Jak zorganizować transport desek?

Zastanawiasz się, jak zorganizować transport desek? Szukasz informacji, ile może kosztować wynajęcie firmy transportowej do przewozu desek? W tym artykule znajdziesz najpotrzebniejsze informacje.

 

Jeśli budujesz bądź remontujesz dom, istnieje spore ryzyko, że staniesz przed dylematem, jak zorganizować transport desek. Jeśli zamawiasz drewno z tartaku, zostanie ono dostarczone w wybraną przez Ciebie lokalizację. Często jednak na serwisach aukcyjnych można spotkać drewno w dużo atrakcyjniejszych cenach. Jak poradzić sobie z transportem, kiedy serwis go nie oferuje?

 

Jak przygotować deski do transportu?

*

Jeśli zdecydujesz się na transport osobisty, przede wszystkim musisz odpowiednio zabezpieczyć deski na czas transportu. Jeśli deski, które planujesz przewieźć mają max. 120 cm długości, możesz przewozić je na europaletach. To wygodny sposób transportu, umożliwiający sprawny załadunek i rozładunek, a także (jeśli deski zostały prawidłowo zabezpieczone na palecie) gwarancja, że ładunek nie będzie przesuwał się podczas jazdy.

*
Drewniane deski są materiałem dość odpornym na uszkodzenia mechaniczne, dlatego mogą też być transportowane luzem, spięte ze sobą. Ważne, aby zabezpieczyć ładunek tak, aby nie przesuwał się podczas hamowania czy skrętów, co mogłoby prowadzić do uszkodzeń desek.

*
Pamiętaj też, że w przypadku desek nieimpregnowanych bardzo ważne jest utrzymanie właściwej temperatury (nie może być zbyt niska) i zapewnienie przepływu powietrza. Długotrwały transport z pominięciem tych czynników może sprawić, że deski odkształcą się i nie będą nadawały do użycia.

 

deski luzem

Źródło: Clicktrans.pl

Sposoby transportu desek

*
Jeśli ładunek, który masz do przewiezienia nie przekracza 700 kg, możesz przewieźć go na przyczepie za samochodem osobowym. Pamiętaj jednak, aby prawidłowo zabezpieczyć deski, żeby nie przesuwały się podczas hamowania i skrętów. Nawet jedna luźna deska przy średniej prędkości może stworzyć zagrożenie na drodze.
Dodatkowo nie zapomnij, że jeśli poza koniec przyczepy wystaje fragment ładunku większy niż 0,5 m, musisz oznaczyć go za pomocą czerwonej chorągiewki na końcu ładunku, a także (przy słabej widoczności, np. w nocy) za pomocą czerwonej lampki (np. rowerowej) i czerwonego światła odblaskowego. Plusami transportu na przyczepie jest stały przepływ powietrza i niższy koszt. Minusem – słaba ochrona desek przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Dlatego też ta forma transportu jest odradzana na dłuższych odcinkach.

*
Przewóz desek z pomocą firmy transportowej

*
Jeśli nie posiadasz przyczepy, chcesz przewieźć deski luzem lub też z innych powodów nie chcesz transportować desek osobiście, możesz zwrócić się o pomoc do fachowców. Transport z pomocą firmy przewozowej to również jedyna dostępna opcja dla osób, które mają do przewiezienia więcej niż 700 kg desek.

deski na palecie

Źródło: Clicktrans.pl

*
Szukając odpowiedniego przewoźnika, dowiedz się, czy istnieje możliwość skorzystania z opcji doładunku. Jeśli wybierzesz przewoźnika, dla którego Twoje deski będą jedynie częścią ładunku, możesz za te samą usługę wynegocjować niższą cenę niż gdyby przewoźnik wiózł jedynie Twoje deski. Podczas wyboru przewoźnika pamiętaj także, aby dowiedzieć się, czy posiada on własny podnośnik, czy też załadowanie towaru jest po twojej stronie.

*
Cena transportu desek z firmą transportową

Największy wpływ na cenę transportu desek będzie mieć długość trasy i oczywiście waga ładunku. Np. deski o wadze 300 kg przewieziesz już za 200–300 zł, ale transport, którego waga przekracza tonę desek może kosztować ok.1000 zł.

 

Przykładowe oferty:

Transport desek z Sulejówka do Władysławowa  za 200 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/deski-i-rynny,3195294

 

Transport desek z Sidziny do Warszawy  za 300 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/transport-desek-34-236-sidzina-do-warszawy-okolice-okecia,223095

 

Transport desek z Radomia do Strachocina  za 999 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/deska-tarasowa-3-palety-2-15×0-8x-07-radom-stargard-waga-2821kg,1952780

 

Chcesz wiedzieć, ile będzie kosztować transport Twoich desek?

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności