Jak zwrócić duże towary kupione w Internecie

Sklepy internetowe prześcigają się w ofertach prostych i często darmowych zwrotów towarów. Jednak z reguły dotyczy to sklepów sprzedających ubrania. Niechcianą odzież można łatwo zwrócić przez kuriera lub paczkomat. Jednak co zrobić, gdy przez Internet kupiliśmy coś znacznie większego, np. meble czy materac i teraz chcemy to zwrócić? Wystarczy zamienić kuriera na firmę przewozową. Podpowiadamy, jak to zrobić.

zakupy przez internet

Zwrot przesyłki kupionej w Internecie

Zgodnie z polskim prawem osoba, która zakupiła towar poza lokalem sklepu, czyli z reguły na stronie internetowej (lecz także, np. na pokazie w hotelu) ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży w ciągu 14 dni od otrzymania zakupionej rzeczy. W tym czasie musi zwrócić zakupiony towar pod adres podany przez sklep.

Nie ma znaczenia czy towarem jest para butów, czy zestaw mebli zakupionych na stronie sklepu typu Ikea. Masz prawo zwrócić ten towar, tylko musisz się spieszyć. Należy oddać go w ciągu 14 dni od otrzymania towaru! W razie wątpliwości tutaj znajdziesz więcej informacji, o tym jak odstąpić od umowy.

Niestety w niektórych sytuacjach koszty transportu towaru do sklepu musi ponieść osoba zwracająca towar. Jednak nie oznacza to, że musimy zapłacić majątek, by oddać niechciany zakup. W przypadku drogich rzeczy, takich jak: meble, materiały budowlane czy sprzęt AGD opłaca się zapłacić za przewiezienie tych rzeczy do sklepu, bo koszt transportu będzie jedynie ułamkiem cen tych towarów.

Czego nie zabierze kurier

Standardowa paczka, którą przewiezie większość firm kurierskich musi mieć maksymalnie około 30 kg i łączne wymiary nie większe niż 350 cm. W tej sytuacji nie ma szans, aby kurier przewiózł, np. panele, brodzik czy kabinę prysznicową, czyli rzeczy które często kupujemy online podczas remontu, jednak w praktyce nie zawsze okazują się dobrym wyborem

Ponadto kolejnym problemem może być sytuacja, gdy towar kupiliśmy w zagranicznym sklepie i teraz musimy go zwrócić. Nawet jeśli przesyłka miałaby wymiary akceptowalne przez kurierów, koszty zagranicznego transportu mogą wzrosnąć o kilkaset złotych.

Zwrot towaru z firmą transportową

Dlatego, gdy musimy zwrócić dużą rzecz kupioną chociażby na Allegro, warto skorzystać z usług firmy transportowej. Co przetransportuje firma transportowa? Wszystko 🙂 Choć może brzmieć to niewiarygodnie – taka jest prawda. Firmy transportowe posiadają busy dostawcze albo większe pojazdy ciężarowe, dzięki czemu mogą przewieźć praktycznie każdą rzecz. Przewoźnicy w Polsce to ogromna branża zajmująca się przeprowadzkami, sprowadzaniem samochodów, transportem motocykli a także przewozem zwierząt. Dlatego transport każdego towaru zakupionego online nie jest dla nich problemem. Nie ma także znaczenia, czy przewóz odbędzie się na terenie Polski czy całej Europy. Dla przewoźników międzynarodowe przejazdy to codzienność. Co ważne, transporty odbywają się „door-to-door”, czyli towar jest odbierany bezpośrednio od nadawcy i dostarczany pod drzwi odbiorcy, co wpływa na wygodę osoby zlecającej transport.

Jak znaleźć odpowiednią firmę, która szybko i tanio przewiezie naszą rzecz? Warto skorzystać z serwisu aukcji transportowych Clicktrans. Tutaj znajdują się tysiące przewoźników. Osoba potrzebująca transportu musi tylko wystawić bezpłatne ogłoszenie. Nie zajmie to więcej niż 5 minut. Następnie przewoźnicy zaproponują swoje wyceny. Wszystko odbywa się w formie aukcji w dół, czyli przewoźnicy „rywalizują” o klienta, proponując konkurencyjne stawki. To do osoby zlecającej transport zależy, którą firmę wybierze. Firmy transportowe zwrócą towar w terminie odpowiadającym klientowi. To kluczowe, gdyż czas odgrywa znacząco rolę podczas zwrotu towaru.transport z firma przewozową

Ile kosztuje transport z firma przewozową

Trudno z góry podać cenę transportu. Koszty transportu są zawsze zależne od rodzaju towaru (wagi i wymiarów), trasy i terminu nadania i odbioru (w weekend czy w święta transport może być droższy). Mimo tego prezentujemy przykładowe zlecenia transportowe zrealizowane z Clicktrans wraz z cenami. Mogą być pomocne podczas planowania budżetu.

 1. Transport roweru na z Kielc do Szczawno-Zdroju (410 km) w cenie    195 zł: 

https://clicktrans.pl/przesylka/rower

 1. Transport zmywarki z Wrocławia do Bolesława (397 km) za   148 zł: 

https://clicktrans.pl/przesylka/zmywarka

 1. Transport krzeseł z Londynu do Nowego Chechła (1610 km) w cenie   200 zł: 

https://clicktrans.pl/przesylka/krzesla

 1. Transport motocykla z Berlina do Ostrówka (496 km) za   500 zł: 

https://clicktrans.pl/przesylka/bmw

Znajdź firmę, która przewiezie twoją przesyłkę:

Izabela Pawlik

Interesują mnie sposoby na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Na blogu prezentuję wskazówki dotyczące przewozu maszyn, ciężkiego sprzętu i rzeczy bardzo nietypowych. Interesują mnie także prawne i społeczne aspekty transportu i przeprowadzek.

2 komentarze

 1. Anna pisze:

  mam pytanie kupilam rower ale chce zwrocic,i tu musze zwrocic do 13stego lipca a mam problem z firma kurierska ktora obiecuje ze zabierze potem nie odbiera tel.przeklada terminy zaznacze ze kurier jest bezplatny na koszt sprzedawcy pisalam do sprzedawcy ze rower nadal u mnie i ze kurierzy unikaja i co zrobic gdy termin minie a kurierzy nadal nie zabiora roweru?? 2 pytanie-w przyszlym tyg jade na urlop i co gdy wtedy bez uprzedzenia przyjada po odbior a mnie nie bedzie?czy wtedy trace szanse na zwrot roweru i odzyskanie kasy?

  • Katarzyna pisze:

   Dzień dobry. Niestety jeśli przewoźnik nie był zarejestrowany u nas, tylko jest to firma kurierska, to nie możemy pomóc. Możemy doradzić składanie reklamacji na usługę kurierską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności