Jak zorganizować transport pieca?

Jeśli mamy  w planach wstawienie pieca do kotłowni lub zakup pieca c.o. w sklepie, który nie może nam zapewnić transportu, jest kilka sposobów, aby poradzić sobie z tym samemu bądź z pomocą firmy transportowej.

W artykule zgromadzone są wskazówki, na temat tego co i jak przygotować przed, w trakcie transportu jak również przy wynoszeniu pieca z samochodu do domu.

Przed transportem pieca

Jeśli sklep, w którym zakupiłeś/zakupiłaś piec nie gwarantuje bezpiecznej dostawy to szansa dla Ciebie, aby wykazać się i zostać bohaterem w swoim domu 😀 Jeśli nie zależy Ci na tytułach, a przede wszystkim na tym, by Twój piec dotarł do kotłowni/piwnicy bez przeszkód, przeczytaj o czym warto pamiętać przed transportem pieca:

 • Przemyśl, jaką drogę ma przebyć piec z samochodu do miejsca docelowego
 • Czy jest to długi odcinek?
 • Jaka jest nawierzchnia? Jeśli jest nierówno lub niewygodnie, może trzeba będzie stworzyć ścieżkę np. z desek/palet
 • Czy drzwi/otwór przez który będziecie wnosić piec jest wystarczający? Czasem warto poszerzyć otwór niż rozbierać sam piec – może się to skończyć uszkodzeniami.
 • Styropian, szara taśma, folia bąbelkowa i kartony – przydadzą się  do obłożenia i zabezpieczenia kotła

Zastanawiasz się, czy rozebrać piec na części? Zdjąć obudowę? Przemyśl to dwa razy 🙂 Jeśli okaże się, że chcesz go reklamować, producent może mieć zastrzeżenia, jeśli zdemontujesz obudową bądź otulinę izolacyjną.

Można również skonsultować się ze sprzedawcą w sklepie lub osobą odpowiedzialną za sprzedaż danych pieców – powinna umieć doradzić czy dane części można rozmontować i czy nie uszkodzi to pieca lub nie uniemożliwi zwrotu.

W trakcie transportu

Sprawdź, ile waży Twój piec oraz jego wymiary. Trzeba się liczyć z ciężarem od około 150kg do aż 400-500 kg.

W zależności od ciężaru piec możesz spróbować przewieźć do i z samochodu:

 1. Na wózku transportowym (te lżejsze piece).
 2. Na palecie, używając pasów.
 3. Na półpalecie (dopasuj rozmiarem paletę i podstawę kotła).
 4. Lżejszy piec możesz spróbować przemieścić paleciakiem.
 5. Przydatny może okazać się wózek widłowy lub samochód z windą.

  Jak zorganizować transport pieca?

  źródło:www.aagawaa.mojabudowa.pl

Rozładunek

No cóż…nie da się ukryć, to raczej nie jest wyzwanie dla jednej osoby. Dlatego zadbaj, żeby przy całym transporcie towarzyszyło Ci kilku zaufanych znajomych. Zwłaszcza jeśli ciężar jest potężny, chcesz współpracować z osobami, z którymi dobrze się zrozumiesz.

Jeśli zamierzasz umieścić piec na palecie, trzeba będzie go opasać pasami, a w zależności od jego ciężaru będzie Ci potrzebne 4-6 osób to jego dźwigania. Najlepiej, żeby każdy wziął na siebie ciężar ok. 50-80 kg, nie więcej aby nie narażać kręgosłupa. Podsumowując, jeśli piec waży 200 kg, to zorganizuj jeszcze trójkę znajomych, 400 kg to już sprawa dla większej liczby osób.

Wiele osób, dzielących się na forach radami co do transportowania pieca, poleca metodę z wykorzystaniem stalowych rurek, po których przetacza się piec. Można wykorzystać 2-3 rurki. Odchylić piec z paletą, podłożyć rurkę i przetoczyć, aż rurka będzie blisko krawędzi, wtedy można podłożyć następną. Można też spróbować z 3 rurkami na raz, popychać i przekładać rurki z tyłu na przód. Tutaj jednak prosimy o Waszą radę – czy próbowaliście tej metody? Jeśli tak, napiszcie w komentarzach, czy jest skuteczna.

Transport pieca z firmą transportową

Jeśli chcesz, aby firma transportowa przewiozła piec, możesz zorientować się w cenach i dopytać o szczegóły transportu. Po przeczytaniu tego artykułu, będziesz mógł/mogła zorientować się, czy rozmawiasz z kimś, kto już transportował piec czy jest zupełnie „zielony” w tej kwestii.

Na Clicktrans działa wielu sprawdzonych przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie konkretnych rzeczy w tym pieców. Spójrz na już zrealizowane transporty poniżej:

https://clicktrans.pl/przesylka/piec-niemcy-polska

https://clicktrans.pl/przesylka/piec-polska

https://clicktrans.pl/przesylka/piec-na-ekogroszek-polska

Jaki jest koszt transportu pieca?

Chcąc przetransportować piec w obrębie Polski, trzeba liczyć się z wydatkiem  od około 100 do 500 zł  w zależności od wagi, rodzaju i poziomu skomplikowania transportu.

Jeśli chcemy transportować piec za granicę, będzie to koszt  od około 500 do 1000 zł . Oczywiście im dłuższa trasa i cięższy piec, tym wyższa cena.

Potrzebujesz przetransportować piec? Znajdź przewoźnika, który wyceni i zorganizuje dla Ciebie transport:

3 komentarze

 1. Gaweł pisze:

  Ja transportowałem kocioł przy pomocy rurek. Złota zasada mówi, że najlepiej transportuje się na większych średnicach rurek np 2″ im mniejsza rurka tym trudnij przepchać kocioł.

 2. matylda pisze:

  chce zlecic przewoz pieca kaflowego, malego, wolnostojacego, na terenie Polski, jak to zrobic? lacznie z wyniesieniem i wniesienem

 1. 26 stycznia 2017

  […] dosłownie wszystko i wszędzie. Przeprowadzki, meble, zwierzęta, transport motocykla, pieca czy traktora. W bazie jest ponad 15 tysięcy przewoźników, podróżujących codziennie na […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności