możesz wybrać takie, które zminimalizują ryzyko zarażenia (przewoźnik może podjechać pod Twój dom w wybranym przez Ciebie terminie).

Ile kosztuje paczka do Niemiec i z Niemiec do Polski?

Ceny transportu na trasie Polska-Niemcy są uzależnione od wielu czynników, przede wszystkim wagi i wymiarów przesyłki, a także długości trasy. Pamiętaj jednak, że na Clicktrans przewoźnicy często wiozą przesyłki jako część ładunku, który i tak transportują na podobnej trasie – dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet do 60% ceny transportu.

Poniżej znajdziesz przykładowe zrealizowane przesyłki na trasie Niemcy-Polska oraz Polska-Niemcy:

Paczka z Drolshagen (Niemcy) do Strykowa (Polska) za 150 zł:

https://clicktrans.pl/przesylka/paczka-drolshagen-strychow

6 paczek z Metzingen (Niemcy) do Rybnika (Polska) za 350 zł:

https://clicktrans.pl/przesylka/6-paczek-metzingen-rybnik

Paczki z Bergisch Gladbach (Niemcy) do Długołęki (Polska) za 400 zł:

https://clicktrans.pl/przesylka/paczki-bergisch-gladbach-dlugoleka

Kartony z Opola (Polska) do Schwerte (Niemcy) za 738 zł:

https://clicktrans.pl/przesylka/kartony-opole-schwerte

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, ile kosztuje paczka do Niemiec, przeczytaj ten artykuł.

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności