Jak wysłać paczkę do Niemiec w czasie pandemii?

Mimo że epidemia koronawirusa wciąż nam towarzyszy, branża transportowa w dalszym ciągu funkcjonuje, dbając o płynne przewozy zarówno dużych ładunków, jak i przesyłek konsumenckich. Wysłanie paczki do Niemiec jest więc możliwe, nawet przy ograniczeniu ruchu granicznego. Z tego artykułu dowiesz się, jak zlecić transport dowolnej rzeczy do Niemiec w czasie koronawirusa.

Jeśli zastanawiasz się, czy w czasie pandemii można wysyłać paczki do Niemiec, ucieszy Cię wiadomość, że tak, przesyłanie paczek do Niemiec jest możliwe. Przywrócenie kontroli granicznych w niewielkim stopniu wpływa na transport – przewoźnicy nie są zobowiązani do odbywania kwarantanny po powrocie do Polski. Dlatego też ewentualne opóźnienia na granicy są niewielkie i nie powinny znacząco wpływać na realizację transportu.

Jeśli decydujesz się na wybór kuriera, musisz pamiętać, że każda firma posiada własne obostrzenia związane z koronawirusem, w tym listę lokalizacji, do których nie jeździ w czasie pandemii. Z kurierem nie wyślesz też przesyłki wielkogabarytowej – lub będzie się to wiązało z dodatkową, znaczną opłatą.

Jak wysłać paczkę do Niemiec w czasie pandemii

Wysyłaj paczki na trasie Polska-Niemcy bez wychodzenia z domu

Co zrobić, jeśli w czasie pandemii chcesz wysłać nietypową przesyłkę? Skorzystać z usług firmy transportowej! Profesjonalnego przewoźnika łatwo znajdziesz w serwisie Clicktrans. Z tej platformy korzystają tysiące przewoźników z całej Europy, zdolnych przewieźć dowolny ładunek, także wielkogabarytowy – waga i wymiary przesyłki nie mają znaczenia. Wystarczy, że wystawisz bezpłatne ogłoszenie i poczekasz na oferty – możesz znaleźć przewoźnika dla dowolnego ładunku na europejskich trasach bez wychodzenia z domu.

Zlecenie transportu profesjonalnemu przewoźnikowi pozwoli Ci też zachować bezpieczeństwo w czasach pandemii. Wszystkie szczegóły zlecenia możesz ustalić przez Internet i telefon, a zarówno miejsce załadunku i rozładunku, jak i daty transportu zależą od Ciebie – możesz wybrać takie, które zminimalizują ryzyko zarażenia (przewoźnik może podjechać pod Twój dom w wybranym przez Ciebie terminie).

Ile kosztuje paczka do Niemiec i z Niemiec do Polski?

Ceny transportu na trasie Polska-Niemcy są uzależnione od wielu czynników, przede wszystkim wagi i wymiarów przesyłki, a także długości trasy. Pamiętaj jednak, że na Clicktrans przewoźnicy często wiozą przesyłki jako część ładunku, który i tak transportują na podobnej trasie – dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet do 60% ceny transportu.

Poniżej znajdziesz przykładowe zrealizowane przesyłki na trasie Niemcy-Polska oraz Polska-Niemcy:

Paczka z Drolshagen (Niemcy) do Strykowa (Polska) za 150 zł:

https://clicktrans.pl/przesylka/paczka-drolshagen-strychow

6 paczek z Metzingen (Niemcy) do Rybnika (Polska) za 350 zł:

https://clicktrans.pl/przesylka/6-paczek-metzingen-rybnik

Paczki z Bergisch Gladbach (Niemcy) do Długołęki (Polska) za 400 zł:

https://clicktrans.pl/przesylka/paczki-bergisch-gladbach-dlugoleka

Kartony z Opola (Polska) do Schwerte (Niemcy) za 738 zł:

https://clicktrans.pl/przesylka/kartony-opole-schwerte

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, ile kosztuje paczka do Niemiec, przeczytaj ten artykuł.

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności